معرفی کتاب های ۳۳ استان گاج

0

بسیاری از دانش‌آموزان از شنیدن عنوان امتحانات نهایی حس خوبی ندارند، شاید این حس بیشتر به دلیل ناآشنا بودن آنها با این مقوله باشد. به همین دلیل گروه تألیف انتشارات بین‌المللی گاج تصمیم گرفت تا در کتاب “۳۳ استان” مجموعه‌ای از سؤالات امتحانات نهایی برگزار شده در سراسر کشور را جمع‌آوری کرده و همراه با پاسخ تشریحی در اختیار دانش‌آموزان پایه ششم و نهم قرار دهد تا از همه جهات از جمله نوع، سطح و بودجه‌بندی با سؤالات امتحانات نهایی آشنا شوند.

معرفی کتاب های ۳۳ استان گاج

علاوه بر این، کتاب‌های ۳۳ استان برای آمادگی در آزمون‌های ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان نیز تنظیم شده‌‌اند. با این کتاب می‌توانید آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان را به سادگی نوشیدن یک فنجان چای پشت سر بگذارید. سطح بالای آزمون‌های نمونه دولتی و تیزهوشان، انگیزه دانش‌آموزان را برای قبولی در این آزمون‌ها بالا برده است.

هدف‌بخشی به این انگیزه مستلزم تلاش ممتد و مطالعه کتاب‌های برنامه‌ریزی شده و هدفمند است. یکی از بهترین نوع منابع کمک‌آموزشی برای آزمون ورودی مدارس خاص، سوالات نمونه‌دولتی سال‌های گذشته است که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با سبک پرسش‌های این آزمون‌ها آشنا شوند و مهارت مدیریت زمان در آنها نیز افزایش یابد.

این کتاب دربرگیرنده‌ دو دوره آزمون‌ ورودی مدارس نمونه دولتی تمامی استان‌های کشور  بوده و به همراه دو دوره آزمون برگزار شده مدارس تیزهوشان در چند سال گذشته صورت گرفته است. همچنین یک دوره آزمون شبیه‌سازی نمونه‌دولتی هم در این کتاب پیوست شده است.

مولفان در پایان این کتاب، پاسخنامه‌ تشریحی را برای تمامی پرسش‌های مندرج ارائه کرده‌ و همچنین در برخی از پرسش‌ها به بررسی سایر گزینه‌ها پرداخته‌ و علت نادرستی آنها را نیز بیان کرده‌اند. کتاب حاضر منبعی مناسب و کامل برای سنجش آموخته‌های دانش‌آموزان به شمار می‌آید.

معرفی کتاب های ۳۳ استان گاج

معرفی کتاب های 33 استان گاج

پیشنهاد می‌کنیم برای استفاده هدفمند طبق مراحل زیر عمل کنید:

همانند جلسه آزمون از جزوه، کتاب، ماشین حساب و تمام ابزار غیرمجاز دیگر استفاده نکنید و در همان مدت تعیین شده آزمون را برگزار نمایید. با پایان یافتن زمان معین، پاسخگویی را متوقف کنید و اگر موفق به حل همه سوالات نشده‌اید، می‌توانید پس از تصحیح برگه خود و نوشتن آمار دقیق نتایج حاصله، به سراغ آنها بروید. توصیه می‌کنیم هنگام آزمون، ابتدا به تست‌هایی بپردازید که برای شما ساده‌تر است (تست‌هایی که کاملا به سرفصل‌های مربوط به‌ آنها مسلط هستید)؛ سپس گزینه صحیح را در دفترچه سوال خود علامت بزنید و بلافاصله خانه مربوط به آن را در پاسخ‌برگ پر کنید تا در مراجعه مجدد به تست‌های دشوار، دچار اتلاف وقت نشوید.

یک نکته مفید دیگر این است که در سوالات تستی زیر یا دور کلمات کلیدی خط بکشید ( مثلا زیر عبارت “وجود ندارد” ) تا در هنگام مرور مجدد سوال‌هایی که بی‌پاسخ مانده‌اند، احتمال خطای دید و غلط‌خوانی به حداقل و سرعت‌تان به حداکثر برسد.

توصیه دیگر ما به شما این است که پس از پایان آزمون هر تستی که برای شما دشوار بود، علامت بزنید و نکات مربوط به هریک از آنها را یادداشت کنید تا هنگام دوره کردن اشکالات‌تان در روزهای بعد، کارتان آسان‌تر باشد.

واضح است که مهارت در اجرای این شیوه‌ها تنها با تمرین و تکرار میسر می‌شود و بهترین راه برای تسلط بر این موارد، همین آزمون‌ها هستند؛ بنابراین سعی کنید با انجام دادن توصیه‌های ذکرشده، علاوه بر مرور نکات و جمع‌بندی مطالب، به مهارت و آمادگی لازم دست یابید.

معرفی کتاب های ۳۳ استان گاج

در پایان باید بگوییم  نتیجه آزمون داوطلبان معمولا‍ پایین‌تر از حد انتظار آنها است. مواردی مانند شرایط محیطی‌ (دمای هوا، نوع صندلی، محل ناآشنا، لباس نامناسب و …) در این زمینه بی‌تأثیر نیست و البته جدید بودن بعضی تست‌ها نیز از عوامل مهم این مسئله محسوب می‌شود. مسلما اگر داوطلب این امکان را داشته باشد که پیش از آزمون چندبار آن را تجربه کند، تمهیداتی برای فائق آمدن بر این معضلات می‌اندیشد. حال این امکان برای شما مهیاست. پس در حین انجام این آزمون‌ها بیش از آنکه به فکر تخمین نتیجه آزمون‌تان باشید، سعی کنید این عوامل بازدارنده را یافته و راهکاری برای غلبه بر آنها پیدا کنید.

معرفی کتاب های ۳۳ استان گاج

خرید کتاب‌های «۳۳ استان» از گاج‌مارکت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.