کتاب زیست شناسی دوازدهم تجربی سری میکرو طبقه بندی منتشر شد

5

کتاب‌های میکرو یکی از کامل‌ترین مجموعه کتاب‌های کنکوری است که دربردارنده تست‌های کنکورهای سراسری و تألیفی به همراه درسنامه‌های کامل و نکات تستی و کنکوری است. این کتاب‌ها برای پایه‌های دهم تا دوازدهم گردآوری شده که در طول سال تحصیلی مفید بوده و کاربرد دارد.

کتاب زیست شناسی دوازدهم تجربی سری میکرو طبقه بندی منتشر شد

کتاب‌های میکروطبقه‌بندی دارای درسنامه‌های جامع به همراه نکات کنکوری است تا  شما دانش‌آموزان عزیز را برای کنکور سراسری و آزمون‌های آزمایشی آماده کند.

نکات تستی در درسنامه‌های این کتاب به گونه‌ای طراحی شده است که پس از خواندن هر بخش بتوانید با پاسخگویی به تست‌های مربوطه با نحوه طرح تست و دیدگاه طراحان کنکور آشنا شده و تسلط کافی بر مطالب را پیدا کنید.

کتاب میکرو زیست‌شناسی دوازدهم تجربی (جلد آموزش)

جلد آموزش میکرو زیست‌شناسی دوازدهم تجربی، از بخش‌های مختلف و گوناگونی تشکیل شده که مهم‌ترین و اصلی‌ترین قسمت آن را می‌توان بخش درس‌نامه دانست. این قسمت، دربردارنده‌ی همه‌ی مطالب و مفاهیم مربوط به کتاب درسی بوده و پیش از خواندن هر بخش دیگری از کتاب، ابتدا باید این قسمت را بخوانید. نوشته‌های این قسمت به پنج شکل مختلف دیده می‌شوند:۱- فونت خودمونی؛ که مثال‌ها و توضیحات بیشتر برای درک بهتر مفاهیم هستند، ۲- ساده ، ۳- آبی ، ۴-  بولد(Bold) و بولد و آبیقسمت‌های ۲ تا ۵، توضیحات  اصلی متن درسنامه هستند و براساس اهمیت مشخص شده‌اند؛ یعنی قسمت‌های که  بولد و آبی هستند بیشترین اهمیت را دارند.

کتاب زیست شناسی دوازدهم تجربی سری میکرو طبقه بندی منتشر شد

آیکون‌ها

مؤلف در بخش آیکون‌ها تعدادی میان‌بر، ویژه‌ی داوطلبانی که می‌خواهند درصد بالاتری را در کنکور به‌دست آورند، بیان کرده است. این قسمت حاوی بخش‌های زیر است:

نکته: شامل نکات مفهومی، نکاتی کنکوری که برای موفقیت در کنکور حتماً باید آن‌ها را بلد باشید تا در دام طراح نیفتید.

تمرین و سوال: برای درک بهتر؛ سوالاتی که ذهن شما را به چالش می‌کشند و شما را وادار به فکر کردن می‌کنند.

آن‌چه گذشت و آن‌چه خواهیم خواند: نکات ترکیبی؛ هم نکات ترکیبی با فصل‌های قبلی و هم نکات ترکیبی با فصل‌های بعدی. با خواند این نکات پاسخ دادن به سوالات ترکیبی بسیار آسان است.

یادآوری: نوستالژی میکرو؛ نکاتی از کتاب‌های علوم دوره متوسطه  اول که دانستن آنها باعث درک بهتر مطالب دوازدهم می‌شود.

مثال: راهی ساده برای یادگیری بهتر؛ برای اینکه بتوانید هر چیزی را در ذهنتان تصور کنید و برای همیشه در یادتان بماند.

مقایسه: برای اینکه از سوالات مقایسه‌ای نترسید؛ برادر کوچکتر کادر مقایسه که همچون آن کارش این است که چیزهای مختلف را با هم مقایسه کند؛ حتی چیزهای به ظاهر بی‌ربط.

