باکس آفیس ۲۶ شهریور: راهبه حریف غارتگر در صدر جدول نشد

0
  • بررسی جدول باکس‌آفیس ۲۶ شهریور

باکس آفیس ۲۶ شهریور: راهبه حریف غارتگر در صدر جدول نشد

کمپانی فاکس قرن بیستم و بسیاری از منتقدان سینما انتظار داشتند جدیدترین قسمت فیلم «غارتگر» بسیار متفاوت‌تر از قسمت‌های قبلی ظاهر شود. در ابتدا تصور می‌شد فیلمی که با بودجه سنگین ۸۸ میلیون دلاری ساخته و اکران می‌شود، دارای جلوه‌های ویژه بیشتر و البته بازیگرانی مطرح‌تر و پرآوازه‌تری باشد. اما ششمین قسمت این فیلم فروش بسیار ناامیدکننده ۲۴ میلیون دلاری را در هفته اول اکران از خود به جای گذاشت. هر چند این رقم برای کسب جایگاه اول جدول این هفته کافی بود اما برای ثبت رکورد بهترین افتتاحیه چندگانه «غارتگر» خیر.

فیلم کمدی «یک لطف ساده» که توسط استودیوی فیلمسازی لاینزگیت تولید شده، در هفته اول اکران خود همگان را شگفت‌زده کرد. این فیلم با هنرنمایی آنا کندریک و بلیک لایولی فراتر از پیش‌بینی‌ها ظاهر شد و با فروش ۱۶ میلیون دلاری رتبه سوم جدول این هفته را از آن خود کرد. طبق آمارهای منتشر شده از این فیلم، ۸۶ درصد از تماشاچیان بالای ۲۵ سال که برای دیدن این فیلم به سینما رفتند، از تماشای آن راضی بوده‌اند. فیلم «یک لطف ساده» با بودجه ۲۰ میلیون دلاری به تولید رسیده است.

با توجه به اطلاعات جدول باکس آفیس، فیلم «راهبه» که هفته گذشته در اولین هفته اکران خود توانسته بود فراتر از حد انتظارات ظاهر شود، در دومین هفته اکران با افت شدید ۶۶ درصدی در فروش مواجه شد. این هفته با فروش ۱۸.۲ میلیون دلاری و مجموع فروش داخلی ۸۵ میلیون دلاری برای این فیلم به پایان رسید. فیلم «راهبه» در حال حاضر به فروش جهانی ۲۰۹ میلیون دلاری رسیده است. جدیدترین قسمت فیلم ماموریت غیرممکن با نام «ماموریت غیرممکن: فال‌اوت» که توسط کمپانی پارامونت تولید و اکران شده بود، این هفته رسما به عنوان پرفروش‌ترین عنوان این چندگانه شناخته شد. هم‌چنین فال‌اوت به دومین فیلم پرفروش تام کروز در کشور آمریکا تبدیل شد. این هفته انیمیشن «هتل ترنسیلوانیا ۳» نیز به فروش جهانی ۵۰۰ میلیون دلاری دست پیدا کرد.

هفته آینده فیلم فانتزی و خانوادگی «خانه‌ای با یک ساعت روی دیوارش» با هنرنمایی جک بلک و کیت بلانشت در بیش از ۳۳۰۰ سالن اکران خواهد شد، هم‌چنین فیلم «خود زندگی» با بازی اسکار آیزک و اولیویا وایلد اکران گسترده خود را در ۲۵۰۰ سینما آغاز خواهد کرد.

باکس آفیس 26 شهریور: راهبه حریف غارتگر در صدر جدول نشد


  • مجموعه کتاب‌های حوزه سینما و تئاتر

باکس آفیس ۲۶ شهریور: راهبه حریف غارتگر در صدر جدول نشد

تاریخ پرفرازونشیب سینما در کنار اتفاقات تلخ و شیرین تاریخی مانند جنگ‌ها، تحولات فرهنگی و اقتصادی حرکت کرده است. تأثیرگذاری بسیار زیاد این دو مقوله بر یکدیگر سبب شده سینما و تاریخ آن نفوذ زیادی در بخش‌های مختلف زندگی مردم جهان داشته باشد. همواره سینما در کانون توجه جوامع قرار داشته و رویدادهای مربوط به آن می‌‌تواند مخاطبان علاقه‌مند به این حوزه را تحت تأثیر قرار دهد؛ به همین خاطر مطالعه و داشتن درکی صحیح از تاریخ سینمای ایران یا جهان و نیز فهم تأثیر آن بر تاریخ بشریت، برای تمامی هنرمندان و افراد علاقه‌مند به این عرصه ضروری به نظر می‌رسد. با مراجعه به فروشگاه آنلاین گاج‌مارکت می‌توانید به مجموعه‌ای بی‌نظیر از کتاب‌های آموزشی و ارزشمند مربوط به حوزه سینما و تئاتر دسترسی داشته باشید.

مشاهده و خرید مجموعه کتاب‌های حوزه سینما و تئاتر از فروشگاه آنلاین گاج‌مارکت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.