بودجه بندی سوالات کنکور ریاضی – فیزیک ۹۸

2

در اختیار داشتن بودجه‌بندی سوالات کنکور سراسری نیز یک ابزار بسیار کارآمد برای شناخت کنکور و شیوه قالب طراحی سوالات آن است و در واقع شناخت کنکور است.

در ادامه با بررسی تعداد سوالاتی که از مباحث درس‌های مورد امتحان در کنکور ۶ سال گذشته مطرح شده‌اند، بودجه‌بندی دقیقی برای داوطلبین گروه علوم ریاضی که قصد شرکت در کنکور سال ۹۸ و یا کنکور ۹۹ دارند، ارائه شده است.

چرا اطلاع داشتن از بودجه‌بندی سوالات کنکور مهم است؟

بودجه‌بندی سوالات کنکور به شما اطلاع می‌دهد که کدام بخش‌‌های کتاب بیشتر مورد توجه طراحان سوالات کنکور بوده است؛ بنابراین زمان خود را مدیریت خواهید کرد تا روی مباحثی که بیشتر منبع طراحی سوال بوده‌اند وقت بیشتری گذاشته و در نهایت تسلط بیشتری بر آن موضوعات پیدا کنید.

از طرفی به علت اینکه ممکن است زمان‌تان محدود باشد، از وقت گذاشتن بیش از حد بر برخی مباحث (که ممکن است در یادگیری آن‌ها نیز مشکل داشته باشید) اجتناب خواهید کرد.

۷ گام برای موفقیت تضمینی در کنکور ۹۸ 

همچنین ممکن است برنامه‌‌ریزی کرده باشید تا درسی را از برنامه مطالعاتی خود کنار بگذارید؛ برای این مورد نیز، اگر بودجه‌بندی سوالات را در اختیار داشته باشید می‌توانید سرفصل‌هایی که هر سال از آن بخش چند سوال طرح می‌شود، انتخاب کنید و با تسلط بر آن، بتوانید به چند سوال آن بخش از دفترچه کنکور خود هم پاسخ دهید و از رقبای خود جلو بیفتید. حتما می‌دانید هر  یک تست درست می‌تواند چقدر نتیجه کنکورتان را عوض کند!

بنابراین جداول زیر را با دقت بخوانید و از هم‌اکنون بررسی کنید که برای چه بخش‌هایی باید وقت بیشتری و برای باقی، وقت کمتری اختصاص دهید. به علاوه با کلیک بر روی عنوان هر مبحث صفحه محصولات (دی‌وی‌دی‌های آموزشی و کتاب‌های کمک درسی) مرتبط را خواهید دید تا به کمک آن‌ها بتوانید مسیر مطالعاتی خود را بهتر طی کنید.

بودجه بندی سوالات کنکور ریاضی – فیزیک ۹۸

ناگفته نماند!

اگر از بخشی تا به حال سوالی طرح نشده است، به این معنی نیست که هرگز نخواهد شد؛ برخی اوقات بخش‌های ساده کتاب به دلیل اینکه تصور می‌شود احتمال ندارد از آن بخش سوالی طرح شود، به درستی خوانده نمی‌شود و اگر از آن سوالی طرح شود، بسیاری از داوطلبان از پاسخ گفتن به آن عاجز خواهند شد.

 

خرید کتاب‌‌های «پایه کنکور ریاضی» از گاج مارکت

بودجه بندی سوالات کنکور ریاضی – فیزیک ۹۸

گروه مباحث ریاضیات با در نظر گرفتن بخش‌های دیفرانسیل و ریاضی پایه، هندسه تحلیلی، گسسته، جبر و احتمال و آمار و مدلسازی شامل ۵۵ تست است. زمان در نظر گرفته شده برای حل این بخش از دفترچه، ۸۵ دقیقه است. جداول زیر بودجه بندی هر بخش را به تفکیک نشان می‌دهند.

بودجه بندی سوالات دیفرانسیل و ریاضیات پایه برای کنکور ریاضی – فیزیک ۹۸

 

[table id=29 responsive=scroll responsive_breakpoint=device /]

 

بودجه بندی سوالات هندسه تحلیلی برای کنکور ریاضی – فیزیک ۹۸

[table id=30 responsive=scroll responsive_breakpoint=device /]

 

بودجه بندی سوالات هندسه پایه برای کنکور ریاضی – فیزیک ۹۸

[table id=32 responsive=scroll responsive_breakpoint=device /]

 

بودجه بندی سوالات ریاضیات گسسته، جبر و احتمال و آمار و مدلسازی برای کنکور ریاضی – فیزیک ۹۸

[table id=31 responsive=scroll responsive_breakpoint=device /]

 

بودجه بندی سوالات فیزیک برای کنکور ریاضی – فیزیک ۹۸

گروه مباحث فیزیک شامل ۴۵ تست است که باید در ۵۵ دقیقه پاسخ گفته شوند.

تست ها از مباحث فیزیک ۱ و فیزیک ۲ و فیزیک پیش ۱ و ۲ هستند و در جدول زیر توزیع سوالات از مباحث مختلف کتاب نشان داده شده است.

[table id=33 responsive=scroll responsive_breakpoint=device /]

 

بودجه بندی سوالات شیمی برای کنکور ریاضی – فیزیک ۹۸

گروه مباحث شیمی شامل ۳۵ تست می‌شود که باید در ۳۵ دقیقه باید پاسخ داده شوند. تست ها از مباحث شیمی ۲ و شیمی ۳ و شیمی پیش دانشگاهی هستند.

[table id=34 responsive=scroll responsive_breakpoint=device /]

 

خرید کتاب‌‌های «جامع کنکور ریاضی» از گاج مارکت

 

2 نظرات
 1. رضا می گوید

  سلام بر گاج مگ عزیز
  چه زمانی بودجه بندی سوالات کنکور انسانی رو در سایت میزارید؟؟؟
  ممنونم

  1. سحر خلیل زاده می گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   امروز در سایت قرار میگیره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.