بهترین کتاب های کمک درسی معارف اسلامی گاج برای کنکور ۹۸

0

بهترین کتاب های کمک درسی معارف اسلامی کنکور ۹۸

در قسمت اول معرفی منابع کنکور، راهنمایی برای خرید کتاب کمک درسی و  بهترین‌ کتاب‌های کمک درسی زبان و ادبیات فارسی را معرفی کردیم.

در این قسمت به معرفی بهترین کتاب‌های کمک درسی درس معارف اسلامی (دین و زندگی) می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

اگرچه ممکن است به نظر برسد درس معارف درسی کاملا حفظی است که با مرور و مطالعه زیاد کتاب درسی می‌توان درصد خوبی از آن به دست آورد، اما اگر این درس را به همین روش بخوانید (با فرض تسلط بر مطالب خوانده شده)، تنها می‌توانید ۲۵ درصد این درس را کسب کنید!

با بررسی سوالات سال‌های گذشته و شمردن سوالاتی که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم از آیات مطرح شده‌اند و در صورت تسلط به آیات می‌‌توانید به آن‌ها پاسخ بگویید، متوجه می‌شوید که حداقل بین ۱۸ الی ۲۰سوال از سوالات معارف اسلامی دفترچه کنکور از ۲۶۰ آیه موجود در کتاب طرح شده‌اند.

حال با این‌همه تشابه بین آیات و پیام‌های منتج شده از آن‌ها، چگونه باید این ۷۰ الی ۷۵ درصد را به دست آوریم؟

بهترین کتاب های کمک درسی معارف اسلامی کنکور ۹۸

درس معارف اسلامی از دو بخش عمده تشکیل شده است: متن کتاب درسی و آیات

شما برای موفقیت در این درس و کسب درصد بالای ۷۰ درصد نیاز دارید تا تسلط خوبی بر شرح آیات و پیام آ‌ن‌ها داشته باشید؛ مشهورترین و شناخته‌شده ترین کتاب برای همراهی شما و رساندن شما به تسلط بر این بخش کتاب میکروطبقه‌بندی دین و زندگی جامع کنکور است.

 

این کتاب در دو جلد منتشر شده است؛ جلد اول فصل‌های کتاب درسی با توجه به مباحث و شماره صفحات کتاب مشخص شده و در هر مبحث سطر به سطر کتاب درسی حتی پاورقی‌ها و مثال‌ها آورده شده است تا حتی یک نکته برای مطالعه از قلم نیوفتد. گفتنی است تمام درسنامه‌ها در این کتاب به صورت مجزا و به زبان روان آورده شده است.

سپس بیش از ۱۶۰۰ سوال چهارگزینه‌ای از کنکورهای داخل و خارج کشور سال‌های گذشته و پس از آن سوال‌های تالیفی استاندارد مطابق با تغییرات کتاب درسی و البته مبحثی آورده می‌شود تا آنچه آموخته‌اید را به بوته آزمایش بگذارد.

 

اگر نگاهی به بودجه‌بندی سوالات کنکور سال‌های گذشته (انسانی، ریاضی، تجربی) و یا خود سوالات بیاندازید، متوجه خواهید شد که بخشی از سوال‌ها هستند که ارتباط بین آیات، ارتباط بین آیات و محتوای کتاب (متن کتاب، نام و عنوان هر درس و اشعار ذکر شده در متن کتاب) و همینطور ارتباط بین مفاهیم و مطالب بین پایه‌های مختلف (دین و زندگی ۱، ۲ و ۳) می‌پردازد.

این کتاب همه چیز تمام، این بخش از سوالات کنکور را نیز پوشش داده است و با بررسی ارتباطات معنایی و نکات ترکیبی و روابط علت و معلولی بین آن‌ها و بخش‌ کتاب درسی زیر ذره‌بین نکات چالش را نیز بیان کرده است؛ در واقع این بخش‌های کتاب نگاهی به آینده داشته‌اند و سعی کرده‌اند تا سوالات کنکور سال‌های بعد را پیش‌بینی کنند.

 

چرا خواندن پاسخ تشریحی مهم است؟

در جلد دوم این کتاب پاسخ تمام تست‌های جلد اول به تفصیل تشریح شده‌اند؛ ممکن است با خود فکر کنید برای چک کردن پاسخ درست و یا غلط تست‌هایی که حل کرده‌اید، پاسخ‌نامه کلیدی انتهای کتاب جلد اول کفایت می‌کند، اما اگر جواب‌ها را از پاسخ تشریحی بخوانید، و علت اشتباه بودن سایر گزینه‌ها را بررسی کنید، آن اشتباهات در جلسه کنکور شما اتفاق نخواهد افتاد و نتیجه آزمون و در نهایت بخشی از آینده شما را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

به علاوه ممکن است گاهی اوقات، برخی تست‌ها را اتفاقی درست جواب داده باشید، بررسی کردن جواب‌های درست دلیل درست بودن آن گزینه را نیز برای شما می‌شکافد.

