انتخاب لپ تاپ مناسب برای دانش آموزان

0

این روزها یکی از مهم‌ترین مسائلی که در خانه‌ها مطرح می‌شود، خرید وسایل ارتباط جمعی برای کودکان است. با پیشرفت تکنولوژی و به‌روز شدن جوامع سنتی در هر خانه‌ای هم اینترنت وجود دارد و هم ابزاری که بتوان به اینترنت متصل شد. با تغییر سریع زندگی‌های سنتی به سمت مدرن خواسته همه افراد نیز تغییر کرده است. انتقال تکنولوژی اینترنت‌های دیال آپ با سرعت پایین به اینترنت‌های پرسرعت امروزی یکی از این تغییرات عظیم است. هر قشری از جامعه بر اساس نیازهای خود با این موج تغییرات همراه شده که کودکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

انتخاب لپ تاپ مناسب برای دانش آموزان

امروزه کودکان با روابط خود میان همسن و سالان و با دیدن وسایل و ابزارهایی که آن‌ها در اختیار دارند، از خانواده خود درخواست تهیه و خرید این ابزار و وسایل را می‌کنند. لوازم‌التحریر گران‌قیمت و به‌روز، داشتن ساعت و اکسسوری‌های مختلف و در نهایت ابزارهای ارتباط جمعی از این موارد است. این روزها کودکان در مقاطع مختلف تحصیلی از گوشی‌های موبایل، تبلت‌ و همچنین لپ‌تاپ و دیگر وسایل مدرن امروزی استفاده می‌کنند؛ به‌طوری که برخی از آنها از والدین خود نیز جلو زده و در این امر پرچم‌دار هستند.

در اینجا می‌خواهیم به یک موضوع بسیار شایع و همه‌گیر در مدارس ایران بپردازیم. این روزها خرید تبلت و لپ‌تاپ برای دانش‌آموزان مدرسه‌ای به یک امر عادی و حتی در برخی از موارد به یک ضرورت تبدیل شده است. شما می‌توانید به عنوان یک بزرگ‌تر با مدیریت استفاده فرزندتان از وسیله الکترونیکی نه‌تنها آن را در مسیر درست راهنمایی کنید، بلکه با نصب نمودن برنامه‌های آموزشی در ارتقای سطح تحصیلی و رشد ذهنی وی بکوشید.

در ادامه با ما همراه باشید تا مهم‌ترین ویژگی‌های یک لپ‌تاپ را برای استفاده دانش‌آموزان توضیح دهیم.

 لپ‌تاپی بخرید که چندین سال از آن استفاده کنید

امروزه سرعت پیشرفت تکنولوژی چنان سریع در حال رخ دادن است که همیشه باید آماده تغییرات آن باشید. برای مثال اگر امسال یک گوشی مد روز را خریداری می‌کنید، باید بدانید که این گوشی در سال آینده از رده خارج شده و نمونه جدید وارد بازار خواهد شد.

برای خرید لپ‌تاپ نیز باید به این نکته توجه نمایید که لپ‌تاپی را خریداری کنید که تا چندین سال پاسخگوی نیاز فرزند شما و نرم‌افزارهای به‌روز شده باشد. اگر لپ‌تاپی نتواند برنامه‌های جدید را اجرا کند دیگر از رده خارج شده و دوباره باید هزینه خرید یک لپ‌تاپ نو را بپردازید.

این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که بخواهید برای فرزند دانشجوی خود یک لپ‌تاپ تهیه کنید که در این صورت باید توجه و دقت بیشتری در این امر داشته باشید.

میزان عمر باتری آن را چک کنید

 لپ‌تاپ‌های مدرسه‌ای چون برای تحصیل هستند، ممکن است در روز ۴ تا ۶ ساعت نیاز به روشن بودن داشته باشند. در همین راستا لپ‌تاپ‌هایی که شارژ باتری بالایی ندارند، نمی‌توانند مناسب این کار باشند. به‌طور مثال اگر فرد بخواهد لپ‌تاپ خود را به مدرسه ببرد باید بتواند در تمامی کلاس‌های خود از آن استفاده کند.

ظرفیت باتری برای لپ‌تاپ یک بچه‌مدرسه‌ای  یا یک دانشجو یکی از مهم‌ترین مواردی است که قبل از خرید باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. همچنین هنگام خرید از فروشنده، راه‌های استفاده از ذخیره بیشتر باتری را بپرسید.

انتخاب لپ تاپ مناسب برای دانش آموزان

وزن لپ‌تاپ نباید خیلی زیاد باشد

دانش‌آموز و دانشجو در بعضی از روزها نیازمند آن است که لپ‌تاپ خود را به مدرسه یا دانشگاه ببرد؛ به همین دلیل لپ‌تاپی که خریداری می‌کنید، باید وزن کمی داشته باشد. بنابراین از فروشنده بخواهید که وزن لپ‌تاپ را به‌عنوان یک معیار اصلی برای شما در نظر بگیرد.

امروزه لپ‌تاپ‌هایی که در بازار وجود دارد دارای وزن بسیار کمی هستند، اما تعداد محدودی از لپ‌تاپ‌های سنگین نیز وجود دارد که نباید آنها را انتخاب کنید.

