زمان برگزاری کنکور تغییر می‌کند

0

زمان برگزاری کنکور تغییر می‌کند؛ علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری هفته دولت اعلام کرد: برای مهر ۹۷، اقداماتی را انجام دادیم که یکی از این اقدامات در راستای اجرای مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش و شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص سند تحول بنیادین است.  در این راستا طرح اختصاص بخشی از زمان آموزش در قالب برنامه درسی مدرسه طی  دستورالعملی به استان‌ها ابلاغ شد.

وی افزود در این طرح، دو ساعت از حجم برنامه درسی کاهش می‌یابد و در اختصاص شورای معلمان قرار می‌گیرد تا برنامه‌هایی را متناسب با نیاز دانش‌آموزان ارائه دهند؛ این دو ساعت، درس نیست بلکه استفاده از جامعه محلی برای یادگیری است.

او تصریح کرد: این طرح برای دانش‌آموزان پایه‌های چهارم تا ششم و هفتم تا نهم اجرا می‌شود.

زرافشان در رابطه با کاهش ساعات آموزشی در پایه دوازدهم اعلام کرد: در بحث کاهش ساعت با چالش مواجهیم چرا که برای دانش‌آموزان شاخه نظری بر اساس برنامه درسی ملی باید حرکت کنیم و هدف گذاری برای شاخه نظری، ادامه تحصیل در دانشگاه است و پیوستار آموزشی داریم.

در رابطه با اینکه ۳۵ ساعت آموزش در طول هفته وقت دانش‌آموزان را می‌گیرد، گفت: مذاکره‌ای با شورای پذیرش دانشجو در کنکور داشتیم تا زمان کنکور تغییر کند و به جای برگزاری در هفته اول تیرماه در نیمه دوم تیر ماه برگزار شود.

زرافشان ادامه داد: ۴ درس دوره پیش‌دانشگاهی نهایی است و امتحانات نهایی خرداد ماه تا ۲۵ خرداد تمام می‌شود و اگر زمان کنکور هم تغییر کند، دانش‌آموزان فرصتی برای آمادگی بیشتر دارند البته سازمان سنجش هم اعلام با تغییر زمان کنکور موافقت کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.