کتاب زیست شناسی دوازدهم تجربی سری میکرو طبقه بندی منتشر شد

کادرهای اصلی

همچنین در این کتاب مؤلف کادر‌های اصلی با عناوین «همه‌چیز درباره‌ی»، «جمع‌بندی»، «مقایسه» و «فعالیت کتاب درسی» برای آ‌سان‌ و سریع رسیدن داوطلبان به اهداف‌شان آورده است. داوطلبان گرامی می‌توانند با مطالعه و بررسی صفحات طلایی و کادرهای طلایی (جمع‌بندی) به چکیده‌ی نکات مهم و کنکوری دست پیدا کنند. این بخش دربردارنده‌ قسمت‌های مختلفی چون «شکل‌ها»، «عبارت‌نامه»، «قیدنامه» و «تایم لاین» است.

 • همه‌چیز درباره؛ همه‌چیز درباره همه‌چیز از همه‌جای زیست

در این کادرها می‌توانید همه نکات ترکیبی ردرباره مطالب مختلف را از همه جای کتاب‌های درسی زیست بخوانید. این کادرها، نسخه تکمیل شده کادرهای همه‌چیز درباره یازدهم هستند.

 • جمع‌بندی؛ نسخه مخصوص قبل از آزمون

هرچقدر هم که درس بخوانید بدون جمع‌بندی، درس خواندنتان فایده‌ای نخواهد داشت. این کادرها برای این هستند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن قبل از هر آزمونی همه مطالب مهم برایتان جمع‌بندی شوند.

 • مقایسه؛ برای سوالات مقایسه‌ای

شاید برای شما هم سوالات مقایسه‌ای سخت باشند! اما تا قبل اینکه کادرهای مقایسه‌ای این کتاب را بخوانید. با خواندن این کادرها، هم مطالب برایتان جمع‌بندی می‌شود همه اینکه علاقه‌مند می‌شوید که تمامی سوالات کنکور از نوع مقایسه‌ای بیایند.

 • فعالیت کتاب درسی؛ برای اینکه در امتحان و کنکور نمره بگیرید

حتماً می‌دانید که فعالیت‌ کتاب‌های درسی، بخشی از نمره شما در امتحان نهایی و کنکور را به خودشان اختصاص می‌دهند. در کادرهای فعالیت، شما می توانید دقیق‌ترین و کامل‌ترین پاسخ‌ها برای همه فعالیت‌های کتاب درسی را بخوانید.

کتاب زیست شناسی دوازدهم تجربی سری میکرو طبقه بندی منتشر شد

خرید کتاب « زیست دوازدهم میکروطبقه‌بندی» از گاج‌مارکت

یکی از مشکلاتی که داوطلبان کنکور در درس زیست‌شناسی دارند، بررسی کلماتی‌ است که به‌صورت غیرمنطقی و غیرعلمی وارد کتاب‌های درسی شده‌اند؛ به‌این‌منظور در پایان هر فصل یک واژه‌نامه قرار گرفته که در آن معادل قدیم و جدید هر کلمه همراه با معادل لاتین و توضیح خلاصه‌ای از آن اصطلاح بیان شده است.

 • شکل‌ها؛ نکاتی از شکل که فقط طراح کنکور می‌بیند

همه شما داوطلبان می‌دانید که در بسیاری از سوالات کنکور حداقل یک نکته از شکل‌های کتاب درسی مطرح می‌شود. در این بخش تمامی نکات شکل‌ها به صورن یک جا آورده شده است.

 • عبارت‌نامه ؛ در هر سوال کنکور به یاد این کادر می‌افتید

برای پاسخگویی به هر سوال کنکور اول باید بتوانید آن سوال را ترجمه کنید. یعنی باید کل تعبیرهای کتاب را خوب بلد باشید. در کادرهای عبارت‌نامه، می توانید همه تعبیرها و ترجمه‌های کتاب درسی را بخوانید. یعنی صورت کل سوالات کنکور!

 • قیدنامه؛ برای اینکه هیچ‌چیزی را فراموش نکنید

زیست‌شناسی پر از قید و استثنا است و طراحان کنکور نیز علاقه خاصی به این قسمت دارند. برای اینکه بتوانید تمامی قیدها را یاد بگیرید، به شیوه‌ای بسیار زیبا دسته‌بندی شده‌اند و در ضمن دور مهم‌ترین قیدها کادر گذاشته شده تا بتوانید بسیار سریع تمامی قیدهای مهم  را مرور کنید.

