معرفی مجموعه کتاب های دور دنیا در ۴ ساعت

0

شاخت کامل از هدف، عامل دستیابی به موفقیت در حیطه‌‌ مورد نظر است. این شناخت می‌تواند از دو جهت به شما کمک کند. در وهله‌‌ اول آشنایی کلی و جامعی از هدف پیدا می‌کنید، سپس می‌توانید با شناختی عمیق و منطقی بهترین مسیر را برای دستیابی به آن هدف مشخص کنید. در این میان گذر از سد کنکور و کسب رتبه‌‌ قابل قبول مهم‌ترین مسئله‌ای است که دانش‌آموزان با آن مواجه هستند. انتشارات بین‌المللی گاج به این منظور با انتشار کتاب “دور دنیا در ۴ ساعت” به شما در به‌ دست آوردن شناختی کامل از آزمون کنکور سراسری کمک می‌کند.

معرفی مجموعه کتاب های دور دنیا در ۴ ساعت

مجموعه کتاب‌های دور دنیا در ۴ ساعت شامل کنکورهای سراسری سال‌های گذشته است و هدف اصلی این کتاب‌ها شبیه‌سازی جلسه کنکور برای شما دانش‌آموزان کنکوری است تا بتوانید دانش و آموخته‌های خود را با این سوالات کنکور محک بزنید و برای جلسه اصلی کنکور خود را آماده کنید. این کتاب‌ها برای هر رشته شامل دو جلد است که جلد اول مجموعه سوالات و جلد دوم پاسخ تشریحی سوالات را شامل می‌شود.

جلد اول کتاب “دور دنیا در ۴ ساعت” فضایی است برای بررسی جوانب متعدد که در کنکور سراسری با آن مواجه خواهید شد. گروه مؤلفان گاج در این کتاب به تفسیر و بررسی سؤالات عمومی و اختصاصی آزمون در رشته‌های مختلف می‌پردازند. به این ترتیب می‌توانید بخش‌هایی که اهمیت ویژه‌ای در کنکور دارد یا نقاط ضعف شما محسوب می‌شود، در اولویت قرار دهید.

با توجه به زمان‌بندی‌های ارائه شده در هر آزمون می‌توانید خود را در فضایی شبیه به کنکور سراسری تصور کنید. برای رسیدن به نتیجه‌‌ مناسب، توصیه می‌شود که کتاب را از بخش‌های ابتدایی آن؛ یعنی آزمون‌های داخلی شروع کنید و با آزمون‌های خارج از کشور به اتمام برسانید.

در جلد دوم کتاب‌های دور دنیا در ۴ ساعت با پاسخنامه‌هایی کاملا تشریحی از سؤالاتی که در جلد اول عنوان شده بود، روبه رو هستید. بررسی و تحلیل پرسش و پاسخ‌های این دو کتاب، اعتماد به نفس شما را برای رویارویی با کنکور سراسری افزایش خواهد داد.

 شایان ذکر است که شما داوطلبان گرامی با تهیه‌ کتاب دور دنیا‌ مربوط به رشته خود، به تست‌های عمومی و اختصاصی رشته‌‌ی خود دسترسی خواهید داشت. ولی با توجه به اهمیت ضریب دروس عمومی و تمایل و درخواست داوطلبان برای بررسی تست‌های عمومی سایر رشته‌ها، کتابی جداگانه با عنوان «دور دنیا در چهار ساعت عمومی» منتشر شده که دربردارنده‌ تست‌های عمومی داخل و خارج از کشور تمامی رشته‌ها (ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان) بوده و پر واضح است که بررسی و واکاوی کتاب مذکور به تسلط داوطلبان بر دروس عمومی بیش از پیش می‌افزاید.

معرفی مجموعه کتاب های دور دنیا در ۴ ساعت

سایر ویژگی‌ها:

  • بهترین منبع و مرجع برای تثبیت مباحث یادگیری شده در ماه‌های پایانی و نزدیک به کنکور
  • پاسخ‌های کاملا تشریحی به همراه بیان نکات مهم و بررسی دام‌های تست‌ها
  • تحلیل آزمون‌های داده شده

رشته ریاضی

مخاطبان این کتاب دانش‌آموزان رشته‌‌ ریاضی هستند. گروه مؤلفان گاج در این کتاب، با ارائه‌ چندین دوره از کنکورهای سراسری سال‌های گذشته، دانش‌آموزان را با چند و چون تست‌های ریاضی آشنا خواهند کرد. این کتاب حاوی تست‌هایی از دروس زبان و ادبیات فارسی، عربی، معارف، زبان انگلیسی، ریاضیات، فیزیک و شیمی است و با تهیه این کتاب‌ها به تست‌های عمومی و اختصاصی رشته‌‌ خود دسترسی خواهید داشت.

رشته تجربی

 این کتاب چندین دوره از آزمون‌های کنکورهای تجربی سال‌های پیش، مجموعه‌ای کامل از تست‌های دروس ریاضی، زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، زمین‌شناسی، زبان انگلیسی، معارف اسلامی، ادبیات فارسی و عربی را در اختیار دانش‌آموزان رشته‌ تجربی قرار داده  است. با تهیه این کتاب‌ها به تست‌های عمومی و اختصاصی رشته‌‌ خود دسترسی خواهید داشت.

