بهترین کتاب های کمک درسی زیست شناسی کنکور ۹۸

0

زیست‌شناسی یکی از مهم‌ترین بخش‌های کنکور تجربی است و با ضریب ۱۲، نقشی تعیین‌کننده در نتیجه کنکور، قبولی رشته و دانشگاه و در نهایت آینده شما ایفا می‌کند. بهترین کتاب های کمک درسی زیست شناسی کنکور ۹۸

برای موفقیت و تسلط بر این درس علاوه بر کتاب درسی که مهم‌ترین منبع شماست، باید کتاب‌های کمک درسی مناسبی نیز داشته باشید.

از آنجایی که تنوع کتاب‌های کمک درسی در بازار بسیار بالاست و از طرفی زمان و بودجه خرید کتاب برایتان محدود است، در این مطلب بهترین کتاب‌های کمک آموزشی درس زیست شناسی مخصوص کنکور را معرفی خواهیم کرد.

در ضمن علاوه بر کتاب‌های معرفی شده می‌توانید هر کتاب کمک درسی دیگری را با تخفیف‌های ویژه از فروشگاه گاج مارکت تهیه کنید.

[table id=59 responsive=scroll responsive_breakpoint=device /]

بهتری کتاب های کمک درسی زیست شناسی کنکور ۹۸

کتاب زیست شناسی جامع کنکور سری میکروطبقه بندی

کتاب زیست جامع گاج از سری کتاب‌های میکرو طبقه‌بندی با دارا بودن تست‌های استاندارد و نزدیک ترین سبک سوالات به کنکور، مشهور است. این کتاب با پوشش دادن تمام بخش‌های کتاب‌های دوم دبیرستان، سوم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی و ارائه پاسخ‌های تشریحی مفصل برای هر سوال و بررسی تمام گزینه‌ها و علت صحیح یا غلط بودن آن‌ها و همینطور پوشش تمام سوالات داخل و خارج از کشور بهترین منبع ممکن برای سنجش دانش شما از زیست شناسی کنکور است.

طبقه‌بندی تست‌ها، از ویژگی‌های بسیار کاربردی و منحصر به فرد این کتاب محسوب می‌شود.

بخشی از تست‌ها به نام «میکرو طبقه‌بندی» بر اساس تیترها و خط به خط کتاب درسی آورده شده است. بخش دوم با نام «آنچه تاکنون خوانده‌ایم» مطرح شده که این نوع تست‌ها مطالب ترکیبی هر درس را با درس‌های قبل مورد پرسش قرار داده‌اند. در بخش سوم «آنچه از این پس خواهیم خواند» نام دارد که ترکیبی از کل نکات کتاب‌های دوم ، سوم و پیش‌دانشگاهی بوده و سوالات سخت‌تری را شامل می‌شود.

تست‌های تألیفی کتاب زیست‌شناسی میکرو طبقه‌بندی گاج که به کتاب نقره‌ای زیست گاج هم شهرت دارد، با پوشش دادن فرمت‌های مختلف سوالات کنکور مثل تست‌های شمارشی، همانند و برخلاف، به‌جز، می‌توان گفت و نمی‌توان گفت و همینطور سوالات ترکیبی و البته با گزینه‌های طولانی (مثلا کنکور) شباهت بسیار زیادی با کنکورهای سال‌های اخیر دارد.

در جلد دوم این کتاب تمام نکات مهم سوالات با کادرهای آبی رنگ ارائه شده‌اند. (البته این کتاب به صورت تک‌جلدی و دوجلدی که دارای پرسشنامه و پاسخنامه باشد، منتشر شده است.)

ناگفته نماند کتاب میکروطبقه بندی جامع کنکور گاج، درسنامه ندارد و تنها دارای تست است. اگر به دنبال درسنامه‌ای قوی نیز هستید کتاب های پایه (دوم و سوم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی – دهم و یازدهم و دوازدهم نظام جدید) را تهیه کنید؛ چراکه آنها دربردارنده درسنامه نیز هستند.

البته منابعی که در ادامه معرفی می‌شود گزینه‌های مناسبی برای درسنامه به شمار می‌آیند.

می‌توانید بخشی از این کتاب را  در تصاویر زیر ببینید:

کتاب آی کیو زیست‌شناسی

اگر به دنبال کتابی با سطح سوالات سخت‌تر هستید، سوالاتی که بیشتر از سوالات میکروطبقه‌بندی شما را به چالش بکشد، این کتاب با بیش از ۵۰۰۰ تست چالشی مناسب شماست.

