تعداد دروس امتحان نهایی پایه دوازدهم مشخص شد

0

عبدالرسول عمادی، سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تصویب تعداد دروس امتحان نهایی در پایه دوازدهم خبر داد.

عمادی با اعلام نهایی شدن تعداد دروس امتحان نهایی سال دوازدهم گفت: «امتحان بین ۱۰ تا ۱۱ درس بر حسب رشته‌های مختلف دوره نظری به صورت نهایی برگزار می‌شود.»

وی همچنین اظهار داشت: «امسال ساختار نظام آموزشی کامل شد و در سال آخر اجرای این نظام آموزشی و تکمیل ساختار ۶-۳-۳ ، پیش‌دانشگاهی حذف و پایه دوازدهم مستقر شد و به این ترتیب دوره تحصیلات ۱۲ ساله شد.»

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: «تعداد دروسی که قرار است امتحان آنها به صورت نهایی در پایان سال دوازدهم برگزار شود باید به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش می‌رسید. اخیرا جلسه تشکیل و تعداد دروس امتحان نهایی برای شاخه‌ها و رشته‌های نظری این پایه به تصویب رسید و قطعی شد و بر این اساس امتحان بین ۱۰ تا ۱۱ درس در رشته‌های مختلف نظری به صورت نهایی برگزار می‌شود.»

ساعت آموزشی دوازدهمی‌ها کم خواهد شد؟

وی در پاسخ به پرسشی درباره سرانجام طرح کاهش ساعات آموزشی پایه دوازدهم از ۳۶ به ۲۴ ساعت و اینکه آیا هنوز بررسی این طرح در دستور کار قرار دارد یا خیر گفت: «این برنامه منتفی شده  و کاهش ساعات برنامه درسی در پایه دوازدهم دیگر در دستور کار نیست.»

گفتنی است اگرچه تعداد آزمون‌های نهایی مشخص شده است اما هنوز درباره درس‌هایی که به‌صورت نهایی برگزار خواهند شد، اطلاعیه‌ای منتشر نشده است. احتمالا طبق روال سال‌های گذشته در اسفند سال جاری، درس، روز و تاریخ امتحانی مشخص خواهد شد و به محض انتشار از سوی سازمان آموزش و پرورش کشور، در سایت گاج مگ پوشش داده می‌شود.

توصیه‌ای برای دوازدهمی‌ها

علاوه بر این با توجه به تفاوت تعداد کتاب‌های درسی بین رشته‌ها و تعداد درس‌هایی که به صورت نهایی امتحان داده خواهند شد (طبق تعداد اعلام شده از سوی سازمان سنجش)، حدود ۷۵ درصد از دروس سال دوازدهم به صورت نهایی کشوری، امتحان گرفته خواهد شد؛بنابراین توصیه می‌شود دانش‌آموزان دوازدهمی در کنار آمادگی برای کنکور خود، به دلیل کسب کامل تأثیر ۲۵ درصدی قطعی معدل در نتیجه کنکور ۹۸، برای آزمون‌های نهایی نیز آماده شوند تا بهترین نتیجه را در کنکور کسب کنند.

خبر قطعی شدن تأثیر ۳۰ درصدی معدل در سال ۹۸ را در اینجا بخوانید.

به‌زودی مطالبی از مقالات مشاوره‌ای – آموزشی از تفاوت مطالعه دروس تستی و تشریحی در گاج‌مگ قرار داده خواهد شد. با ما همراه بمانید.

برای شروع یک سال موفق و با برنامه‌ریزی دو مطلب زیر به شما پیشنهاد می‌شود:

راهکارهایی برای تنظیم یک برنامه ریزی درسی خوب
۷ گام برای موفقیت تضمینی در کنکور ۹۸

خرید کتاب‌های «کنکور نظام جدید» از گاج مارکت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.