معرفی کتاب های آس

0

کتاب‌های آس با هدف آموزش ساده، سریع و مفهومی برای تمامی مقاطع تحصیلی ارائه شده است.

یادگیری حل مسئله از مهم‌ترین موضوعاتی است که نظام آموزشی در کتاب‌های درسی جدید توجه ویژه‌ای به آن داشته است، اما چرا حل مسئله مهم است؟ وقتی از حل مسئله صحبت می‌کنیم لزوما قرار نیست درباره ریاضیات صحبت کنیم، ما در زندگی روزانه خود با مسائل متفاوتی مواجه می‌شویم که باید یاد بگیریم چگونه با آنها برخورد کنیم و از همه مهم‌تر بیاموزیم با تکیه بر تحلیل‌های همه جانبه از عهده حل آنها برآییم.

معرفی کتاب های آس

به همین منظور انتشارات گاج کتاب‌های آس را با هدف آموزش ساده ارائه کرده است تا از دریچه تازه‌تری به رشد و ارتقای سطح علمی و همچنین فهم عمیق مفاهیم مختلف به شما کمک کند.

آس مفاهیم را به زبانی روان‌تر و صمیمی‌تر توصیف کرده و در حین خواندن آن، این حس در شما به وجود می‌آید که انگار در حال خواندن یک کتاب داستان هستید و از سطر به سطر آن لذت می‌برید.

در کتاب‌های آس سوال‌ها و مثال‌ها به‌صورت کلیشه‌ای در صفحه‌های مختلف همراه با نکته‌های فراوان جای داده نشده است تا شما را بمباران ذهنی کند، بلکه برای آموزش بهتر در بخش‌های مختلف آموزشی، سوال‌ها و تست‌هایی از ساده به دشوار آورده شده است.

سایر ویژگی‌ها:

  • سامان‌دهی و آموزش دقیق، ساده و کامل مباحث برمبنای اهداف کتاب‌های درسی
  • به‌کارگیری روش‌های نوآورانه و خلاق در ساده‌سازی مفاهیم آموزشی
  • ارائه‌ی مجموعه شگفت‌انگیزی از رویکردهای تازه در بیان مسئله و تفکر در قالب مثال‌های آموزشی
  • ارائه‌ی نمونه سؤالات امتحانی متنوع همراه با پاسخ‌های کاملا تشریحی
  • استفاده از ویدیو کلیپ‌های آموزشی برای آموزش دقیق و کامل مطالب به‌صورت صوتی و تصویری

در کتاب‌های آس پایه ابتدایی دروس فارسی، ریاضی و علوم ارائه و تلاش شده با ایجاد فضای آموزشی جذاب و خلاقانه، مهارت‌های شما دانش‌آموزان تقویت شود.

در نگارش «درس‌نامه»ها تلاش شده است که تمامی مطالب، همسو با اهداف کتاب درسی باشد. اکثر درس‌نامه‌ها به صورت داستانی هستند و مثال‌های متنوع، کاربردی و خلاق در آن‌ها به کار رفته است؛ در برخی از درس‌نامه‌ها برای جذابیت و تأثیرگذاری بیشتر از داستان‌های ساختگی و طنزآمیز و داستان‌هایی در قالب گفتگوی معلم و شاگرد استفاده شده است. 

علاوه بر این در بخش‌هایی از کتاب تلاش مؤلفان بر این بوده که همه‌ی انواع سؤالات مفهومی و متنوع در سطح استاندارد کتاب درسی و امتحانات تشریحی هماهنگ استانی و آزمون‌های تستی مدارس خاص را پیش روی شما قرار دهند تا با حل کردن تعداد محدودی مسئله از ساده به دشوار، بتوانید تقریبا بر تمام انواع سؤالات طبقه‌بندی‌شده مسلط شوید.

کتاب‌های آس متوسطه اول در بخشی با طرح یک نمونه‌ جالب از مسائل چالشی هدف‌دار و به ظاهر ساده، در سطح دانسته‌های قبلی دانش‌آموز، سعی شده با ترغیب او برای تعقیب موضوع، زمینه را برای یادگیری اکتشافی مطالب درسی، پیشاپیش فراهم نماید.

