دفترهای برنامه ریزی گاج؛ با برنامه، ستاره شو!

1

برنامه‌ریزی، نقشه راه است؛ حتی اگر هدف مشخص باشد، اما نقشه و برنامه‌ای اصولی برای رسیدن به آن نداشته باشید، هدف‌تان به آرزو تبدیل می‌شود.

یک برنامه‌‌ریزی صحیح و اصولی شما را با خودتان مقایسه می‌کند و باعث می‌شود تا سعی کنید نسبت به روند گذشته خود پیشرفت کنید و بهتر شوید نه اینکه خود را در قیاسی نابرابر با دیگران بسنجید.

الف اگرچه همه از اهمیت برنامه‌ریزی آگاه هستیم، اما فقط عده کمی با شیوه‌‌های صحیح تنظیم برنامه آشنایی داریم؛ به همین دلیل هدف از نوشتن این کتاب آموزش شیوه صحیح برنامه‌ریزی به دانش‌آموزان بوده است نه اینکه برنامه‌ای یکسان و غیر شخصی بر آن‌ها دیکته شود. برای تحقق این امر، بخش‌هایی به نام ایستگاه آموزش منطبق بر تقویم درسی مدارس و همین‌طور تقویم رفتاری (بر اساس سال‌ها تجربه حرفه‌ای در این زمینه) تنظیم شده است تا در زمان مناسب تمام آنچه دانش‌آموزان باید درباره آن بدانند، آموزش داده شود.

ب برای راهنمایی بهتر دانش‌آموزان علاوه بر آموزش برنامه‌ریزی شخصی، پیش از جداول ثبت فعالیت‌های روزانه، در شروع و میانه هرماه جدولی با عنوان برنامه‌ریزی ساعتی به دانش‌آموزان ارائه می‌شود تا آنها بدانند به‌طور میانگین چقدر باید درس بخوانند. این بخش از دفاتر برنامه‌ریزی گاج، یکی از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد آن محسوب می‌شود.

ج– سومین نکته متمایزکننده دفتر برنامه‌ریزی به روش مهندس جوکار این است که هدف در این دفتر فقط برنامه‌ریزی درسی نیست؛ چراکه تلاش شده تا در کنار آموزش روش صحیح برنامه‌ریزی و مطالعه، به جنبه‌های دیگر رشد و تعالی نیز پرداخته شود. به همین منظور در کنار مطالب آموزشی، بهترین مطالب انگیزشی و روانشناسی در اختیار شما دانش‌آموزان عزیز قرار گرفته است.

د– اساسی‌ترین دغدغه مهندس جوکار برای تألیف کتاب حاضر، این بوده که عموما برای تألیف دفاتر برنامه‌‌ریزی، به گروه سنی و همینطور مقطع تحصیلی دانش‌آموز توجه نمی‌شود و استفاده از دفتری واحد  به تمام دانش‌آموزان توصیه می‌شود؛ در حالی‌که بدیهی است پایه‌های مختلف تحصیلی و همچنین رشته‌های متفاوت هرکدام نیاز‌های آموزشی متفاوتی دارند و دغدغه‌های دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان در تمامی گروه‌های سنی نیز یکسان نیست. بنابراین دفترهای برنامه‌ریزی گاج (ستاره شو) برای هر پایه تحصیلی به طور مستقل و خاص تألیف شده‌ است.

ه– بخش منحصر به فرد دیگر دفاتر برنامه‌ریزی ستاره شو، کدهای QR است که در بخش‌هایی از کتاب قرار دارد و با اسکن کردن آنها می‌توانید به ساعت‌ها فیلم با موضوعات آموزشی، مشاوره‌ای، انگیزشی و … به صورت رایگان دسترسی پیدا کنید.

ی– دفاتر برنامه‌ریزی گاج به روش مهندس جوکار، تماما رنگی بوده و چشم دانش‌آموزان را خسته نمی‌کند. کار با این دفاتر باعث می‌شود تا رغبت دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی، برای پیش رفتن با دفتر برنامه‌ریزی بیشتر شود.

 

خرید «دفترهای برنامه ریزی گاج» از گاج مارکت

 

دفاتر برنامه‌ریزی با بخش‌بندی‌‎های زیر از شروع سال تحصیلی تا به اتمام رسیدن آن، همراه دانش‌آموزان است.

روش استفاده از دفتر برنامه‌ریزی: اگرچه استفاده از این کتاب ساده است، اما هدف هر بخش در تمام قسمت‌ها و نحوه استفاده از آن‌ها به صورت کامل توضیح داده شده‌ است.

اینفوگرافی و بارم‌بندی دروس: در این بخش از کتاب درسی، با توجه به مقطع تحصیلی دانش‌آموز و رشته تحصیلی‌اش با آنچه در طول سال با آن مواجه خواهد بود و نکاتی که باید برای موفقیت در دروس مختلف (به تفکیک) انجام دهد،  به صورت کامل آورده شده‌ است.
علاوه بر این بارم‌بندی دقیق هر بخش از کتاب در امتحانات مختلف به تفکیک ارائه شده‌ است.

