راهنمای خرید انواع چسب

0

روش‌های مختلفی برای اتصال و چسباندن وسایل و تجهیزات به یکدیگر وجود دارد. یکی از قدیمی‌ترین این روش‌ها  استفاده از چسب است که می‌توان برای اتصال کاغذ، پلاستیک، چوب و… از آن استفاده کرد. امروزه با توجه به نوع نیازهای موجود انواع متفاوتی از چسب‌ها تولید شده‌اند که کارایی‌های متفاوتی را در صنعت، مدرسه و مکان‌های دیگر دارند. صنعت چسب به صورت گسترده‌ در حال رشد بوده و تعداد بسیار کمی از وسایل وجود دارند که در آنها از چسب استفاده نشده باشد. چسب‌ها در کارهای آموزشی و تحصیلی توسط دانش‌آموزان برای ساخت کاردستی‌های مدرسه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با در نظر گرفتن نوع ابزاری که قرار است به وسیله‌ چسب به یکدیگر متصل شوند، باید انواع مختلفی از چسب‌ها را انتخاب کرد. در ادامه انواع مختلف چسب‌ها به همراه کاربردهایشان بررسی خواهد شد.

چسب مایع برای چسباندن انواع کاغذ، پارچه و… مناسب است. این چسب‌ها کاملا غیرسمی هستند. در قسمت دهانه‌ محفظه‌ این چسب‌ها یک سَری مخصوص تعبیه شده که باعث پخش شدن یکنواخت چسب می‌شود. این چسب‌ها دارای چسبندگی و دوام بالایی هستند و توانایی چسباندن قطعات پلاستیکی، چینی، سرامیکی، فلزی، چوبی و … را به یکدیگر دارند.

چسب نواری جزء لوازمی است که در هر مکانی مثل خانه، مدرسه، محل کار و … کاربرد دارد. برای مثال برای کادو کردن یک هدیه نیز از نوارچسب استفاده می‌شود؛ چرا که کاغذ کادو را کثیف نمی‌کند و در زمان باز شدن کادو به راحتی کنده می‌شود. نوارچسب می‌تواند به راحتی کاغذ یا مقوا را به سطوح صاف بچسباند. معمولا چسب‌های نواری طول بسیار زیادی دارند و می‌توانند مورد استفاده دانش‌آموزان، دانشجویان، کارمندان و … قرار بگیرند. همچنین ابعاد این نوار استاندارد است، به طوری که می‌توانید به راحتی آن را درون پایه چسب قرار دهید و به راحتی با سرعت بالا از آن استفاده کنید.

همواره یکی از دغدغه‌های اصلی دانش‌آموزان و دانشجویان استفاده از چسب کاغذی در ترسیم و طراحی‌هایشان است. برای طراحی دقیق باید از تخته شاسی استفاده کرد و برای آنکه بتوان کاغذ را بر روی تخته شاسی ثابت نگاه داشت، باید از چسب استفاده کرد. چسب‌های نواری معمولی بعد از استفاده موجب کنده شدن گوشه‌های کار شما می‌شوند، اما چسب کاغذی به‌خاطر الیاف و میزان قدرتی که دارد، کاغذ را به تخته شاسی به صورت محکم متصل می‌کند و در آخر به راحتی جدا می‌کند. همچنین از کاربردهای دیگر آن می‌توان به استفاده از آن در حاشیه کاغذ اشاره کرد؛ چرا که موجب سفیدی و تمیز ماندن کاغذ می‌شود. کنده شدن آسان این چسب ویژگی بارز و اصلی آن  محسوب می‌شود؛ پس نیازی به استفاده از قیچی و کاتر برای بریدن آن وجود ندارد؛ در نتیجه سرعت شما در هنگام استفاده بالاتر خواهد بود.

ساختن کاردستی را می‌توان اولین مرحله در بروز خلاقیت‌های کودک دانست. اولین ساختنی‌ها با وسایل ابتدایی همچون کاغذ و قیچی پدید می‌آیند. البته به‌جز این وسایل یک ماده دیگر برای چسباندن قطعات به یکدیگر نیز مورد نیاز است. چسب ماتیکی یکی از انواع چسب‌هاست که برای اتصال کاغذهای سفید، رنگی و مقواهای نازک مورد استفاده قرار می‌گیرد. قدرت بالای چسبندگی این محصول استفاده از آن را برای ساخت ماکت‌های دانشجویی نیز مناسب ساخته استدر تولید این محصول از گلیسیرین استفاده شده که باعث نرمی و انعطاف‌پذیری آن می‌شود. از طرفی قدرت چسبانندگی این محصول به قدری بالا بوده که پس از ۶۰ ثانیه اتصال محکم و با دوامی را ایجاد می‌کند. ترکیبات استفاده شده برای تولید این چسب‌ها فاقد هرگونه مواد سمی بوده؛ به همین جهت خطری برای سلامت کودکان ندارد. در صورت تماس دست با چسب ماتیکی به راحتی با آب سرد شسته می‌شود و آسیبی به دست شما نمی‌رساند. 

پایه‌های چسب معمولا از کریستال، شیشه، فلز و پلاستیک‌های مقاوم ساخته می‌شوند تا بتوانند در برابر ضربه سالم و بدون آسیب باقی بمانند. سطح زیرین پایه‌ چسب معمولا به گونه‌ای ساخته می‌شود که همیشه روی میز ثابت مانده و قابل تکان خوردن و جابه‌جایی نباشد. قسمت‌هایی که بر روی این ابزار کاربردی تعبیه می‌شود، امکان استفاده از پایه چسب را به عنوان جاقلمی نیز فراهم می‌کند. همچنین ابعاد مناسب آن به شما این امکان را می‌دهد که آن را در قسمتی از میز تحریرتان قرار دهید و در زمان لازم به ‌راحتی از نوار چسب داخل آن استفاده کنید. تیغه‌ تیز این پایه چسب به روند کاری شما سرعت می‌بخشد. پایه چسب در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تولید می‌شود.

خرید انواع چسب از گاج مارکت با تخفیف ویژه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.