طرح پیشنهادی جدید مجلس برای کنکور ۹۸

5

نمایندگان مجلس طرحی جدید برای کنکور ۹۸ پیشنهاد دادند.

در جلسه‌ای که با حضور معاونان وزیر آموزش و پرورش، علوم و رئیس سازمان سنجش برگزار شد، حاضرین در این نشست به بررسی بحث تأثیر ۳۰ درصدی نمرات در کنکور پرداختند. پس از آن نمایندگان نظرات خود را در این زمینه اعلام کردند و اعضای کمیسیون پیشنهاد دادند تا سازمان سنجش و آموش کشور در پذیرش دانشجو در کنکور سال ۹۸ مانند سال ۹۷ تاثیر قطعی نمرات امتحانات کنکور را لحاظ کند. همچنین مقرر شد سازمان سنجش تا سه ماه آینده طرحی برای جایگزینی کنکور به مجلس ارائه کند.

نمایندگان مجلس طرحی پیشنهاد دادند که از سیستم آموزشی کشورهای فرانسه و آلمان الگو برداری کرده است.

جبار کوچکی‌نژاد نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود در برخی از کشورها پیش از ورود داوطلبان به دانشگاه سوابق و نمرات دانش‌آموزان بررسی می‌شود و اگر داوطلبان ورود به یک دانشگاه بیش از سقف مجاز باشد، به منظور بررسی بهتر آزمون ورودی برای ورود به آن دانشگاه برگزار شود.

وی افزود در روزهای آینده امضاهای مربوط به این طرح پیشنهادی از نمایندگان جمع‌آوری می‌شود و در اختیار هیئت رئیسه مجلس قرار می‌گیرد.

5 نظرات
 1. فرهمند می گوید

  سلام. ببخشید سال۹۸ تاثیر معدل ک مثبت بود. چطور گفتن مثل ۹۷ قطعی باشه

  1. فرهمند می گوید

   منظورم ۹۷ بود

 2. فرهمند می گوید

  سلام. ببخشید سال۹۷ تاثیر معدل ک مثبت بود. چطور گفتن مثل ۹۷ قطعی باشه

  1. امیربراتی می گوید

   راست میگه دوست عزیز اقای فرهمند:مگه نگفتن تاثیر نمرات نهایی کنکور تاثیرمثبته برای ۹۷.حالا شده تاثیرقطعی؟؟؟؟؟ تروخدا شفاف باشید.خیلیا باامید درس میخونن.نذارید امیدشونو ازدست بدن.اخرش چی شد تاثیر ۹۷قطعی بود یا مثبت؟؟؟؟؟

   1. سحر خلیل زاده می گوید

    تاثیر معدل در کنکور ۹۷ مثبت بود و از سال ۹۸ به بعد قطعی خواهد شد طبق اطلاعیه‌هایی که تا به حال منتشر شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.