این بخش به منظور مهارت‌ مطالعه و تسلط بر موضوعات کتاب درسی به دانش‌آموزان آورده شده است. همچنین وجود بارم‌بندی‌ها و سرفصل‌های کتاب درسی به دانش‌آموز کمک می‌کند تا با آگاهی از حجم مطالب، درنظرگرفتن توانایی‌های خود و زمان‌بندی مناسب برنامه‌ای منسجم‌تر و دقیق‌تر برای سال تحصیلی خود تنظیم کند.

ماه‌های اول تا نهم (هفته‌ اول تا هفته چهل و ششم): نقطه مشترک این دفتر با سایر دفترهای برنامه‌ریزی، وجود جداول ثبت فعالیت‌های روزانه است. این جداول کاملا گذشته‌نگر هستند و به دانش‌آموز این امکان را می‌دهند تا با بررسی روند گذشته، نقاط ضعف خود را برطرف کرده و در جهت تقویت نقاط مثبت‌شان تلاش کنند.

معرفی سری کتاب‌های ۴۰ قدم کلاغ سپید را در اینجا بخوانید.

از آنجایی که این کار کافی نیست، در این بخش به شما شیوه صحیح برنامه‌ریزی آموزش داده می‌شود تا برای زمان‌بندی خود مطابق با نیازهای شخصی‌تان برنامه‌ریزی کنید. برای این کار روش صحیح برنامه‌ریزی برای آینده در اختیارتان قرار می‌گیرد و قبل از جداول ثبت روزانه، در شروع و میانه هر ماه جداولی با عنوان برنامه‌ریزی ساعتی و حجمی به شما ارائه می‌شود که نگاهی آینده‌نگر دارد و دانش‌آموز می‌تواند بر اساس روش پیشنهادی در این دفتر، آن‌ها را پر کرده و برنامه کلی دو هفته آینده خود را مشخص کند.

در ابتدای هر هفته یک جدول پیش‌بینی که باید به صورت کاملا جزئی و مشخص پر شود، گنجانده شده است و پس از آن جدول ثبت فعالیت‌های روزانه به شما کمک خواهد کرد تا با مقایسه آنچه در عمل انجام داده‌اید و آنچه که پیش‌بینی کرده بودید، نقاط ضعف و قوت خود را به شکل پویاتر بیابید و در هفته‌های آتی با ایجاد تغییرات لازم در برنامه‌هایتان، هفته به هفته آن‌ها را به واقعیت نزدیک‌تر کنید تا جایی که بتوانید به آنچه که برای خود برنامه‌ریزی کرده‌اید، جامه عمل بپوشانید.

در این میان، جملات انگیزشی و مشاوره‌ای نیز ارائه می‌شود تا انرژی شما را در تمام روزها به‌خصوص ایام امتحانات حفظ کند.

دفتر برنامه‌ریزی به روش مهندس جوکار ویژه مقطع دبستان:  در این دفتر تلاش شده تا به زبانی ساده و قابل فهم اصول برنامه‌ریزی، نکات آموزشی، مطالب علمی و داستان‌های آموزنده به مرور در اختیار نوآموزان عزیز قرار داده شود تا در کنار برنامه‌ریزی درسی به رشد شخصیت آن‌ها نیز توجه شود. والدین محترم می‌توانند اطمینان خاطر داشته باشند که در صورت استفاده‌ مستمر از این دفتر و پیاده‌سازی اصول صحیح برنامه‌ریزی و مطالعه از سوی خود و فرزندان‌شان، این دفتر به آنان کمک خواهد کرد تا به‌راحتی در مدارس تیزهوشان  یا هر مدرسه‌ دلخواه دیگر قبول شده و گام به گام مسیر پیشرفت را طی کنند. در دفتر برنامه‌ریزی ابتدایی به روش مهندس جوکار، ارتباط معنادار تلاش، نظم و موفقیت برای دانش‌آموزان دوره‌ی دبستان با شگردی منحصر‌به‌فرد به تصویر کشیده شده تا دانش‌آموزان بتوانند با انگیزه‌ بیشتری فعالیت‌هایشان را دسته‌بندی کرده و آنها را به ثبت برسانند.

این دفتر هر آنچه را که یک دانش‌آموز دبستانی برای موفقیت به آن نیاز دارد در اختیارش قرار خواهد داد و در کنار انگیزه و هدف او، نیروی محرکه‌ای خواهد بود تا او را به جایگاه مطلوبی که باور دارد، برساند.

دفترهای برنامه‌ریزی برای پایه‌های هفتم، هشتم، نهم، دهم، یازدهم و کنکور: تمام ویژگی‌های گفته شده در این دفاتر وجود دارد تا دانش‌آموزان را از اولین روز سال تحصیلی تا آخرین روز  همراهی کند و آن‌ها را در رسیدن به موفقیت یاری کند. گفتنی است برای دوره متوسطه دوم، هر رشته کتاب مخصوص به خود را دارد.

دفترهای برنامه‌ریزی به روش مهندس جوکار حاصل تجربه سال‌ها تدریس، همکاری مشاوران گروه آموزشی جوکار و بر اساس اصول  صحیح برنامه‌ریزی و مطالعه تألیف شده است.

 

خرید «دفترهای برنامه ریزی گاج» از گاج مارکت

 

1 نظر
  1. سپیده می گوید

    دفتر برنامه ریزی گاج خیلی خیلییی خوبه من چند سال هست که استفاده میکنم ولی امسال دفتر برنامه ریزی گاج دوازدهم موجود نمیشه که بخرم. چه زمانی موجود میشه؟؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.