۱۳ حقیقتی که باید درباره زندگی آدولف هیتلر بدانید!

0

آدولف هیتلر، رهبر حزب نازی آلمان که نه نام واقعی‌اش هیتلر و نه حتی آلمانی بود، کاندید دریافت جایزه صلح نوبل و عامل بزرگ‌ترین جنایت در تمام تاریخ بشریت بود، ۷۹ سال پیش در چنین روزی دستور شروع جنگ جهانی دوم را صادر کرد و پروژه خونین‌ترین جنگ انسانی را کلید زد.
به این مناسبت در ادامه به حقایق جالبی از زندگی آدولف هیتلر می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.

نام خانوادگی اصلی خانواده هیتلر، شیکِلگِربِر بود که در سال ۱۸۷۷ توسط پدرش (آلویس) به هیتلر تغییر نام داده شد.

آدولف هیتلر و پدرش
آدولف هیتلر و پدرش

رهبر حزب نازی آلمان، آلمانی نبود! او در سال ۱۸۸۹ در اتریش به دنیا آمد.

آدولف هیتلر از کودکی به نقاشی علاقه‌مند بود  و دوست داشت تا در رشته هنر درس بخواند، اما خانواده او با این خواسته‌اش مخالفت کردند. وی دست کم دوبار برای ورد به مدرسه هنر درخواست داد، اما بار دوم حتی اجازه ورود به سالن امتحانات ورودی هم به وی داده نشد. بسیاری همین ناکامی هیتلر را باعث روی آوردن او به فاشیسم می‌دانند.

با تمام این ممانعت‌‌ها، آدولف از سن ۱۶ سالگی، در وین از طریق نقاشی گذران معیشت می‌کرد.

نمونه‌ای از نقاشی‌های آدولف هیتلر

آرزوی دیگر او در کودکی این بود که هنگامی که بزرگ شد، روحانی شود؛ علاقه او به روحانیت در کودکی، شاید بی ارتباط با نجات او در ۴ سالگی توسط یک روحانی؛ هنگامی که داشت در آب غرق می‌شد، نباشد.

آدولف هیتلر زمانی که در جنگ جهانی اول به عنوان سرباز حضور داشت، دو بار به کمک دو سرباز از مرگ نجات داده شد و زنده ماند تا سرنوشت دنیا را تغییر دهد.

جالب است بدانید آدولف هیتلر در سال ۱۹۳۹ و قبل از صدور فرمان جنگ جهانی دوم، کاندید دریافت جایزه صلح نوبل شده بود.

آدولف هیتلر و جایزه صلح نوبل
آدولف هیتلر و جایزه صلح نوبل

هیتلر قبل از اینکه به قدرت برسد، به دلیل داشتن عقاید نازیسم مدتی زندانی بود و در آنجا کتاب خود به نام «نبرد من» را نوشت. وی همچنین زمانی که در زندان بود به شرکت مرسدس بنز نامه‌ای نوشت و برای خرید یک خودرو درخواست وام کرد.

حتما بخش‌هایی از فیلم سخنرانی‌های حماسی و کوبنده هیتلر را دیده‌اید؛ او قبل از سخنرانی‌هایش مقابل عکاس خود؛ “هنریش هافمن” تمرین می‌کرد و عکس می‌گرفت تا برای یک سخنرانی حماسی آماده شود.

 

در روزهای پایانی جنگ، زمانی که نیروهای غربی متفقین و ارتش سرخ به مناطق استحفاظی او پیشروی کرده بودند، به پناهگاهش پناه برد و مدتی آنجا زندگی کرد. در آنجا با دختری به نام اوا که دلباخته او بود، ازدواج کرد و زمانی که پناهگاه لو رفت، ابتدا او و سپس خود را کشت.

اگرچه بعید به نظر می‌رسد، اما در وسط جنگ، پناهگاه رهبر ارتش نازی شرایط تجملی داشت؛ این پناهگاه که دارای ۳۰ اتاق مجهز به مبلمان و میز شخصی بود، در سال ۲۰۱۶ بازسازی شد تا درب آن به روی مردمی گشوده شود که مایل هستند تا جایی که هیتلر روزهای پایانی عمرش را گذرانده، ببینند.

دختربچه‌ای که در عکس‌ها و ویدئوهای به یادگار مانده از هیتلر دیده می‌شود، یوزف گوبلس نام دارد. هیلتر به این دختربچه که فرزند دوستش بود علاقه بسیاری داشت؛ زمانی که نیروهای ارتش متفقین به پناهگاه هیتلر (که گوبلس و والدین او نیز آنجا بودند)، نزدیک می‌شدند، این کودک به اجبار مادرش قرص سیانور خورد و درگذشت.

آدولف هیتلر و هلنا گوبلس

برخی معتقدند آن کسی که در پناهگاه اقدام به خودکشی کرده، بدل هیتلر بوده است و هیتلر از پناهگاهش گریخته و احتمال دارد هنوز زنده باشد.

خرید کتاب «نبرد من» نوشته آدولف هیتلر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.