کنسول پلی استیشن ۲ به طور رسمی بازنشسته شد

0

همه ما سال‌های زیادی از دوران کودکی‌مان را با کنسول پلی استیشن ۲ و بازی‌های خاطره‌انگیز آن گذرانده‌ایم. کنسول پلی استیشن ۲ یکی از آن دست تجهیزاتی است که هیچ‌گاه از خاطر ما فراموش نخواهد شد. کنسول PS2 توانست در دوران خودش راه موفقیت را بیش از پیش برای محصولات آینده شرکت سونی هموار کند. میزان فروش و نحوه استقبال از این کنسول به حدی بود که کمپانی سونی برای چندین سال تسلط کاملی بر بازارهای جهانی پیدا کرده بود. این کنسول در زمان خود یکی از پیشرفته‌ترین تجهیزات الکترونیکی محسوب می‌شد؛ به طوری که بعد از اختراع تلویزیون، از کنسول پلی استیشن ۲ به عنوان دستاوردی جدید و مهم در دنیای تکنولوژی یاد می‌شد. در زمان عرضه این کنسول در سراسر جهان صف‌های بسیار طولانی از علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیوئی شکل می‌گرفت که روز و شب را منتظر می‌ماندند تا بتوانند کنسول جدید سونی را تهیه کرده و به خانه ببرند.

این کنسول در زمانی کوتاه به حدی محبوب شد که توانست به پرفروش‌ترین کنسول بازی تاریخ تبدیل شود. با رشد روز افزون محبوبیت این کنسول، کمپانی سونی تصمیم گرفت قسمتی را به کنسول خود اضافه کند که علاقه‌مندان به بازی می‌توانستند به وسیله آن چندین بازی‌ را به صورت آنلاین تجربه کنند. چندی بعد دوربینی برای این کنسول در نظر گرفته شد که توانایی تشخیص حرکات گیمرها را داشت. کاربران در حین بازی می‌توانستند با حرکات مختلف خود جریان و داستان بازی‌ها را پیش ببرند. همچنین امکان استفاده از DVD و تماشای فیلم از طریق این کنسول، یکی دیگر از امکانات معروف این کنسول است. در طول این چند سال بیش از ۱۰ هزار بازی مختلف برای تولید بازارهای جهانی عرضه شد.

اگر در جریان اتفاقات و اخبار کمپانی سونی باشید حتما می‌دانید، در سال ۲۰۱۲ رسماً خط تولید کنسول پلی استیشن ۲ در کشور ژاپن متوقف شد. اکنون پس از گذشت ۶ سال از منتشر شدن خبر توقف تولید، کمپانی سونی تصمیم گرفته است که کنسول نسل ششمی خود را یک قدم دیگر به بازنشستگی نزدیک‌تر کند. سونی در طول این سال‌ها پشتیبانی از این کنسول را ادامه داده و همواره خدمات مختلف پس از فروش را برای خریدارانش فراهم کرده است.

البته در باب مسئله خدمات پس از فروش سونی طی بیانیه‌ای اعلام کرد کاربران ژاپنی فقط تا ۹ شهریور ۱۳۹۷ زمان دارند که فرم مربوط به درخواست تعمیرات را برای کنسول PS2  تکمیل کنند. افرادی که اقدام به انجام این کار کرده‌اند باید تا قبل از ۱۶ شهریور ماه کنسول خود را به یکی از مراکز خدماتی تحویل دهند. سونی همچنین اعلام کرد به دلیل کمبود قطعات این احتمال وجود دارد که تمامی کنسول‌ها تعمیر نشود.

کنسول پلی استیشن ۲ رسماً بازنشسته شد
Play Station 2

کنسول‌ پلی استیشن ۲ در سال ۱۹۹۹ معرفی و در سال ۲۰۰۰ به صورت رسمی در سراسر جهان منتشر شد. این کنسول توانست رکوردهای بی‌شماری را جا‌به‌جا کند. یکی از این رکورد‌ها مربوط به پرفروش‌ترین کنسول تاریخ با رقم ۱۵۵ میلیون دستگاه در سراسر جهان است. همچنین این کنسول توانست با گذشت تنها ۵ سال از زمان انتشار، به رکورد ۱۰۰ میلیون دستگاه دست یابد تا بدین ترتیب سریع‌‌ترین رکورد را در این زمینه به نام خود ثبت کند. جدیدترین نسل از کنسول‌های پلی استیشن در سال ۲۰۱۳ با عنوان پلی استیشن ۴ در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. پس از آن نسخه دیگری از این کنسول به نام PS4 Pro معرفی و عرضه شد. در حال حاضر PS4 کنترل بازار کنسول‌ها را در سراسر جهان به دست دارد. طبق آخرین گزارش‌های مالی منتشر شده، تاکنون بیش از ۸۲ میلیون دستگاه پلی استیشن ۴ به فروش رسیده است. اخبار و شایعات مختلفی پیرامون نسل جدید کنسول پلی استیشن وجود دارد. حال باید دید آیا کنسول پلی استیشن ۵  در سال ۲۰۱۹ از راه می‌رسد یا خیر؟

منبع : Gamingbolt

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.