مدال نقره ایران در مسابقات آسیایی PES 2018

2

هجدهمین دوره مسابقات آسیایی بازی PES 2018 با نایب قهرمانی نمایندگان ایران به پایان رسید. حسن پاجانی و رضا نوبخت سرکندی، نمایندگان ایران در این مسابقات در مسابقه پایانی با شکست در برابر نمایندگان ژاپن از کسب مدال طلا و جایگاه نخست مسابقات باز ماندند.

مسابقات بخش PES 2018 از دیروز صبح در دو گروه آغاز شد. نحوه برتری در مسابقات بدین شکل در نظر گرفته شده بود که هر تیمی که دو مسابقه از سه مسابقه در نظر گرفته شده را با پیروزی پشت سر می‌گذاشت، حریف خود را شکست می‌داد و به مرحله بعدی مسابقات صعود می‌کرد. در گروه A کشورهای مالزی، چین، ایران و قزاقستان حضور داشت. پس از انجام مسابقات، کشور ایران توانست به عنوان سرگروه به دور بعدی صعود کند. در گروه B مسابقات نیز کشورهای اندونزی، ژاپن، ویتنام و هند، حضور داشتند که در پایان ژاپن توانست عنوان سرگروهی را از آن خود کند.

نمایندگان کشورمان در اولین مسابقه خود در برابر نمایندگان قزاقستانی قرار گرفتند. پاجانی و نوبخت سرکندی در دو بازی، به ترتیب توانستند با نتایج سه بر صفر و چهار بر صفر به پیروزی برسند. حریف ایران در مسابقه دوم، کشور هنگ کنگ بود. نمایندگان ایران توانستند در دو مسابقه با نتایج چهار بر یک و پنج بر یک هنگ کنگ را نیز شکست دهند. در آخرین بازی گروهی، ایران به مصاف مالزی رفت. در بازی اول و در وقت اضافه، نمایندگان ایران پنج بر چهار به پیروزی رسیدند و در بازی دوم نیز، با نتیجه شش بر یک توانستند مالزی را شکست دهند.

در مسابقه پایانی فینال این دوره از رقابت‌ها تیم ایران رو در روی تیم ژاپن، سرگروه گروه B قرار گرفت. نمایندگان ایران پس از سه مسابقه نتیجه بازی فینال را دو بر یک به نمایندگان ژاپن واگذار کردند. در بازی نخست، نمایندگان ایران با تیم انگلیسی آرسنال توانستند سه بر یک ژاپنی‌ها را با تیم بارسلونا شکست دهند. در مسابقه دوم نمایندگان ایران دیگر تیم انگلیسی، لیورپول را انتخاب کردند ولی این بار نتوانستند در برابر تیم بارسلونا مقاومت کنند و در پایان بازی را دو بر صفر واگذار کردند. بازی سوم به صورت یک به یک برگزار شد و رضا نوبخت با تیم لیورپول از ایران به مصاف تیم انتخابی سوباسا، آرسنال رفت. در پایان این مسابقه رضا نوبخت نتیجه مسابقه را سه بر دو به سوباسا واگذار کرد. با این نتیجه تیم ژاپن توانست با نتیجه دو بر یک ایران را شکست دهد. نمایندگان ایران با این شکست در جایگاه دوم مسابقات قرار گرفتند. نمایندگان ویتنام در بازی رده‌بندی، با شکست دادن حریف خود توانستند مدال برنز هجدهمین دوره مسابقات آسیایی بازی PES 2018 را از آن خود کنند.

2 نظرات
  1. بهار می گوید

    ماشالله ایران

  2. mohsen می گوید

    iran hagesh avali bode

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.