معرفی کتاب های آزمون پلاس

0

پس از کتاب‌های پرطرفدار میکروطبقه‌بندی و آی‌کیو برای پایه‌های دهم و یازدهم، منبع لازم برای آموزش شما دانش‌آموزان عزیز فراهم شد، اما پس از آن زمان سنجش است. جایی که شما باید آموخته‌های خود را محک بزنید و در زمان مقرر به سوالات پاسخ دهید؛ به همین منظور انتشارات بین‌المللی گاج، کتاب‌های آزمون پلاس برای سنجش بهتر شما ارائه داده است.

معرفی کتاب های آزمون پلاس

در اغلب کتاب‌های بانک تست با تقسیم‌بندی مطالب هر بخش به قسمت های ریزتر، ذهن شما  تا حدی به سمت پاسخ درست هدایت می‌شود. در حالی‌که قالب کتاب های آزمون پلاس به گونه‌ای است که جواب تست‌ها لو نمی‌رود! در واقع در کتاب‌های آزمون پلاس به دلیل عدم تقسیم بندی مطالب به قسمت‌های ریزتر ، شرایط واقعی کنکور برای شما بهتر شبیه‌سازی می‌شود.

شما در این کتاب با تست‌هایی روبه‌رو می‌شوید که می‌توان گفت تقریبا در درس زیست‌شناسی نخستین بار است که آن‌ها را مشاهده می‌کنید. این پرسش‌ها کاملا منطبق بر آزمون‌های سراسری‌اند و امکان طرح آن‌ها در کنکورهای آتی بسیار زیاد است؛ زیرا با نگاهی فراتر از ساختار سؤالات زیست‌شناسی کنکور و ارزیابی ساختار تست‌های سایر دروس دفترچه کنکور اعم از دروس اختصاصی و عمومی طرح شده‌اند.

در حال حاضر از این سری کتاب‌ها،برای زیست شناسی پایه(دهم و یازدهم) تجربی (کنکور ۹۸) و  زیست شناسی دوازدهم تجربی در بازار عرضه شده است.

در کتاب آزمون پلاس زیست‌شناسی پایه، ۱۵۰ آزمون طرح شده است که بسیاری از آن‌ها به صورت مبحثی بوده و تعدادی آزمون جامع نیز تألیف شده است.

ویژگی‌ها:

 • ارائه‌ی ۱۴۵ آزمون مبحثی
 • ارائه‌ی ۵ آزمون جامع
 • بررسی کامل گزینه‌ها و مهارت‌های حل سؤال در پاسخنامه‌ی تشریحی
 • ویژه‌ی کنکور ۹۸
 • همراه با یک عدد مداد آزمون گاج به صورت رایگان
 • تست‌های ایده‌دار برای آمادگی کامل در جلسه کنکور

در کتاب آزمون پلاس زیست‌شناسی دوازدهم، ۸۵ آزمون طرح شده است که از آن میان ۷۰ آزمون به صورت مبحثی بوده و ۱۵ آزمون نیز به‌صورت آزمون جامع تألیف شده است. داوطلبان گرامی در تهیه‌ی این کتاب باید این نکته را مدنظر داشته باشید که کتاب پیش رو ویژه‌ی داوطلبان کنکور ۹۸ بوده و به دلیل تغییرات کتاب درسی برای داوطلبان کنکور سال‌های بعدی مناسب نخواهد بود.

ویژگی‌ها:

 • واکاوی تمامی مباحث زیست‌شناسی دوازدهم
 • ارائه‌ی ۷۰ آزمون مبحثی
 • ارائه‌ی ۱۵ آزمون جامع
 • بررسی کامل گزینه‌ها و مهارت‌های حل سؤال در پاسخ‌نامه‌ی تشریحی
 • تست‌های ایده‌دار برای آمادگی کامل در جلسه کنکور

در کتاب‌های آزمون پلاس برنامه سازمان‌دهی شده آزمون‌ها به نحوی است که با دسته‌بندی مناسبی از مباحث مختلف کتاب درسی و تیپ‌های مختلف سؤالات، آزمون‌های تخصصی متعددی را ارائه می‌دهد. برای مثال هر سال تعدادی تست شمارشی و یک تا چند تست مستقیم یا غیر مستقیم از تصاویر را در بودجه‌بندی آزمون‌های سراسری داریم. در این کتاب‌ها نیز سوالات شمارشی و تست‌های تصاویر به‌صورت آزمون‌های جداگانه مطرح شده است تا شما بارها و بارها برای رویارویی با سوالات شمارشی و نحوه پاسخ به آنها و هم‌چنین توجه به ریزترین جزییات تصاویر، تمرین کافی کرده باشید.

زمان اختصاص داده شده به هر آزمون، تایم پیشنهادی مؤلف است که براساس زمان استاندارد آزمون سراسری سنجیده شده و توصیه می‌گردد که تا جای ممکن سرعت عمل خود را در عین دقت کافی، بالا ببرید و پاسخ‌دهی به سؤالات را در چنین بازه‌ی زمانی معقولی از هم‌اکنون تمرین کنید. در کنار هر پاسخ نیز زمانی بر حسب ثانیه درج شده که نشان‌دهنده‌ی ماکزیمم زمانی است که مجازید به آن تست اختصاص دهید.

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این کتاب، نگاه تعمیمی بودن (در عین ترکیبی بودن) به مطالب مختلف است. به طوری که شما برای یافتن بسیاری از پاسخ‌ها، باید حتما مثال نقص مناسبی پیدا کنید. از این رو بارها و بارها از «هر» و «همه» در صورت پرسش‌ها و در دل گزینه‌ها استفاده شده است.

همچنین مولف، برای تمامی پرسش‌های این کتاب، پاسخنامه‌ کاملا تشریحی ارائه نموده و حتی سایر گزینه‌های نادرست را نیز بررسی و واکاوی کرده است. شایان ذکر بوده که در پایان کتاب جدول تعداد و جدول واژگان نیز پیوست شده است.

ناگفته نماند که علاوه بر کتاب‌های مذکور، به‌زودی انگلیسی جامع، فیزیک جامع و فارسی جامع کنکور از این سری کتاب‌ها نیز عرضه خواهد شد.

 

خرید کتاب‌های «آزمون پلاس» از گاج مارکت

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.