راهنمای خرید ماژیک وایت‌برد

1

اگرچه خرید ماژیک وایت برد خیلی ساده به نظر می‌رسد، اما برای تهیه بهترین ماژیک وایت برد که برای سلامتی‌ مضر نباشد و مطابق با نیازهای افراد باشد، بررسی ویژگی‌های زیر ضروری است.

 

جوهر ماژیک باید پررنگ باشد؛ دقت کنید که اگر جوهر ماژیک وایت برد کمرنگ باشد، نوشته‌های روی تخته به سختی دیده می‌شود. به دلیل اینکه زمینه تخته به رنگ سفید است، چشم برای دیدن نوشته‌های کمرنگ روی آن بیشتر خسته می‌شود و در طولانی‌مدت موجب چشم درد و ضعف بینایی می‌گردد.

نکته دیگری که در مورد جوهر ماژیک صادق است، خشک نشدن آن هنگام باز ماندن درب آن است. برخی از ماژیک‌ها با باز ماندن درب‌شان خشک نمی‌شوند. این زمان بین ۳  تا  ۴۸ ساعت متغیر است.

از نکات دیگر قابل توجه در ماژیک‌ها، خشک شدن نوشته بر روی تخته است، هر چقدر جوهر بر روی تخته سریع‌تر خشک شود، زودتر نیز پاک خواهد شد و در نوشتن و پاک‌کردن‌های مستمر، آسیبی به تخته وایت برد وارد نخواهد کرد.

 

نوک سطح ماژیک‌ها معمولا به دو صورت گرد و صاف (تخت) تولید می‌شود. هرکدام از این انواع، ضخامت نوشتاری متفاوتی دارند.

ماژیک‌های سر گرد معمولا خطوطی با ضخامت بین ۲.۵ تا ۳.۵ میلی‌متر می‌کشند و برای نوشتار‌های روزمره بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ماژیک‌های سر تخت معمولا ضخامت خطوطی با قطر ۱ تا ۵ میلی‌متر  ایجاد می‌کنند، این نوع ماژیک‌ها برای خوش‌نویسی، کشیدن اشکال و ایجاد خطوطی ضخیم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همچنین این سطح ماژیک‌‌ها با دو جنس فیبری و نمدی عرضه می‌شوند. بیشتر سری ما‌ژیک‌های نوک نمدی از موادی همچون پلی‌استر و نایلون ساخته شده‌ است. ماژیک‌های نوک نمدی راحت‌تر بر روی تخته نوشته می‌شوند، اما تفاوت آنها چندان مشهود نیست.

الیاف اکرلیک نیز از سایر جنس الیافی است که در ساختن نوک ماژیک از آن استفاده می‌شود.

برخی جوهرهای ماژیک‌های وایت برد به راحتی و با دستمال خشک (یا دستمال کاغذی) و تخته پاک‌کن‌های معمولی پاک می‌شود، اما برخی دیگر اگرچه همچنان نوعی از ماژیک‌های وایت‌بردی (semi-permanent) هستند که از روی تخته پاک می‌شوند، اما برای پاک شدن نیاز به دستمال رطوبت‌دار (نم‌دار)  دارند.

راهنمای خرید ماژیک وایت‌برد
پاک‌شوندگی ماژیک تخته وایت برد

بنابراین به منظور سهولت در پاک‌شوندگی نوع اول، به نظر منطقی می‌رسد که در کلاس‌‌ها و کنفرانس‌هایی که نیاز به نوشتن و پاک کردن مستمر است، از نوع اول استفاده شود و اگر نیاز دارید تا نوشته شما برای مدتی روی تخته باقی بماند و یا حداقل با دستمال خشک پاک نشود، از نوع دوم استفاده کنید.

از موارد دیگری که باید در انتخاب ماژیک وایت برد در نظر گرفته شود، به جا گذاشتن اثر جوهر بر روی تخته است. از آنجایی که تعویض تخته در فواصل کوتاه مدت غیر منطقی و هزینه‌بر است، بهتر است با انتخاب ماژیک‌های وایت برد با برندهای معتبر که جوهرشان بر  روی تخته اثری بر جای نمی‌گذارد، وایت برد خود را بیمه کنید.

عمده ماژیک‌ها یک‌بار مصرف هستند، اما برخی از آنها قابلیت شارژ مجدد را دارند. این قابلیت موجب به صرفه‌تر شدن ماژیک‌های شما می‌شود. فابر کاستل و آرت لاین از برندهایی هستند که ماژیک‌های قابل شارژ ارائه می‌کنند.

 

علاوه بر تخته وایت برد، برخی از ماژیک‌های وایت برد، قابلیت استفاده بر روی شیشه و کاشی را نیز دارند.

راهنمای خرید ماژیک وایت‌برد

برخی از ماژیک‌ها نیز مناسب استفاده بر روی بردهای الکترونیکی نیز هستند.

 

گاهی ممکن است ماژیک وایت برد برای سلامتی مضر باشد؛ برندهای معتبر با رعایت بالاترین استاندارها سعی در حفظ سلامتی بیش از پیش کاربران خود دارند. این ماژیک‌ها فاقد زایلن، تولوئن و بنزین  بوده و برای سلامت دانش‌آموزان  کاملا بی‌خطر است.

همچنین عمده‌ ماژیک‌های نسل جدید بوی نامطبوع کمی دارند و یا فاقد آن هستند.

 

برخی ویژگی‌های دیگر در ماژیک‌های وایت برد عبارت است از:

  • تکنولوژی برابرسازی فشار جوهر در کل مخزن، به منظور جلوگیری از نشت جوهر در سفرهای هوایی (Airplane Safe)
  • بدنه‌ و درپوش از جنس پلی‌پروپیلن با دوام طولانی‌مدت
  • دو سر بودن ماژیک (ارائه همزمان دو رنگ ماژیک)
  • گیره بر روی درب ماژیک برای حمل و نگهداری راحت‌تر

خرید انواع ماژیک وایت‌برد از گاج مارکت با تخفیف ویژه

1 نظر
  1. Hamid می گوید

    آیا بوی ماژیک از لحاظ سلامتی خطری دارد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.