رشته انسانی

این کتاب با ارائه‌ ۱۲ دوره از کنکورهای داخل و خارج از کشور شناخت قابل قبولی از دروس زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، معارف اسلامی، انگلیسی، ریاضیات، اقتصاد، تاریخ و جغرافیا، فلسفه و منطق، علوم اجتماعی و روان‌شناسی را به دانش‌آموزان رشته‌ انسانی منتقل می‌کند و با تهیه این کتاب‌ها به تست‌های عمومی و اختصاصی رشته‌‌ خود دسترسی خواهید داشت.

دروس عمومی

قبولی در کنکور سراسری علاوه بر اشراف کامل به دروس تخصصی نیازمند شناخت دروس عمومی نیز هست. به همین منظور گروه مؤلفان گاج با گردآوری  چندین دوره از کنکورهای عمومی داخل و خارج از کشور مختص رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان که شامل دروس ادبیات، عربی، معارف و انگلیسی بوده، تلاش کرده‌اند شناخت دانش‌آموزان را از تست‌های عمومی افزایش دهند. با توجه به اهمیت ضریب دروس عمومی و تمایل و درخواست داوطلبان برای بررسی تست‌های عمومی سایر رشته‌ها این کتاب منتشر شده و در  اختیار داوطلبان قرار گرفته است.

معرفی مجموعه کتاب های دور دنیا در ۴ ساعت

در زمان استفاده از این کتاب‌ها همانند جلسه کنکور از جزوه، کتاب، ماشین حساب و تمامی ابزار غیرمجاز دیگر استفاده نکنید و در همان مدت زمان تعیین‌شده آزمون را برگزار نمایید. با اتمام زمان معین، پاسخگویی را متوقف کنید و اگر موفق به حل تمامی سوالات نشدید، می‌توانید پس از تصحیح برگه خود و نوشتن آمار دقیق نتایج حاصله، به سراغ آنها بروید.

توصیه می‌کنیم هنگام آزمون ابتدا به تست‌هایی بپردازید که برای شما ساده‌تر است‌ (تست‌هایی که کاملا به سرفصل‌های مربوط به آنها مسلط هستید) سپس گزینه صحیح را در دفترچه سوال علامت بزنید و بلافاصله خانه مربوط به آن را در پاسخ‌برگ پر کنید تا در مراجعه مجدد به تست‌های دشوار، دچار اتلاف وقت نشوید.

یک نکته مفید دیگر این است که زیر کلمات کلیدی یا دور آنها خط بکشید (مثلا زیر عبارت “وجود ندارد”‌ ) تا در هنگام مرور مجدد سوال‌هایی که بی‌پاسخ مانده‌اند، احتمال خطای دید و غلط‌خوانی به حداقل برسد و سرعت‌تان افزایش یابد.

توصیه دیگر ما به شما این است که پس از پایان هر آزمون تستی که برای شما دشوار بود، علامت بزنید و نکات مربوط به هریک از آنها را در فیش‌هایی یادداشت کنید تا در هنگام دوره کردن اشکالات‌تان در روزهای بعد، کارتان آسان‌تر باشد.

همین نکات و توصیه‌ها را در آزمون‌های بعدی نیز رعایت کنید. آزمون‌ها را به‌ترتیب سال (از  قدیم به جدید) برای خود برگزار کرده و با توجه به زمان باقی مانده تا کنکور، بین هر دو آزمون، یک تا سه روز فاصله بگذارید تا در این فرصت به مطالعه یا دوره دروس عمومی و اختصاصی و نیز مرور اشکالات آزمون‌های قبلی بپردازید.

واضح است که مهارت در اجرای این شیوه‌ها تنها با تمرین و تکرار میسر می‌شود و بهترین بستر برای تسلط به این موارد، همین آزمون‌های داخل کشور است؛ بنابراین سعی کنید با انجام دادن توصیه‌های ذکر شده علاوه بر مرور نکات و جمع‌بندی مطالب، به مهارت و آمادگی لازم برای کنکور دست یابید.

هنگامی به سراغ این آزمون‌ها بروید که تمرینات قبلی را به‌خوبی انجام داده باشید. این آزمون‌ها را با شرایطی کاملا مشابه جلسه کنکور برگزار کنید؛ یعنی شروع آزمون رأس ساعت ۸  و مدت زمان آن مطابق استانداردهای کنکور باشد.

معمولا نتیجه کنکور داوطلبان پایین‌تر از حد انتظار آنها است. مواردی مانند شرایط محیطی (دمای هوا، نوع صندلی، محل ناآشنا، لباس نامناسب و …) در این زمینه بی‌تأثیر نیست و البته جدید بودن بعضی تست‌ها نیز، از عوامل مهم این مسئله محسوب می‌شود. مسلما اگر داوطلب این امکان را داشته باشد که پیش از کنکور چند بار آن را تجربه کند، تمهیداتی برای فائق آمدن به این معضلات می‌اندیشد.

حال این امکان برای شما مهیاست. پس در حین انجام این آزمون‌ها پیش از آنکه به فکر تخمین رتبه کنکورتان باشید، سعی کنید این عوامل بازدارنده را یافته و راهکاری برای غلبه بر آنها پیدا کنید.

 

خرید کتاب‌های « دور دنیا در ۴ ساعت» از گاج‌مارکت

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.