برترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی

0

یکی از سوالات مشترک میان علاقه‌مندان به شروع یادگیری زبان ‌انگلیسی این سوال است که بهترین اثر برای یادگیری زبان انگلیسی کدام کتاب است؟ این سوال هیچ‌گاه واقعا جواب قطعی نخواهد داشت، زیرا بهترین کتاب برای آموزش باید متناسب با سطح علمی، سن، نوع یادگیری و هدف شما انتخاب شود.

آیا می‌خواهید زبان انگلیسی را از سطح مقدماتی شروع کنید یا در سطوح متوسط یا پیشرفته ادامه دهید؟ بزرگسال هستید یا نوجوان یا کودک؟ هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ در این مقاله فرض شده شما می‌خواهید زبان را به صورت عمومی از سطوح مقدماتی تا متوسط بیاموزید. کتاب‌هایی که در ادامه معرفی ‌می‌شود، به شما در یادگیری ساده و راحت زبان انگلیسی بسیار کمک خواهد کرد. همچنین می‌توانید  کتاب های آموزش زبان انگلیسی از گاج مارکت  را خریداری کنید.

برترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی


  •  American Family and Friends

سری کتاب‌های آموزش Family and Friends”” یکی از پرفروش‌ترین محصولات آموزشی تولید شده برای کودکان و نوجوانان است. این کتاب‌‌ها که توسط انتشارات آکسفورد به چاپ رسیده، دارای شش مجموعه‌ مجزا است. هر مجموعه حاوی یک کتاب درسی (Student Book)، کتاب تمرین (Work Book) و دو حلقه CD است.

کتاب‌های “Family and Friends” ساختاری ساده و شفاف دارد و تلاش مولفان آن بر این بوده که یادگیری تا حد امکان ساده باشد و در عین حال دانش‌آموز و معلم در هر فصل و در هر درس بیشترین میزان تعامل را با مطالب درسی داشته باشند. مطالبی که به صورت ترانه و موسیقی یا بازی‌های ساده، پازل، جدول و … طراحی شده تا مجموعه‌ای قابل اتکا برای یادگیری زبان انگلیسی باشد.


  • Top Notch

سری کتاب‌های “Top Notch” توسط انتشارات کمبریج برای کسانی منتشر شده است که دوست دارند با کسانی که از انگلیسی به عنوان زبان مادری استفاده می‌کنند، تعامل داشته باشند. این کتاب‌ها می‌توانند مهارت‌های خواندن، نوشتن، مکالمه و گوش دادن را در فرد تقویت کنند.

به‌طور کلی سری کتاب‌های “Top Notch” نگاه ساده‌ای بر مفاهیم مختلفی از جمله تلفظ دقیق و مناسب، تسلط بر واژگان و مفاهیم آنها و گرامر دارد. این کتاب‌ها از مفاهیم کاربردی برای آموزش استفاده می‌کند و زبان‌آموز را به برقراری ارتباط و انجام مکالمات ساده تشویق می‌نماید. این امر برای زبان‌آموزانی که از اعتماد به نفس کافی در مکالمات روزمره برخوردار نباشند، شیوه مناسبی در آموزش به کار برده است.


  • Four Corners

مجموعه‌ کتاب‌های Four Corners”” یکی از بهترین محصولات کمبریج برای کسانی است که گرایش به انگلیسی مصطلح در اروپا دارند. مطالب، نکات و تمرین‌های این مجموعه کتاب‌ها به گونه‌ای شفاف و واضح تدوین شده است که شما می‌توانید بدون استاد نیز از مطالب آن استفاده کنید و انگلیسی بیاموزید. خودآموز بودن این کتاب‌ها نکته‌ای مثبت به شمار می‌رود که به شما اعتماد به نفس می‌دهد. مطالب و گرامرهای این کتاب‌ها به گونه‌ای تدوین شده‌ که به بیشترین درصد موفقیت و یادگیری اصولی منجر می‌شود. مطالب موجود در کتاب‌های Four Corners به گونه‌ای انتخاب شده‌ تا نیازهای روزمره شما را به زبان انگلیسی پوشش دهد.

این مجموعه در ۴ جلد و سطح متفاوت منتشر شده که هر مجموعه متشکل از کتاب آموزش (Student book)، کتاب تمرین (Work book) و دو حقلهCD  است. این کتاب شامل فعالیت‌های شخصی‌سازی شده‌ در مورد گفت‌وگوی ساده و لذت‌بخش به زبان انگلیسی است. ویدیوهای ارزشمند داخل CD نیز  فرصتی برای یادگیری تعاملی این زبان ایجاد می‌کند.


  •  Oxford Word Skills

همانطور که می‌دانید در تمامی زبان‌ها بین شکل نوشتاری و گفتاری واژه‌ها تفاوت زیادی وجود دارد. سری کتاب‌های Oxford Word Skills با در نظر گرفتن این نکته مهم تولید شده‌اند. شما می‌توانید تفاوت کلمات در زبان گفتار و نوشتار را به بهترین شکل ممکن در سه سطح متفاوت (سه کتاب) درک کنید. در این کتاب تمرین‌ها و مثال‌های تماما انگلیسی برای درک و فهم بهتر مطالب بیان شده است.

بودجه‌بندی و بخش‌بندی مطالب و محتوای این کتاب‌ها به‌گونه‌ای است که شما به کمک آنها می‌توانید درک و شناخت بسیار خوبی نسبت به واژه‌ها پیدا کنید. تمام تمرین‌ها و بخش‌های مختلف این کتاب‌ها نیز طبق تمرکز بر همین مسئله تدوین شده‌ است.

این محصول آکسفورد فقط برای افرادی که به تازگی اقدام به آموختن زبان کرده‌اند، منتشر نشده است. با کمک این کتاب می‌توانید آنچه را که تاکنون یاد گرفته‌اید بهبود بخشید و در حافظه خود برای مدت طولانی‌تری ماندگار کنید. این کتاب شامل یک حلقه CD نیز بوده که به آموزش بهتر کلمات و نحوه‌ بیان آن‌ها پرداخته است.


اقدام به یادگیری زبان انگلیسی در هر مقطعی از زندگی تصمیمی بسیار خوب و سنجیده‌ است. طبق تحقیقات علمی، یادگیری زبان مزیت‌های بی‌شماری برای فرد به همراه خواهد داشت. یکی از کاربردی‌ترین و پراستفاده‌ترین زبان‌های موجود در دنیا، زبان انگلیسی است. با فهم و یادگیری زبان انگلیسی می‌توان از فرهنگ‌های مختلف کره زمین مطلع شد. از فواید یادگیری زبان انگلیسی می‌توان به داشتن ذهنی هوشیارتر و پیدا کردن فرصت‌های شغلی بهتر اشاره کرد. فروشگاه اینترنتی گاج مارکت مجموعه‌ای از متنوع‌ترین کتاب‌های آموزشی زبان انگلیسی را در یک جا برای شما مشتاقان یادگیری زبان گردآوردی کرده است.

برای مشاهده و تهیه مجموعه‌ کتاب‌های آموزشی زبان انگلیسی با تخفیف‌های ویژه می‌توانید با کلیک بر روی عکس زیر به فروشگاه آنلاین گاج مارکت به آدرس www.gajmarket.com مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.