کتاب‌های مورد علاقه بیل گیتس

0

کتاب های مورد علاقه بیل گیتس؛

بیل گیتس کارآفرین، سرمایه‌دار، بازرگان، نیکوکار، نویسنده، مدیر ارشد اجرایی آمریکایی و  از ثروتمندترین افراد جهان، نمونه‌ بارز یک فرد کتابخوان است که بیشتر اوقات زندگی خود را به کتاب خواندن می‌گذراند. او هر از چندگاهی لیستی از کتاب‌هایی را که خوانده  به دیگران توصیه می‌کند، در بلاگ شخصی‌اش منتشر کرده و درباره آنها توضیح می‌دهد.

بیل گیتس در جدیدترین لیستی کتاب‌های مورد علاقه‌اش را معرفی کرد که  خواندن آنها در این روزهای پایانی تابستان خالی از لطف نیست.

کتاب “لئوناردو داوینچی” نوشته Walter Isaacson‌

این کتاب نوشته بیوگراف‌نویس مشهور Walter Isaacson‌ است که علاوه بر زندگی‌نامه لئوناردو داوینچی، زندگی‌نامه افراد مشهوری همچون آلبرت اینشتین و خود بیل گیتس را نوشته است.

بیل گیتس معتقد است نویسنده این کتاب توانسته با پیوند دادن جنبه‌های مختلف زندگی داوینچی، سایر توانمندی‌های او را علاوه بر نقاشی نشان دهد.

کتاب “واقعیت” نوشته Hans Rosling

کتاب واقعیت در حالت کلی درباره حقایق این دنیا صحبت می‌کند. بیل گیتس درباره این کتاب می‌گوید: “واقعیت توسط کسی نوشته شده است که مهارت بسیار بالایی در مطالعات سلامت و ایمنی جهان دارد.” او به عنوان یک انسان واقعی همه زندگی‌اش را به این اختصاص داده که چگونه بشر می‌تواند در رفاه بیشتری زندگی کند و آن را بهبود بخشد.

کتاب “داستان پیشینه: تاریخچه بزرگی از همه چیز”

این کتاب که از تعدادی دروس آنلاین جمع‌آوری شده، به زبانی ساده به بررسی تاریخ جهان هستی از نخستین روز تشکیلش در حدود ۱۳.۸ میلیارد سال پیش تا به امروز می‌پردازد. به نظر بیل گیتس همه چیزهایی که یک نفر بخواهد درباره تاریخ بشریت و پیدایش زمین بداند، در این کتاب پیدا می‌شود. موضوعی که این کتاب را نسبت به دیگر کتاب‌های مشابه منحصر به فرد کرده تاریخ بشریت از نگاه انسان و جایگاه او در این دنیا است.

کتاب “همه چیز به دلیل خاصی رخ می‌دهد” نوشته Kate Bowler

این کتاب خاطرات شخصی کیت بولر، (تاریخدان دانشگاه دوک) پس از ابتلا به سرطان روده را روایت می‌کند. او سعی کرده تا برای مبتلا شدن به این بیماری علتی بیابد. تجربیات کیت در این کتاب به سایر مردم یاد می‌دهد که چگونه با این بیماری‌ برخورد کنند.

کتاب “لینکولن در باردو” نوشته George Saundres 

رمان تاریخی “لینکولن در باردو” برنده جایزه ادبی من بوکر  وضعیت غم‌بار آبراهام لینکولن را بعد از اینکه فرزندش را از دست می‌دهد، روایت می‌کند. بیل گیتس درباره این کتاب می‌گوید: “فکر می‌کردم خودم همه‌چیز را درباره آبراهام لینکلن می‌دانم؛ ولی این رمان باعث شد بیشتر درباره زندگی او فکر کنم.” این کتاب بیشتر از شخصیت رئیس جمهور سابق آمریکا درباره جنگ‌های داخلی این کشور و مسائل مربوط به آن بحث می‌کند.

 

خرید کتاب عمومی از گاج مارکت

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.