بهترین کتاب های تاریخ جهان

0

یکی از انواع کتاب های پرفروش که طرفداران بسیاری نیز دارد کتاب های تاریخی هستند. کتاب های تاریخی در مورد تاریخ جهان سخن می گویند و افراد را در مورد سرگذشت ملت‌ها و نحوه‌ی تشکیل دولت‌ها آگاه می‌سازند. بیشتر ما در مورد تاریخ کشورمان می‌دانیم اما اطلاعات چندانی در مورد تاریخ دیگر نقاط دنیا نداریم. در ادامه می‌خواهیم چند نمونه از بهترین کتاب ها را در مورد تاریخ جهان معرفی کنیم.

بهترین کتاب های تاریخ جهان

کتاب صلح کردند که جنگ بماند 

نوشته فراکلین

کشور ما ایران در یکی از مهم‌ترین و استراتژیک ترین بخش‌های دنیا یعنی خاور میانه قرار دارد. بسیاری از ما حتی ممکن است در مورد جغرافیای خاورمیانه هم چیز زیادی ندانیم چه برسد به آن که در مورد تاریخ این منطقه اطلاع زیادی داشته باشیم. یکی از مواردی که می تواند به ما کمک کند تا در مورد تاریخ خاورمیانه بدانیم خواندن کتاب تاریخی در این زمینه است.

کتاب “صلح کردند که جنگ بماند” در مورد تاریخ خاورمیانه قبل و بعد از جنگ جهانی اول سخن می گوید و به شما می گوید که کشورهای همسایه ما یعنی عراق  و سوریه و بحرین و … چگونه ایجاد شدند و خاورمیانه ای که الان در مورد آن سخن می گوییم با این نقشه از چه زمانی بوجود آمد. در این کتاب همچنین در مورد فروپاشی امپراطوری عثمانی و تبدیل شدن آن به کشورهای ترکیه و عراق و سوریه کنونی و بسیاری اطلاعات دیگر نوشته شده است.

بهترین کتاب های تاریخ جهان

خرید کتاب «صلح کردند که جنگ بماند» از گاج مارکت

 

کتاب  نبرد من

نوشته آدولف هیتلر

 

بی شک یکی از تاثیرگذارترین انسان ها در قرن اخیر را می توان آدولف هیتلر رهبر آلمان نازی دانست. کتاب نبرد من کتابی است که نوشته شخص خود آدولف هیتلر بودن و نشان دهنده اندیشه‌های سیاسی و همچنین تفکرات ناسیونایستی افراطی است که این آلمانی در آن زمان داشته است. این کتاب که یک بیوگرافی کامل از آدولف هیلتر به شما می‌رود یکی از پرفروش‌ترین‌ها در زمان خود بوده است.

آدولف هیتلر که با به راه انداختن جنگ جهانی دوم بیش ازچندین میلیون انسان را کشته و آواره نمود در این کتاب در مورد خاطرات خود در زمان زندانی بودنش و قبل از ان نوشته شده و بعد از اینکه وی به عنوان رهبر حزب نازی در آلمان انتخاب شد به کتاب مقدس این حزب تبدیل شد. کتاب نبرد من نشان می دهد که چرا تا این اندازه آدولف هیتلر از یهودیان متنفر بود و همچنین علت به راه انداختن جنگ جهانی دوم از نظر وی به چه علت بوده است.

با خواندن کتاب نبرد من با اندیشه های یکی از مهمترین افراد در قرن اخیر اطلاعات خوبی کسب کنید چرا که هیتلر آن‌چنان تصویر جالب و جذابی از خود و اندیشه‌هایش در کتاب به نمایش گذاشته که خواه ناخواه خواننده را جذب می‌کند. او معتقد بوده که نباید در نوشته‌هایش از مشکلات رنج‌ها و فقری که از سر گذرانده سخن بگوید؛ چرا که این موضوعات تصویر یک فرد انقلابی را مخدوش می‌کند و او را سست و ضعیف نشان می‌دهد.

بهترین کتاب های تاریخ جهان

 

خرید کتاب «نبرد من» از گاج مارکت

 

کتاب  جنگ داخلی امریکا

نوشته  جیمز آ. کوریک

 

یکی از خون‌بارترین جنگ‌های تاریخ،  جنگی بود که در آمریکا رخ داد و در این جنگ نیروهای شمالی و جنوبی سال های متمادی با یکدیگر درجنگ بودند. هیچ رخداد تاریخی در آمریکا مهمتر از جنگ داخلی آن نبوده و بیشترین کتاب های تاریخی که در این زمینه نوشته شده اند حول محور این موضوع بوده‌اند.