گفتنی است تنها ۱۵ درصد سوالات این کتاب از سوالات کنکور سراسری ده سال اخیر است و ۸۵ درصد باقی سوالات تالیفی کاملا استاندارد بوده و سعی شده تا مطابق شیوه طراحان سوال و حتی گامی فراتر از آنان به طراحی سوال دست بزند.

تست‌های این کتاب به دو بخش تقسیم شده‌اند. بخش اول تست‌ها صرفا برای یادگیری بهتر  مبحث آورده شده‌اند تا توجه شما را به مطالب و نکته‌های مخفی کتاب که عموما در مطالعه از چشم دور می‌ماند، جلب کند.

در انتهای هر فصل نیز تست‌هایی برای جمع‌بندی آورده شده است تا بتوانید سوالات ترکیبی از هر فصل را حل کنید.

جلد دوم کتاب آی‌کیو زیست‌شناسی جامع کنکور به ارائه پاسخ‌های تشریحی و نکات آن تست پرداخته است.

بهترین کتاب های کمک درسی زیست شناسی کنکور ۹۸

این کتاب برای شما مناسب است، اگر…

تسلط خوبی بر تست‌های رایج زیست شناسی دارید و میانگین درصدهایتان حداقل ۵۰ درصد است و قصد دارید آن را به بالای ۸۰ برسانید؛ بنابراین اگر سطح درسی‌تان معمولی و یا ضعیف است ابتدا به کمک کتاب میکروطبقه‌بندی، خود را به سطح مورد نیاز برسانید و پس از آن این کتاب را به منابع مطالعاتی خود بیفزایید.

بهترین کتاب های کمک درسی زیست شناسی کنکور ۹۸

بخشی از این کتاب را در تصاویر زیر ببینید:

جمع‌بندی زیست‌شناسی کنکور با خط ویژه و جعبه سیاه

کتاب خط ویژه با ارائه درسنامه‌هایی جامع و مستند، دسته‌بندی و ساده‌سازی نکات در قالب نمودارهای تمام رنگی شما را در یادگیری هرچه آسان‌تر مباحث کتاب و البته مرور و جمع‌بندی یاری می‌کند و قلق‌های خاص تست‌‌زنی را به شما می‌آموزد.

در پایان هر فصل مجموعه‌ای از تست‌های کنکور سراسری به همراه پاسخنامه‌های تشریحی آمده است که کمک می‌کند تا بلافاصله پس از مطالعه هر فصل، به سبک سوالات کنکور از آن بخش نیز آشنا شوید.

کتاب جمع‌بندی زیست‌شناسی خط ویژه در دو جلد پایه و پیش دانشگاهی (و ژنتیک سوم دبیرستان) منتشر شده است.

اگرچه خط ویژه کتابی برای دوران جمع‌بندی است، اما در درسنامه‌های آن متن کتاب‌‌های درسی با تأکید بر همه‌ قیدها حفظ شده است؛ به همین دلیل می‌تواند در طول سال تحصیلی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

بهترین کتاب های کمک درسی زیست شناسی کنکور ۹۸

بخشی از این کتاب را در تصاویر زیر ببینید:

بهترین کتاب های کمک درسی زیست شناسی کنکور ۹۸

جعبه سیاه نیز ابزار کارآمد دیگری برای دوران جمع‌بندی شماست. در این مجموعه ویدئویی اساتید برجسته و متخصص درس زیست‌شناسی با روشی خلاقانه سوالات کنکور سال‌های گذشته را تشریح می‌کنند و در واقع با نوعی مهندسی معکوس از سوالات کنکور به آنچه در ذهن طراح بوده و در نهایت نکته‌های مهم مخفی شده در سوالات می‌پردازند.

جعبه سیاه در قالب ۹ دی‌وی‌دی علاوه‌ بر بیان سؤالات و پاسخ تشریحی آن‌ها، به بررسی علت غلط بودن سایر گزینه‌ها پرداخته تا شما را از تله‌های طراحان سؤال مطلع سازد.

در جدول زیر نیز می‌توانید کتاب‌های پیشنهادی بیشتری را ببینید؛ با کلیک روی هر عنوان می‌توانید کتاب مورد نظرتان را با تخفیف ویژه از گاج مارکت تهیه کنید.

در ضمن برای بهره‌مندی از تخفیف‌های شگفت‌انگیز بیشتر می‌توانید صفحه اینستاگرام گاج مارکت را دنبال کنید و حتی کتاب رایگان هدیه بگیرید!

صفحه اینستاگرام گاج مارکت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.