سیستم‌عامل لپ‌تاپ را چک کنید

سیستم‌عامل لپ‌تاپ مانند قلب در اعضای بدن است؛ پس به شما توصیه می‌کنیم سیستم‌عاملی که بر روی لپ‌تاپ نصب‌ شده، حتما چک کنید. از سیستم‌عاملی برای لپ‌تاپ خود استفاده نمایید که بتوانید بدون مشکل تمامی نرم‌افزارهای موجود در بازار را بر روی آن نصب کنید. برای لپ‌تاپ‌های مدرسه‌ای می‌توانید از سیستم‌عامل‌های لینوکس و یا ویندوز استفاده نمایید. انتخاب سیستم‌عامل بسته به پروژه‌های درسی شما و نوع نرم‌افزاری که می‌خواهید با آن درس بخوانید، تغییر پیدا می‌کند.

انتخاب لپ تاپ مناسب برای دانش آموزان

لپ‌تاپ را برای بازی‌هایی با گرافیک بالا نخرید

درست است که شما لپ‌تاپ را برای فرزندتان می‌خرید، اما فراموش نکنید که خرید لپ‌تاپ‌های باکیفیت بالا فرزندتان را به سمت نصب و بازی با جدیدترین و باکیفیت‌ترین بازی‌های روز سوق می‌دهد. بازی‌های کامپیوتری در میان دانش‌آموزان بسیار همه‌گیر است و فرزند شما نیز چون با آن‌ها در ارتباط خواهد بود، به آن سمت کشیده شده و لپ‌تاپی که قرار بود وسیله‌ای برای تحصیل و درس خواندن باشد تبدیل به‌وسیله‌ای برای بازی کردن خواهد شد. به کودک خود بگویید که اگر به دنبال بازی کردن است برایش یک کنسول بازی خریداری خواهید کرد.

لپ‌تاپ بادوامی بخرید

شما قرار است که لپ‌تاپ را برای یک دانش‌آموز خریداری کنید و همان‌طور که خود نیز این دوران را گذرانده‌اید،‌ می‌دانید که در مدرسه اتفاقات زیادی میان بچه‌ها صورت می‌گیرد. شوخی‌ها و شیطنت‌های کودکانه گاهی اوقات می‌تواند خسارت‌های بسیار زیادی را به خانواده‌ها وارد نماید. از این‌رو لپ‌تاپی تهیه کنید که بسیار مقاوم و بادوام باشد تا بتواند در برابر شوخی‌هایی که بین بچه‌ها در مدرسه رخ می‌دهد، جان سالم بدر ببرد. یکی از علل اصلی خراب شدن لپ‌تاپ‌ها آسیب‌های فیزیکی است که به آن وارد می‌شود؛ بنابراین در این خصوص مراقب باشید.

مراقب گرمای لپ‌تاپ باشید

یکی از مشکلاتی که نه‌تنها لپ‌تاپ‌ها بلکه تمامی وسایل برقی و الکترونیکی از آن رنج می‌برند، گرم شدن و احتمال سوختن است. برای برطرف کردن این مشکل بهترین کار این است که از فن‌هایی که در زیر لپ‌تاپ نصب می‌شود، استفاده کنید. این وسیله در زمان‌های طولانی ممکن است به‌شدت داغ شود و به اجزای داخلی سخت‌افزارها آسیب برساند؛‌ بنابراین از فن‌های مخصوص استفاده کنید. البته پیش از خرید از فروشنده بخواهید دستگاهی را به شما معرفی کند که تا حد امکان خیلی داغ نشود.

انتخاب لپ تاپ مناسب برای دانش آموزان

کیفیت صفحه‌نمایش را به‌دقت چک کنید

شما قرار است این لپ‌تاپ را برای کارهای مدرسه و درسی فرزندتان خریداری کنید. زمانی که فرزند شما می‌خواهد از آن به‌عنوان یک ابزار درسی استفاده کند نیاز است که ساعت‌ها به صفحه آن نگاه کند؛ بنابراین به دنبال لپ‌تاپی باشید که کیفیت بالایی برای صفحه‌نمایش داشته باشد. صفحه‌ نمایشی که کمترین آزار را برای چشمان کودک داشته و از کیفیت و وضوح بالایی برخوردار باشد،‌ مناسب فرزند شماست.

حتما نور مناسب برای صفحه‌نمایش را از فروشنده بپرسید تا در موقع نیاز دچار مشکل نشوید. به‌هیچ‌عنوان نگذارید که کودک شما در فضای تاریک اتاق‌ خواب با لپ‌تاپ خود کار کند.

کیف لپ‌تاپ و دیگر ابزار لازم را فراموش نکنید

هر ابزار الکترونیکی که خریداری می‌کنید نیازمند حفاظ و دیگر وسایلی است که بتوانید از طریق آن از گجت خود به نحو احسن استفاده نمایید تا دیرتر خراب شود. کیف لپ‌تاپ یکی از مهم‌ترین مواردی است که در خرید باید به آن توجه کرد.

داشتن کیف مناسب به طول عمر بیشتر این وسیله  کمک خواهد کرد.

 انتخاب لپ تاپ مناسب برای دانش آموزان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.