کتاب ارتباطات انسانی برای معلمان؛ آخرین اثر پروفسور علی‌اکبر فرهنگی

0

“ارتباطات انسانی، فضای اجتماعی مورد نیاز را برای حیات انسان‌ها فراهم می‌آورد. این رویکرد در کلاس‌های درس ‌باید به‌گونه‌ای کامل مورد توجه معلمان باشد و آنان فضایی دوستانه و توأم با احترام متقابل را بین خود و دانش‌آموزان پدید آورند. در یک نظام آموزشی، معلمان موثرترین عنصر در تحقق بخشیدن به اهداف آن نظام تلقی می‌شوند.آن‌ها می‌توانند با وجود هرگونه نقصانی در امکانات آموزشی، فضایی را پدید آورند که موجب شود فراگیران، بر خلاف این کمبودها در بستری ظریف و کم‌دغدغه، پله‌های پیشرفت را طی نمایند. هر دانش‌آموز در کلاس درس ستاره‌ای منحصر‌به‌فرد است و معلمان در میان این کواکب منظومه‌ای را پدید آورده‌اند که کلاس درس نام دارد.ما در کهکشانی از ستارگان زندگی می‌کنیم که همه با هم در ارتباطند و هرکدام به میزان وزن، توانایی و جاذبه‌ خود تعادل را پدید آورده و منظومه‌های آموزشی را تشکیل‌ داده‌اند. قانون حاکم بر این منظومه‌ها فراگرد ارتباطات انسانی در کلاس درس است که در این اثر به آن‌ها پرداخته خواهد شد. مطالعه‌ این کتاب به همه معلمان توصیه می‌شود، چه آن‌هایی که در روزمرگی کلاس به دنبال شیوه‌های خلاق آموزشی هستند و چه معلمانی که بر خلاف وجود چنین شیوه‌هایی در کلاس، خواستار گسترش آن هستند.”

کتاب ارتباطات انسانی برای معلمان؛ آخرین اثر پروفسور علی‌اکبر فرهنگی
کتاب ارتباطات انسانی برای معلمان؛ آخرین اثر پروفسور علی‌اکبر فرهنگی

متن بالا بخشی از  کتاب “ارتباطات انسانی برای معلمان” است که انتشارات بین‌المللی گاج بر اساس تعهد دیرین خود به ارتقای دانش‌اندوزی کاربردی در کشور، درصدد برآمد تا با انتشار کتاب پیش رو گامی موثر در این راه بردارد. اثر حاضر توسط جناب آقای دکتر علی‌اکبر فرهنگی،  پدر مدیریت رسانه ایران به رشته تحریر درآمده است.

اولین فروشگاه فیزیکی گاج‌مارکت افتتاح شد.

مختصری از فعالیت‌های علمی پرفسور علی اکبر فرهنگی

ایشان در زمینه ارتباطات، آثاری چون «ارتباطات انسانی» و «ارتباطات غیرکلامی» را برای اولین‌بار در زبان فارسی پدید آورده‌اند که سالیان سال در بسیاری از دانشگاه‌های ایران تدریس می‌شود. علاوه بر این دکتر علی‌اکبر فرهنگی در سال ۱۳۸۴ به عنوان چهره ماندگار کشور در رشته مدیریت معرفی شد.

از دیگر آثار منتشر شده این استاد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تکنولوژی و تکامل فرهنگی
  • ارتباطات انسانی در دو جلد
  • مدیریت بازار (مدیریت بازاریابی)
  • ارتباطات غیر کلامی: هنر استفاده از حرکات و آواها
  • تنش در محیط کار: شناخت استرس‌های شغلی و شیوه‌های عملی مقابل با آنها
  • نقش مدیران در تدوین و پیشبرد استراتژی کلی
  • نقش مدیران در تدوین و پیشبرد استراتژی کلی با اضافات و تجدید نظر کلی
  • فرهنگ علوم اجتماعی
  • نظریه‌های ارتباطات سازمانی

خرید کتاب “ارتباطات انسانی برای معلمان” از گاج مارکت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.