نقد و بررسی بازی PES 2019

0
  • PES 2019، قوی‌تر از همیشه ظاهر شده است

کمپانی مطرح کونامی امسال در آخرین نسخه بازی محبوب Pro Evolution Soccer 2019 نهایت تلاش خود را به کار برده تا با وجود از دست دادن بخش‌هایی از بازی هم‌چنان در میان طرفداران پرشمار خود محبوب باقی بماند. از این رو کونامی برای جذب دوباره طرفدارانش تغییرات بسیاری اعم از بهبود گرافیک و جزئیات به کار رفته در بازیکنان و محیط بازی را در نسخه جدید بازی اعمال کرده است. کمپانی کونامی تاکنون هدفی به جز پیشرفت بازی PES و عقب نماندن از رقیب دیرینه خود، FIFA نداشته است.

سازندگان بازی امسال به شدت درگیر ایجاد و اعمال نکات ظریف و در عین حال برجسته‌ای در این بازی فوتبالی بوده‌اند به طوریکه این تلاش ‌آنها را می‌توان نقطه عطف کارنامه امسال کونامی دانست. البته کونامی چندین سال است که برای پیشرفت بخش‌های مختلف بازی خود بسیار تلاش می‌کند اما هر بار سدی بزرگ به نام موتور بازیسازی کمپانی الکترونیک آرتز مانع رشد و پیشرفت آن شده است. جزئیات و محتویات به کار رفته در یک بازی فوتبال را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد:

  1. بازی که در هر بخش‌ از آن جزئیات و المان‌های بسیار سنگین و اختصاصی به کار رفته است که شاید همین ظریف‌بینی بیش از حد احتمال شکست بازی را دو چندان کند.
  2. بازی که جزئیات بکار رفته در آن بسیار دقیق، بجا و فکر شده بوده و حضور در هر بخش از آن نهایت لذت را به شما منتقل می‌کند. این بازی قطعا یک شاهکار است.

نقد و بررسی بازی PES 2019

نسخه جدید بازی PES را نباید با عناوین منتشر شده در سال‌های گذشته مقایسه کرد. وسعت بازی و جزئیات به کار رفته در آن بسیار بیشتر از قبل شده است. یکی از موارد مهم و قابل ذکری که در بازی FIFA 19 نیز استفاده شده، میزان دقت شوت‌ها و نحوه لمس پای بازیکنان با توپ است. این امکان که شما با فشردن دکمه سرعت بتوانید نیمی از زمین مسابقه را طی کرده و با شوتی ناگهانی و دقیق توپ را تبدیل به گل کنید عملا در این نسخه از بازی غیر ممکن است. سیستم پاس دادن نیز تغییرات عمده‌ای داشته است و در هر بازی نحوه پاس دادن شما کاملا متفاوت خواهد بود، این ویژگی سبب افزایش دقت شما در بازی می‌شود. نحوه ارسال پاس‌ به هم ‌تیمی‌هایتان کاملا بستگی به چگونگی برخورد توپ به کفش‌های بازیکنانتان دارد. این ویژگی قطعا برای همگان بسیار جذاب خواهد بود. نسخه جدید بازی نسبت به عناوین گذشته بسیار بیشتر از قبل رنگ و بوی واقعیت به خود گرفته است.

در حین بازی قطعا متوجه خواهید شد که فیزیک و جزئیات توپ‌های مورد استفاده اصلاح شده است. به کمک این ویژگی توپ بازی بیشتر از قبل در زمین مورد توجه قرار می‌گیرد. بازیکنان نسبت به توپ بسیار به موقع واکنش نشان می‌دهند و حرکات بسیار دقیق‌تری را اجرا می‌کنند. مسابقات PES 2019 بسیار سخت‌تر از قبل شده است. شاید این جزئیات اصلا به چشم شما نیاید ولی نکات بسیار جالبی در بازی PES 2019 وجود دارد. احساسات، تماشگران، بازیکنان، اتمسفر بازی و هزاران مورد دیگری که در حین بازی با آن مواجه می‌شوید به راحتی می‌تواند در نحوه بازی شما تاثیر بگذارد.

این موضوع نشان‌دهنده دقت و اهمیت سازندگان برای تولید یک شبیه‌ساز فوتبالی بسیار دقیق است. اما با این وجود، هنوز هم بازی PES در قسمت‌های بسیاری از کمبود خلاقیت رنج می‌برد. به طور مثال، نحوه عملکرد و عکس‌العمل داوران در برخی از صحنه‌های بازی بسیار عجیب و غیر منطقی است. موتور جدید استفاده شده جهت نور پردازی صحنه‌های بازی به بهترین شکل توانایی خلق مناظر طبیعی و خیره کننده را دارا است. گزارشگران همیشگی بازی PES، پیتر دروری و جیم بیگلین با همان جملات و تکه کلام‌های تکراری خود در این نسخه نیز حضور دارند.

نقد و بررسی بازی PES 2019

در بحث لایسنس‌های تیم‌های حاضر در بازی نیز باید گفت، PES مثل هر سال دچار ضعف شدیدی بوده است. به لطف داشتن لایسنس تیم‌های باشگاهی کشور آرژانتین و یا لایسنس لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا بازی PES همیشه برتری خاصی نسبت به رقیب خود FIFA داشته است. اما امسال با سلب شدن امتیاز این بخش‌ها از بازی PES و اضافه شدن آنها به بازی FIFA قطعا دیگر بازی PES نمی‌تواند رقابت شانه به شانه‌ای با FIFA داشته باشد. طرفداران FIFA می‌توانند در نسخه جدید این بازی از بخش‌های جدید اضافه شده به بازی نهایت لذت را ببرند. بازی PES امسال پیشرفت‌های چشم‌گیری در میدان نبرد با FIFA داشته است. قطعا این احتمال وجود دارد که شاهد افت محبوبیت بازی PES در بین طرفدارانش باشیم اما کونامی همیشه نشان داده به راحتی می‌تواند باعث تحیر همگان شود.

در انتها شما را به تماشای تقابل دو تیم لیورپول و بارسلونا در بازی PES 2019 دعوت می‌کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.