بهترین کتاب‌های نویسنده آینده نگر، ژول ورن

بهترین کتاب‌های ژول ورن

0

ژول ورن، نویسنده‌ نام‌آشنای داستان‌های علمی-تخیلی با نوشتن بیش از هشتاد رمان‌ و نمایش‌نامه‌ نام خود را برای همیشه در ادبیات جهان به ویژه ادبیات کودک و نوجوان ثبت کرد و به حق لقب پدر داستان‌های علمی-تخیلی را به خود اختصاص داد.بهترین کتاب‌های نویسنده آینده نگر، ژول ورن

ژول ورن در شهر نانت فرانسه به دنیا آمد. تخیلاتش از همان ابتدا او را به ماجراجویی وامی‌داشت. شهر نانت که محل زندگی کودکی و نوجوانی ورن بود، در نزدیکی دریا و بندر قرار داشت و نویسنده بزرگ آینده را به ماجراجویی در خویش دعوت می‌کرد. گفته می‌شود یک‌بار عشق به سفر و دریا و عجایبش ژول ورن یازده‌ساله را مخفیانه به‌سوی خود کشانده بود، در کشتی‌ای که به سمت هند می‌رفت استخدام شد و آماده بود تا سفری پرماجرا و هیجان‌انگیز را تجربه کند، اما پدرش قبل از شروع سفر به خاور دور، او را می‌یابد و به سختی تنبیه می‌کند و ورن به پدرش می‌گوید: «از این‌ پس فقط در رؤیاهایم سفر خواهم کرد

کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا

این کتاب که از آثار مشهور ژول ورن به حساب می‌آید، زمانی نوشته شد که هیچ امکانات و وسیله‌ای برای اطلاع پیدا کردن از زیر زمین اختراع نشده بود و تمام آنچه نویسنده نوشته، الهام گرفته از تخیل و ایده‌پردازی شخصی او بوده است.

داستان کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا، پیدا شدن سر و کله موجودی ناشناخته از اعماق آب‌هاست که توجه جهانیان را به خود معطوف می‌کند؛ برخی گمان می‌کنند این موجود کوسه‌ای بزرگ است و عده‌ای دیگر آن را هیولایی دریایی می‌پندارند. اما تیر هر دو گروه به خطا می‌رود و این موجود ناشناخته اثری است دست‌ساز انسان!

کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا

پروفسوری به نام آروناکس که صیاد نهنگ بوده است به همراه همکاران خود دست به ساختن یک زیردریایی می‌زند و پس از ساخته شدنش سفرهای شگفت‌انگیزی را به اعماق آب‌ها آغاز می‌کند. در طول این سفر حوادث فوق‌العاده هیجان‌انگیز و البته آموزنده‌ای اتفاق می‌افتد که دل هر خواننده‌ای را که به داستان‌های علمی و تخیلی علاقه‌مند بوده، می‌رباید!

این اثر دوست‌داشتنی پدر ادبیات علمی–تخیلی جهان، در سال ۱۸۷۰ برای اولین بار به زبان فرانسه منتشر شد و پس از آن تاکنون به بیش از ۱۴۸ زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

کتاب سفر به مرکز (عمق) زمین

کتاب سفر به اعماق زمین، رمانی علمی-تخیلی بوده که درباره یک دانشمند زیست‌شناسی آلمانی به نام «لیدنبروگ» بوده که طبق پژوهش‌های متعددش پی می‌برد که مرکز زمین از مواد داغ و مذاب ساخته نشده است و در پی مطرح کردن این نظریه خود مورد تمسخر همکارانش قرار می‌گیرد.

پروفسور لیدنبروگ در همین حین نامه‌ای دریافت می‌کند؛ در این نامه راه‌هایی (از جمله برخی دالان‌های گدازه آهنی) برای رفتن به مرکز زمین نشان داده شده است.

لیدنبروگ برخلاف تمام مخالفت‌هایی که می‌بیند، تصمیم می‌گیرد تا از طریق دهانه آتشفشانی به ظاهر خاموش به مرکز زمین سفر کند تا شگفتی‌ها و ناشناخته‌های آن را کشف کند.

کتاب سفر به مرکز زمین

وی برای رفتن به مرکز زمین، گروه تحقیقاتی خود را شکل می‌دهد و به همراه اکسل، برادرزاده‌اش و هانس که راهنمای آن‌هاست، سفری ماجراجویانه را شروع می‌کند که آغاز اتفاقات و ماجراهای عجیبی است. از مواجهه با ماجراهای ماقبل تاریخ، نبرد دایناسورها گرفته تا اختراع نور الکتریکی و در نهایت در جنوب ایتالیا در استرومبولی دوباره به سطح زمین بازمی‌گردند.

خرید کتاب های «ژول ورن» از گاج مارکت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.