کتاب‌ های سیر تا پیاز؛ یک تیر با بیش از سه نشان

3

بیان مفاهیم و مسائل درسی باید به شیوه‌ای باشد که جنبه‌های مختلف مطالب درسی را پوشش داده و منجر به پرورش، تقویت و بسط استعدادهای دانش‌آموزان شود. در طراحی کتاب‌های سیر تا پیاز تلاش شده است تا با ارائه الگوی معین این هدف تحقق پیدا کند. طراحی این کتاب به شیوه‌ای است که دانش‌آموز می‌تواند از آن به عنوان خودآموز استفاده کند و معلم می‌تواند از آن یک الگوی استاندارد شامل برنامه‌ آموزشی منسجم و جامع برای پیشبرد و موفقیت برنامه‌های آموزشی دانش‌آموزان و ارتقای پیشرفت تحصیلی آنها استفاده کند.

کتاب‌ های سیر تا پیاز؛ یک تیر با بیش از سه نشان

کتاب‌های سیر تا پیاز انتشارات بین‌المللی گاج  با پوشش صفر تا صد مطالب کتاب درسی و آموزش خط به خط آن جای ابهام و سوالی در هیچ‌یک از مباحث درسی باقی نمی‌گذارد و یکی از کامل‌ترین کتاب‌های کمک‌درسی است. این کتاب برای تمامی مقاطع تحصیلی گردآوری و تنظیم شده و به دلیل درسنامه‌ کامل و جامعش برای آموزش از راه دور و دانش‌آموزانی که در کلاس مطالب را به خوبی متوجه نشده‌اند، بسیار مناسب است.

کتاب‌های سیر تا پیاز با وجود درسنامه‌های بسیار کامل و روان در نوع خود بی‌نظیر است و تمامی دانش‌آموزان را ترغیب به یادگیری بهتر مطالب درسی می‌کند. علاوه بر درسنامه، این کتاب شامل تست‌های بسیار متنوع از سطح ساده تا دشوار است.

مجموعه کتاب‌های سیر تا پیاز شامل سه بخش مجزا به شرح زیر است:

 • آموزش (درسنامه)
 • پرسش‌های تشریحی (امتحانی)
 • پرسش‌های چهارگزینه‌ای (تست)

 

این مجموعه در سه بخش مجزا اما مرتبط به هم نگاشته شده؛ یعنی شیوه طراحی این کتاب به روشی است که هرچند با مطالعه هر بخش می‌توان به اصطلاحات، مفاهیم و مسائل آن درس مسلط شد، اما دانش‌آموز را به دلیل داشتن سیر زنجیروار به مطالعه دقیق و کامل کتاب علاقه‌مند می‌کند.

 • بخش آموزش (درسنامه):

این بخش طبق سرفصل‌های کتاب درسی است؛ آموزش کامل، دقیق و آسان مفاهیم، تعاریف و اصطلاحات، اولویت اصلی تألیف در این ساختار آموزشی است. رویکرد تألیف در این بخش ارائه راهکارهای نوین و متنوع آموزشی طبق الگو و سرفصل‌های کتاب به‌منظور کمک به دانش‌آموز برای یادگیری و تسلط بر مفاهیم درسی است. در درسنامه‌ها تلاش بر این بوده تا با حل مثال و تست‌های آموزشی متنوع، به دانش‌آموزان برای تسلط بر مطالب و فرمول‌ها و قضایا کمک شود.

 • بخش پرسش‌های تشریحی (امتحانی):

این بخش با هدف ارتقای معدل و تثبیت مفاهیم کتاب درسی طراحی شده و دربرگیرنده کل مطالب هر درس است. طراحی پرسش‌ها، درس به درس و تفکیکی بوده و منطبق بر استانداردهای دقیق و بودجه‌بندی آموزشی مصوب آموزش و پرورش است.

 • بخش پرسش‌های چهارگزینه‌ای (تست):

تسلط بر مفاهیم درسی و آگاهی از شگردها و فوت و فن تست‌زنی رمز موفقیت در آزمون‌های معتبر است. در این بخش دانش‌آموز با مشاهده و حل تست‌های تألیفی، المپیادها، نمونه دولتی و تیزهوشان به مباحث کتاب درسی مسلط و برای آزمون‌های مختلف آماده می‌شود. طراحی تست‌ها به شیوه‌ای است که به تنهایی یک کتاب جامع مختص آموزش و یادگیری تلقی می‌شود؛ یعنی دانش‌آموزان می‌توانند با مطالعه تست‌ها تقریبا کل مباحث کتاب را مرور کنند. به‌منظور تثبیت و نهادینه‌سازی مطالب در ذهن دانش‌آموز درجه سختی تست‌ها ( از آسان به سخت) رعایت شده است.

توضیحات تکمیلی درباره کتاب‌های سیر تا پیاز در هر مقطع:

هدف اصلی کتاب (مقطع ابتدایی و متوسطه اول):

ویژه تمامی دانش‌آموزانی است که می‌خواهند به بهترین شکل به مباحث و تمرین‌های کتاب درسی تسلط پیدا کنند و خود را از منبع دیگری بی‌نیاز  کنند.

 • هدف اصلی کتاب (مقطع متوسطه دوم):

۱۰۰ درصد زدن در کنکور – ۲۰ گرفتن در امتحان

 • ویژگی کتاب‌های سیر تا پیاز در مقطع ابتدایی و متوسطه اول:

جلد ۱: شامل درسنامه‌های کاملا  آموزشی – بررسی تمامی تمارین و مطالب کتاب درسی

جلد ۲: شامل نمونه سؤالات امتحانی فراوان به همراه پاسخ تشریحی

جلد۳: شامل تست‌های متنوع و خلاق به همراه پاسخ تشریحی

 • ویژگی کتاب‌های سیر تا پیاز در مقطع متوسطه دوم:

جلد۱: کتاب آموزش؛ شامل آموزش کامل به همراه نکات کنکوری و امتحانی و پاسخ به تمارین کتاب در برخی دروس

جلد ۲: کتاب کنکور (تست)؛ شامل تمام تست‌های کنکور و تألیفی و مشابه‌سازی تمارین مهم کتاب به صورت طبقه‌بندی شده

جلد۳: کتاب امتحان؛ شامل سؤالات امتحانی و مشابه‌سازی تمارین مهم کتاب درسی

 

اگر به تهیه سری کتاب‌های سیر تا پیاز علاقه‌مند هستید، می‌توانید با  کلیک روی دکمه زیر و مراجعه به فروشگاه آنلاین گاج‌‌مارکت این کتاب را تهیه کرده و از آن در جهت پیشرفت تحصیلی خود استفاده نمایید.

 

خرید سری کتاب‌های «سیر تا پیاز» از گاج مارکت
3 نظرات
 1. محمد حسین می گوید

  با سلام
  آیا امکان خرید کتاب به صورت دیجیتال هست یا خیر؟

 2. M.r.s می گوید

  آیا میتونیم بگیم سری کتابهای سیر تا پیاز همون کتابهای پرسمان هستن با فرق اینکه فقط سیرتاپیاز فقط بهشون تست اضافه شده؟

  1. امین محمدی می گوید

   سلام دوست گاجی:
   برای راهنمای بیشتر با شماره ۶۴۲۰-۰۲۱ تماس بگیرید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.