پیش نویس دروس امتحان نهایی پایه دوازدهم برای تصویب آماده شد

پیش نویس دروس امتحان نهایی پایه دوازدهم برای تصویب آماده شد

2

پیش نویس دروس امتحان نهایی پایه دوازدهم برای تصویب آماده شد

طبق دیگر گفته‌‌های بطحایی قرار بر این است که در هر رشته حدود ۱۰ یا ۱۱ درس پایه دوازدهم نهایی شود، البته دروسی که در پایه دهم و یازدهم جزء امتحانات نهایی باشد برای دوازدهم نهایی نخواهد بود.پیش نویس دروس امتحان نهایی پایه دوازدهم برای تصویب آماده شد

این موضوع در حالی مطرح می‌‌شود که عناوین دروس امتحان نهایی پایه دوازدهم شاخه نظری در جلسه ۹۵۹ شورای عالی آموزش و پرورش مورخ ۲۶ شهریور امسال به تصویب رسیده و همچنان علی‌رغم گذشت یک ماه از این تاریخ در انتظار امضای رئیس‌جمهوری است.

البته علاوه بر امتحانات پایه دوازدهم بنا بر اظهارات قبلی آموزش و پرورشی‌ها در پایه‌های دهم و یازدهم هم دروس نهایی وجود خواهد داشت که هنوز در این مورد هم شفاف‌سازی نشده است.

جدول عناوین دروس در این مصوبه به شرح زیر است:

به استناد بند یک ماده واحده قانون اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، مصوب ۹۵/۲/۲۶ مجلس، شورای عالی آموزش و پرورش مقرر می‌‌کند که آزمون پایانی دروس پایه دوازدهم شاخه نظری به شرح زیر و به صورت نهایی برگزار می‌ شود:

پیش نویس دروس امتحان نهایی پایه دوازدهم برای تصویب آماده شد

برای اطلاع از تاثیر قطعی معدل در کنکور سراسری ۹۸ کلیک کنید

استقرار پایه دوازدهم در نظام جدید آموزشی اما و اگرهای بسیاری را در پی داشت و بر خلاف اینکه آموزش و پرورشی‌‌ها از آمادگی کامل برای استقرار این پایه تحصیلی خبر داده بودند، اما هنوز کمبودهایی در این پایه وجود دارد و دانش‌آموزان این پایه تحصیلی در مورد وضعیت ساعات دروس در طول هفته و برگزاری امتحانات پایان ترم و تعیین وضعیت نهایی بودن یا نبودن آن دچار بلاتکلیفی هستند.

دانش‌آموزانی که علاوه بر گذراندن این پایه تحصیلی حالا باید به طور همزمان خود را برای بزرگ‌ترین ماراتن علمی کشور هم آماده کنند، به جای تمرکز کامل بر درس خواندن، در استرس و تشویش ناشی از برنامه‌‌ریزی نامناسبی هستند که تکلیف آنها را به درستی مشخص نمی‌‌کند و هر روز نتیجه قطعی را به روزهای آینده موکول می‌‌کند.

تعیین تکلیف دروس امتحان نهایی موضوعی است که بنابر اظهارات مسئولان مربوطه در آموزش و پرورش قرار بود تا آغاز سال تحصیلی به نتیجه برسد، اما بنا بر گفته سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نخستین هفته مهرماه، عناوین دروس امتحان نهایی مشخص شده، اما همچنان منتظر امضای رئیس جمهوری و رئیس شورای عالی آموزش و پرورش است .

خرید کتاب کمک درسی از گاج مارکت

ثبت‌نام در آزمون‌های سراسری گاج

برای دیدن سایر مطالب گاج مگ کلیک کنید !

2 نظرات
  1. ترنم می گوید

    وای سلامت و بهداشت و علوم اجتماعی چی میگه اونجا😓😑…واقعا که! واقعا که! مسخره است…درس های تخصصی و عمومی خودمون و کنکور کم ان….اینا رو هم مو به مو بخونیم؟؟؟

  2. امین می گوید

    موندم فازشون چیه اجتماعی و سلامت و بهداشت رو نهایی کردن…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.