بدون تاریخ، بدون امضا به عنوان نماینده ایران در اسکار ۲۰۱۹ انتخاب شد

0

فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» به کارگردانی وحید جلیلوند، ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۶ به صورت گسترده در سینماهای سراسر کشور اکران شد. این فیلم، پزشکی به نام کاوه نریمانی را به تصویر می‌کشد که در پزشکی قانونی مشغول به کار است. کاوه روزی در محل کار خود با جسدی روبرو می‌شود که گویا از قبل او را می‌شناخته و به نوعی خود را در مرگ او مقصر می‌داند. بازیگران مطرحی چون نوید محمدزاده، امیر آقایی، هدیه تهرانی، زکیه بهبهانی، سعید داخ و علیرضا استادی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. مدت زمان این فیلم ۱۰۰ دقیقه است و فروشی که در گیشه‌ها از این فیلم ثبت شده رقمی در حدود ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان می‌باشد. این فیلم تاکنون در جشنواره‌های بسیاری نیر ونیز، استکهلم، هامبورگ، سیدنی و استانبول حضور داشته است.

فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» امروز ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ از سوی بنیاد فارابی به عنوان نماینده ایران برای شرکت در نود و یکمین دوره مراسم اسکار انتخاب شد. از بین سه گزینه نهایی انتخاب شده برای معرفی به اسکار، فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» توانست بالاتر از فیلم‌هایی چون «تنگه ابوقریب» و «شماره ۱۷ سهیلا» توسط هیات فارابی برای حضور در این مراسم برگزیده شود. اعضای هیات فارابی را امسال طراح لباس و صحنه آتوسا قلمفرسایی، فیلمبردار سینما محمد آلادپوش، بازیگر مطرح سینما امین تارخ، فیلمنامه‌نویس فرهاد توحیدی، مستندساز رامین حیدری فاروقی، کارگردان محمد مهدی عسگرپور، تهیه کننده قاسم قلی پور و معاون بین‌المللی بنیاد سینمایی فارابی، رائو فریدزاده تشکیل می‌دهند. این کمیته وظیفه بررسی قوانین آکادمی اسکار برای فیلم‌های غیر انگلیسی زبان و انتخاب یک فیلم مناسب برای این عنوان را به دوش دارد.

قوانینی که برای انتخاب یک فیلم برای حضور در مراسم اسکار لحاظ می‌شود به این شرح است که فیلم انتخابی هر کشور باید با دیالوگ‌های غیر انگلیسی ساخته شده باشد و می‌تواند انیمیشن یا مستند بلند نیز باشد. از زمان نخستین اکران آن در کشور خود کمتر از یک سال گذشته باشد. این فیلم همچنین باید به صورت رسمی در کشور مبدا تبلیغ شده باشد و در غالب نمایش غیر فرهنگی نباشد. اعضای سازنده فیلم نیز باید از مقیمان کشور مبدا باشند.


  • مجموعه کتاب‌های حوزه سینما و تئاتر

بدون تاریخ، بدون امضا به عنوان نماینده ایران در اسکار ۲۰۱۹ انتخاب شد

تاریخ پر فرازونشیب سینما در کنار اتفاقات تلخ و شیرین تاریخی مانند جنگ‌ها، تحولات فرهنگی و اقتصادی حرکت کرده است. تأثیرگذاری بسیار زیاد این دو مقوله بر یکدیگر سبب شده سینما و تاریخ آن نفوذ زیادی در بخش‌های مختلف زندگی مردم جهان داشته باشد. همواره سینما در کانون توجه جوامع قرار داشته و رویدادهای مربوط به آن می‌‌تواند مخاطبان علاقه‌مند به این حوزه را تحت تاثیر قرار دهد؛ به همین خاطر مطالعه و داشتن درکی صحیح از تاریخ سینمای ایران یا جهان و نیز فهم تأثیر آن بر تاریخ بشریت، برای تمامی هنرمندان و افراد علاقه‌مند به این عرصه ضروری به نظر می‌رسد. با مراجعه به فروشگاه آنلاین گاج‌مارکت می‌توانید به مجموعه‌ای بی‌نظیر از کتاب‌های آموزشی و ارزشمند مربوط به حوزه سینما و تئاتر دسترسی داشته باشید.

مشاهده و خرید مجموعه کتاب‌های حوزه سینما و تئاتر از فروشگاه آنلاین گاج‌مارکت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.