کتاب جنگ داخلی آمریکا نوشته جیمز کوریک یکی از کامل‌ترین کتاب‌های به نگارش درآمده در مورد جنگ داخلی آمریکاست که با تمامی جزییاتی که در کتاب وجود دارد می‌توانید با این برهه حساس و مهم تاریخی در قاره آمریکا بیشتر آشنا شوید.

یکی از نکات جالبی که در مورد جنگ داخلی آمریکا مطرح می شود و از ان به عنوان مادر جنگ‌های مردن یاد می شود، این است که در حدود ۳.۵ میلیون سرباز در ارتش های جنوبی‌ها و شمالی‌ها شرکت کرده بودند و در میان سال های ۱۸۶۱ تا ۱۸۶۵ در حدود ۱۰ هزار نبرد مختلف میان ارتش جنوبی ها و شمالی ها ذکر شده است که می‌توان به انواع جنگ‌ها مانند حمله، محاصره و عملیات دریایی رخ داده است.

جنگ داخلی آمریکا به عنوان اولین نبردی در نظر گرفته می شود که انواع سلاح ها در آن استفاده شد. در این جنگ برای اولین بار از سلاح های عصر صنعتی تفنگ مسلسل، تفنگ دوربین‌دار و بسیاری ادوات دیگر استفاده شد. با مطالعه کتاب جنگ داخلی آمریکا می‌توانید از شروع تا پایان این دوره تاریخی مهم، اطلاعات ارزشمندی  کسب کنید.

بهترین کتاب های تاریخ جهان

خرید کتاب «جنگ داخلی آمریکا» از گاج مارکت

 

کتاب تاریخ جهان

نوشته ارنست گامبریج

تاریخ جهان فراز و نشیب بسیار زیادی داشته است. از اولین تمدن یعنی بین النهرین تا به امروز انسان در حال مبارزه و جنگ برای کشورگشایی و به‌دست آوردن سرزمین‌ها و غنایم بوده است.

در کتاب تاریخ جهان به بررسی تاریخ بشریت در دوره های مختلف پرداخته می‌شود.  کتاب تاریخ جهان، تمامی تحولات و تغییراتی که در زندگی بشریت از ابتدا تا کنون رخ داده است، از زمان عصر حجر و غارنشینی را تا امروز ، توضیح می‌دهد. یکی از مهم‌ترین نکات جالب در مورد کتاب تاریخ جهان این است که این کتاب با زبانی بسیار ساده و همه فهم به روایت این دوره‌های تاریخی می‌پردازد. خواندن تاریخ برای بسیاری از ما امری کسل کننده است، اما این کتاب با متنی صمیمی و دلنشینی که دارد می‌تواند به راحتی برای تمامی گروه‌های سنی از کودک تا سنین بالا را مخاطب خود قرار داده و آن‌ها را به خواندن تاریخ جهان جذب کند.

کتاب تاریخ جهان یکی از کتاب‌های پر فروش در دنیا و همچنین جزو کتب تاریخی تحسین شده توسط تمامی منتقدین و نویسندگان عصر حاضر است.

بهترین کتاب های تاریخ جهان

خرید کتاب «تاریخ جهان» از گاج مارکت

کتاب انقلاب فرانسه

نوشته فیلیس کورزین

انقلاب فرانسه تنها نامی است که بسیاری از ما در مورد تاریخ آن دوران اروپا شنیده‌ایم اما این انقلاب، تنها متعلق به فرانسه نبود. انقلاب فرانسه که یک تحول عظیم در تاریخ بشریت به شمار می رود توانست تحولات عمیقی را در شیوه رفتاری و همچنین زندگی فرانسوی‌ها و بعد‌ها  در سراسر اروپا ایجاد کند. انقلاب فرانسه آنقدر اتفاق مهم و تاثیرگذاری در تاریخ جهان به‌شمار می آید که در مورد آن بیش از هزاران کتاب داستانی، تاریخی و شعر و رمان نوشته شده است.تحولی که انقلاب فرانسه در فروپاشی سلطنت در اروپا را به طول کامل بیان می کند.

بهترین کتاب های تاریخ جهان

خرید کتاب «انقلاب فرانسه» از گاج مارکت

کتاب تاریخ فرانسه به طور کامل تمام رخدادهایی را که در سال ۱۷۸۹، که منجر به برکناری سلطنت ابتدا در فرانسه و سپس ‏در کل اروپا می شود را به صورت جامع بیان می‌کند. در کتاب تاریخ فرانسه نویسنده به بیان مختصری از ‏نقش فیلسوفان  بزرگی همچون ژان ژاک روسو در انقلاب فرانسه و شوراندن مردم و آگاه نمودن آن‌ها از حقوق اجتماعی خود بر علیه  لویی چهاردهم، می‌پردازد.

 

خرید کتاب‌های تاریخ جهان از گاج مارکت

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.