در نگارش «درس‌نامه»ها علاوه بر انطباق با محتوا و اهداف کتاب درسی، تلاش شده تا سادگی بیان در عین حفظ جامعیت مطالب، همواره مدنظر قرار گیرد. دانش‌آموز با مطالعه‌ مثال‌های متنوع و کاربردی در خلال درس‌نامه‌های مفهومی و خلاق، معمولا به سادگی می‌تواند بر ابعاد مختلف درس مسلط شود. گاهی درس‌نامه‌ها متناسب با روند تاریخی کشف مطالب پیش رفته‌اند تا ضمن آشنایی دانش‌آموزان با انگیزه‌ها و ضرورت کشف هر مطلب، ماندگاری مطالب در ذهن‌شان بیشتر شود.

تلاش مؤلفان بر این بوده که همه‌ی انواع سؤالات در ارتباط با موضوع درس را در سطح استاندارد کتاب درسی و امتحانات تشریحی مدارس و آزمون‌های تستی کنکور، بدون آوردن سؤالات تکراری و خسته‌کننده، پیش روی شما قرار دهند تا با حل کردن تعداد محدودی مسئله از ساده به دشوار، بتوانید تقریبا بر تمام انواع سؤالات مرتبط با درس مسلط شوید. همچنین مؤلفان تلاش کرده‌اند در پاسخنامه‌ها بیشتر به پاسخ‌های خلاقانه توجه کنند تا به این ترتیب به رشد خلاقیت و ایده‌پردازی شما هم کمک کرده باشند.

کتاب‌های آس در مقطع متوسطه دوم از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌ است. برای مثال در بخش «ماجرا چیه؟» در آغاز هر فصل، با ارائه‌ دیدگاه‌های کلی درباره‌ موضوعات مورد بحث، تلاش شده تا فضای ذهنی شما برای درک مطالب آماده شود. در بخشی دیگر  با عنوان «فکر کن تا کشف کنی» با طرح یک نمونه‌ جالب از مسائل چالشی هدف‌دار و به‌ظاهر ساده، در سطح دانسته‌های قبلی‌تان، تلاش شده تا با ترغیب شما برای تعقیب موضوع، زمینه برای یادگیری اکتشافی مطالب درسی، پیشاپیش فراهم شود.

در نگارش «درس‌نامه»ها علاوه بر انطباق با محتوا و اهداف کتاب درسی، تلاش شده تا سادگی بیان در عین حفظ جامعیت مطالب، همواره مد نظر قرار گیرد.

 در بخش‌های «کافه سؤال» و «گزینه چند» همان‌طور که از عنوان آن‌ها مشخص است، تلاش مؤلفان بر این بوده که همه‌ انواع سؤالات در ارتباط با موضوع درس را در سطح استاندارد کتاب درسی و امتحانات تشریحی مدارس و آزمون‌های تستی کنکور، بدون آوردن سؤالات تکراری و خسته‌کننده، پیش روی شما قرار دهند تا با حل کردن تعداد محدودی مسئله از ساده به دشوار، بتوانید تقریبا بر تمام انواع سؤالات مرتبط با درس مسلط شوید.

معرفی کتاب های آس

این کتاب‌ها به یاری کنکوری‌ها نیز آمده‌ است؛ از آنجایی‌که دوازدهمی‌ها رویداد بزرگی به نام کنکور را پیش روی خود دارند، تلاش شده تا به نیاز آن‌ها در این کتاب پاسخ داده شود. البته در بیان درس‌نامه‌ها و مثال‌های آموزشی، تمام نکات موردنیاز یک کنکوری مطرح شده است، اما با تمام این توضیحات، بخشی با عنوان جمع‌بندی کنکوری قرار گرفته که به داوطلبان این امکان را می‌دهد تمام نکات مطرح شده در درس را یک‌جا مشاهده و مطالعه کنند.

پس‌ از آن سؤالات کنکورهای سراسری داخل و خارج از کشور، همراه با پاسخ کاملا ساده و تشریحی مطرح شده است تا داوطلبان بتوانند به حد اعلایی از آموزش برسند و به‌راحتی از پس پاسخ‌گویی به سؤالات کنکور برآیند. 

 

خرید کتاب‌های «آس» از گاج مارکت

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.