 

بخشی از این کتاب را در تصاویر زیر ببینید:

به دنبال سوالات دشوارتر هستید؟

اگر از پس سوالات کتاب میکروطبقه بندی برآمدید و به دنبال منبعی با سوالات سخت‌تر هستید، کتاب دین و زندگی جامع کنکور سری iQ پیشنهاد می‌شود. این کتاب به شیوه سری کتاب‌های آی‌کیو، سطح سوالات دشوارتر را شامل می‌شود.

این کتاب نخست با ارائه‌ی درس‌نامه‌های جامع، پیام و معانی آیات به نکات کلیدی کتاب اشاره‌کرده است و پس‌ازآن با ارائه‌ی بانکی متشکل از تست‌های کنکور سراسری، تست‌های تألیفی و پاسخ‌نامه‌های جامع، شما را برای آزمون‌های مختلف و کنکور سراسری آماده می‌کند.

 

بخشی از این کتاب را در تصاویر زیر ببینید:

آموزش ویدئویی توسط استادان برتر کنکور

ممکن است به دبیرانی که بر آیات مسلط باشند، دسترسی نداشته باشید و در عین حال اگر فردی (معلم) مبحثی را برای شما تدریس کند، بهتر آن را می‌‎آموزید. برای شماهم پیشنهادی داریم تا مطالعات خود را هدفمندتر کرده و نتیجه بیشتری از مطالعات خود بگیرید؛ مجمموعه ویدئویی مخ دین و زندگی  و جعبه سیاه دین و زندگی کنکور.

اگرچه هر دو منبع ذکر شده، محتوای ویدئویی دارند اما زمان استفاده و مخاطب آن‌ها متفاوت است.

مجموعه ویدئویی با تدریس خلاقانه اساتید برتر و حرفه‌ای تولید شده است و مدرسان باتجربه آن تمام آن‌چیزی که لازم است از دین و زندگی برای کنکور بدانید را تدریس خواهند کرد.

بهترین کتاب های کمک درسی معارف اسلامی کنکور ۹۸

در ویدئو زیر بخشی از این مجموعه ویدئویی با تدریس استاد حسین باغانی را ببینید:

در جعبه سیاه دین و زندگی جامع کنکور به کمک تیم حرفه‌ای و مدرسان با تجربه کنکور، پاسخ تشریحی تمام سوالات، بررسی علت اشتباه بودن سایر گزینه‌ها، رموز به کار رفته در سوالات و قلق حل کردن سریع و در واقع راه حل تستی آن‌ها را برای شما تدریس خواهند کرد.

همانطور که می‌دانید درجه بندی سطح سوالات به سه سطح آسان، متوسط و سخت تقسیم می‌شود که هر کدام به ترتیب ۲۵%، ۵۰% و۲۵% را به خود اختصاص می‌دهد.در مجموعه دی‌وی‌دی های جعبه سیاه، تست‌های سخت مانند دام‌های تستی نیز کاملا تشریح شده‌اند تا ضمن اینکه هیچ مطلبی جا نماند، راه کسب ۱۰۰% این درس را برای شما آسان کند.

 

دین و زندگی در دوران جمع بندی کنکور

برای دوران جمع‌بندی نیز به دلیل حجم گسترده این درس (حداقل ۲۶۰ آیه و پیام و شرح آن‌ها و …) کتاب خط ویژه دین و زندگی کنکور توصیه می‌شود، مؤلف در این کتاب ابتدا شرح کاملی از دروس و مبانی مهم در آزمون سراسری را بیان کرده و در مرحله‌ی بعد به بررسی زوایای متعدد هر تست می‌پردازد.

با مطالعه‌ی این کتاب می‌توانید عبارت‌ها و اصطلاحات کاربردی و رایج در کنکور را بیاموزید و یا مرور کنید.

از ویژگی‌های مثبت این کتاب می‌توان به خلاصه‌ی هر درس به صورت دسته‌بندی موضوعی و ارائه‌ی آن به شکل نموداری اشاره کرد. این ویژگی باعث می‌شود تا مطالبی که تاحالا آموخته‌اید در ذهنتان طبقه‌بندی شود و راحت‌تر و سریع‌تر بتوانید به سوالات پاسخ دهید.

بخشی از کتاب خط ویژه دین و زندگی کنکور را در تصاویر ببینید:

نکو

 

در جدول زیر نیز می‌توانید کتاب‌های کمک درسی پیشنهادی برای درس دین و زندگی (معارف) را ببینید:

[table id=57 responsive=scroll responsive_breakpoint=device /]

 

پس از انتخاب و تهیه کتاب کمک درسی، حال مطالعه و پیش رفتن با کتاب و طبق برنامه ریزی، به عهده شماست؛ یادتان باشد مطالعه پیوسته و تکرار آن است که موفقیت شما را تضمین می‌کند.

 

 

خرید کتاب‌های جامع معارف کنکور از گاج مارکت

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.