 • تایم‌لاین؛ روی خط زمانی حرکت کنید 

در کتاب‌های درسی به‌خصوص کتاب‌های دوازدهم فرآیندهای مرحله‌ای بسیاری وجود دارد. طراحان کنکور به این علاقه‌مندند که ترتیب این مراحل را بپرسند. کادرهای تایم لاین برای این هستند که شما ترتیب مراحل هرچیزی را بدانید؛ حتی چیزهایی را که مرحله‌ای نیستند در این کتاب مرحله‌ای شده‌اند، تا بتوانید آنها به خوبی یاد بگیرید.

در آغاز هر فصل نیز صفحه‌ای با عنوان مشاوره‌نامه‌ی زیستی قرار دارد که دانش‌آموزان در آن می‌توانند اطلاعاتی نظیر معرفی فصل، تخمین تعداد سؤالات، نوع سؤالات، روش مطالعه‌، زمان و مقدار مناسب مطالعه و اولویت‌بندی مباحث براساس درس‌نامه‌ها، گفتارها، موضوع مبحث و شکل‌های کتاب درسی مربوط به آن فصل را بررسی کنند.

در کتاب پیش رو تعداد زیادی شکل اعم از اشکال داخل و خارج کتاب ارائه شده است. تمامی تصاویر کتاب درسی در قالب سؤالات گوناگون مطرح شده‌ و نکات تمامی آن‌ها نیز در داخل کادر نکات شکل و درس‌نامه‌ها ذکر شده است.

در جلد دیگر این کتاب (که تا چند روز دیگر می‌توانید آن را از طریق سایت گاج مارکت تهیه کنید) بانک تست پرباری اعم از سراسری و تألیفی بیان شده تا دانش‌آموزان با تکیه بر آن تست‌ها متوجه ایرادات علمی خود شوند و درصدد رفع آن نواقص برآیند.

شایان‌ ذکر است که کاغذ استفاده شده در این کتاب از نوع گلاسه بوده که به علت جذب یکنواخت جوهر، به‌وضوح هر چه بیشتر تصاویر کتاب پیش رو، کمک شایانی می‌کند. جلد آموزش میکرو “زیست‌شناسی دوازدهم” توسط  دکتر حمیدرضا زارع در ۴۱۶ صفحه گردآوری شده است.

سایر ویژگی‌های کتاب میکرو زیست‌شناسی دوازدهم تجربی(جلد آموزش)

 • آموزش کامل مطالب کتاب درسی با بیانی ساده و روان در قالب درس‌نامه
 • ارائه‌ی صدها شکل رنگی و باکیفیت برای افزایش فهم مطالب کتاب
 • بیان نکات مفهومی و ترکیبی هر فصل
 • استفاده از کاغذ گلاسه برای این کتاب و در نتیجه افزایش وضوح تصاویر
 • اولین و تنها کتاب دارای درس‌نامه‌‌های ماژولار
 • ارائه‌ی پرسش‌های چهارگزینه‌ای گوناگون و پربار در جلد بانک تست

کتاب زیست شناسی دوازدهم تجربی سری میکرو طبقه بندی منتشر شد

خرید کتاب « زیست دوازدهم میکروطبقه‌بندی» از گاج‌مارکت

 

5 نظرات
 1. شبنم می گوید

  سلام…. ازتون خواهش میکنم که برای یک مدت زمان کوتاه برای کتابها تخفیف ۵۰درصد قرار دهید تاما بچه های کم بضاعت هم بتونیم تهیه کنیم….لطفاااااا

 2. شبنم می گوید

  سلام … ازتون خواهش میکنم برای یک مدت کوتاه برای کتابها تخفیف ۵۰درصدقرار دهید تا بتونیم ما بچه های کم بضاعت هم تهیه کنیم خواهشا و لطفا کمک کنید….

 3. زهرا می گوید

  کتاب تست زیست دوازدهم میکرو کی میاد پس ؟!

  1. یاسمن سلطانی می گوید

   سلام دوست گاجی؛

   برای خرید زیست شناسی دوازدهم میکرو به لینک زیر مراجعه فرمایید
   http://bit.ly/2CzUfCr

 4. Paria می گوید

  سلام خسته نباشین ، من خیلی وقته منتظر جلد دوم این کتاب هستم مشخص نیست کی منتشر میشه؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.