جوکر؛ متفاوت تر از گذشته بازگشته است

0

در چند روز اخیر تصاویر بسیاری از پشت صحنه فیلمبرداری فیلم اختصاصی جوکر و البته خواکین فینیکس بازیگر جدید نقش جوکر منتشر شده است. در تصویر جدیدی که از شخصیت جوکر منتشر شده او را با ظاهر و لباس یک دلقک می‌بینیم. چندی پیش مراحل فیلمبرداری و تولید فیلم اختصاصی جوکر آغاز شد. در چند روز اخیر شاهد انتشار تصاویر رسمی از پشت صحنه فیلمبرداری و تولید این فیلم مورد انتظار دنیای سینمایی DC بوده‌ایم. تصویری از این فیلم توسط تاد فیلیپس، نویسنده و کارگردان این اثر در فضای مجازی منتشر شده که در آن آرتور فلک ملقب به جوکر با بازی خواکین فینیکس را با لباس کامل یک دلقک سیرک می‌توان مشاهده کرد. در واقع این تصویر به این نکته اشاره می‌کند که او پیش از اینکه به انجام جرم و جنایت بپردازد، یک دلقک سیرک بوده و اتفاقات و مشکلات پیش آمده در زندگی‌اش او را به شخصیتی دیوانه و جنایت‌کار تبدیل کرده است.

همانطور که از قبل پیش‌بینی می‌شد، روند و جریان کلی داستان فیلم جوکر با کمیک جوک کشنده تشابهات بسیار زیادی دارد. این تصویر نیز در واقع مهر تاییدی است که نشان می‌دهد اتفاقات فیلم از داستان کامیک جوک کشنده الهام گرفته شده است. در این کمیک شخصیت جوکر در ابتدا به‌ عنوان یک استند آپ کمدین ناموفق و شکست خورده به خوانندگان معرفی می‌شود، که احتمالا برای خواکین فینیکس بازیگر نقش آرتور فلک نیز چنین خط داستانی در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، تصاویر متعدد و ویدیویی کوتاه از پشت صحنه فیلم جوکر منتشر شده است که در آنها می‌توان به وضوح آرتور فلک را با ظاهر دلقک گونه‌اش مشاهده کرد. او با ظاهر خود باعث رعب و وحشت اطرافیان شده و در یک تصویر بدون لباس دلقک و ظاهر جوکر دیده می‌شود.

ظاهر و پوششی که برای آرتور فلک در این فیلم به کار رفته، شباهت زیادی به پوشش شخصیت جوکر در سریال‌های قدیمی بتمن دارد. این احتمال وجود دارد که از ویژگی‌ها و جزئیات این شخصیت برای شکل‌دهی شخصیت جوکر با بازی فینیکس الهام گرفته شده باشد. با توجه به اینکه بخش زیادی از فیلمبرداری و تولید فیلم جوکر در شهر نیویورک انجام می‌شود، انتظار می‌رود در چند روز آینده که تصاویر و ویدیوهای بیشتری از پشت صحنه فیلمبرداری این فیلم منتشر شود.

وظیفه نوشتن فیلمنامه و کارگردانی فیلم اختصاصی شخصیت جوکر بر عهده تاد فیلیپس، کارگردان مشهور هالیوود است. طبق‌ برنامه‌ریزی‌های انجام شده این فیلم در ۱۲ مهر ۱۳۹۸ به طور گسترده در سینماهای سراسر جهان اکران خواهد شد. خواکین فینیکس بازیگر ۴۳ ساله آمریکایی در نقش آرتور فلک یا به عبارتی جوکر به ایفای نقش خواهد پرداخت. از دیگر بازیگران مطرح این فیلم می‌توان به رابرت دنیرو ایفاگر یک نقش نامشخص، برت کالن ایفاگر نقش توماس وین، زازی، فرانسیس کانروی، مارک مارون، گلن فلشلر و بیل کمپ اشاره کرد. بدون شک همه طرفداران دنیای سینمایی DC بی‌صبرانه منتظر اکران و رونمایی از شخصیت جوکر جدید خواهند بود.


  • مجموعه کتاب‌های حوزه سینما و تئاتر 

تاریخ پرفرازونشیب سینما در کنار اتفاقات تلخ و شیرین تاریخی مانند جنگ‌ها، تحولات فرهنگی و اقتصادی حرکت کرده است. تأثیرگذاری بسیار زیاد این دو مقوله بر یکدیگر سبب شده سینما و تاریخ آن نفوذ زیادی در بخش‌های مختلف زندگی مردم جهان داشته باشد. همواره سینما در کانون توجه جوامع قرار داشته و رویدادهای مربوط به آن می‌‌تواند مخاطبان علاقه‌مند به این حوزه را تحت تأثیر قرار دهد؛ به همین خاطر مطالعه و داشتن درکی صحیح از تاریخ سینمای ایران یا جهان و نیز فهم تأثیر آن بر تاریخ بشریت، برای تمامی هنرمندان و افراد علاقه‌مند به این عرصه ضروری به نظر می‌رسد. با مراجعه به فروشگاه آنلاین گاج‌مارکت می‌توانید به مجموعه‌ای بی‌نظیر از کتاب‌های آموزشی و ارزشمند مربوط به حوزه سینما و تئاتر دسترسی داشته باشید.

مشاهده و خرید مجموعه کتاب‌های حوزه سینما و تئاتر از فروشگاه آنلاین گاج‌مارکت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.