حسابان کامل کنکور سری میکرو طلایی منتشر شد

0

هدف از نگارش این کتاب، ارائه یک کتاب کامل ریاضیات کنکور برای رشته ریاضی و فیزیک بوده است که بتواند تمام نیازهای یک دانش‌آموز کنکوری را در دروس ریاضی(۱)، حسابان(۱) و حسابان(۲) مرتفع نماید.

حسابان کامل کنکور سری میکرو طلایی منتشر شد

از آنجا که کتب آموزشی درسی، تغییرات وسیعی را نسبت به کتب قبلی تجربه نموده‌اند و در واقع نگرش مولفین محترم به موضوعات درسی نسبت به قبل تفاوت قابل توجهی داشته است و از سوی دیگر دبیران بزرگوار و دانش‌آموزان عزیزی که قرار است از این کتاب استفاده نمایند، اولین گروهی هستند که با کنکور سراسری در نظام آموزشی جدید مواجه خواهند شد، سعی شده تا نظر مشاورین مجرب، فارغ‌التحصیلان موفق و اساتید کارکشته کنکور در تدوین این کتاب به کار گرفته شود.

در آغاز باید به این نکته توجه داشته باشید که جلد نخست کتاب پیش رو به ارائه‌ی بانک تست پربار از مباحث ریاضی دهم، حسابان پایه‌های یازدهم و دوازدهم همراه با پاسخ تشریحی می‌پردازد و مؤلف در جلد دوم، درس‌نامه‌ و مباحث آموزشی همراه با ذکر مثال برای درک بهتر مباحث، ارائه‌ کرده‌ است. باید این نکته را در نظر داشته باشید که چینش مطالب در کتاب پیش رو به‌صورت موضوع به موضوع (و نه درس به درس و پایه به پایه) بوده و همه‌ی بخش‌های این کتاب و جلد آموزش با یکدیگر مطابقت صد در صد دارد. در هر مبحث تلاش شده از سطر به سطر کتاب درسی حتی پاورقی‌ها و مثال‌ها، سؤالات تألیفی چهارگزینه‌ای مطرح شود. در لابه‌لای این سؤالات، نمونه‌ تست‌هایی از کنکور داخل و خارج از کشور نیز بیان شده تا هیچ نکته‌ای از قلم نیفتد.

حسابان کامل کنکور سری میکرو طلایی منتشر شد

جلد نخست: بانک تست

مهم‌ترین ویژگی این کتاب بانک تست جامع در هر مبحث می‌باشد. در این قسمت تمامی سوالات کنکورهای سراسری داخل و خارج از کشور رشته‌های ریاضی و تجربی از سال ۱۳۸۵ تاکنون باتوجه  به موضوعات مطرح شده کتب درسی مذکور مطابقت داشته‌اند، آمده است.

همچنین از تمامی مثال‌ها، کار در کلاس‌ها، تمرین‌ها، مسائل و حتی متن کتاب درسی، سوالات تستی زیادی شبیه‌سازی شده و در این قسمت آورده شده است. در موضوعاتی که تست‌های کنکور،تمرین‌ها و مثال‌های کتاب، ناکافی بوده‌اند، از سوالات کنکورهای سال‌های قبل از سال ۱۳۸۵ و نیز کنکورهای آزاد و نیز سوالات تألیفی کمک گرفته شده است.

توصیه می‌کنیم، پس از مطالعه کامل جلد درسنامه و مرور خلاصه آن ، برای تثبیت مطالب یاد گرفته شده، به حل تست‌های همان قسمت بپردازید.

ضمناً تعدادی از تست‌ها با علامت ستاره توخالی مشخص شده تا اگر دانش‌آموزی به هر دلیل زمان کم‌تری برای مطالعه دارد، ابتدا این دسته از تست‌ها را حل کند و تست‌های دشوار با علامت ستاره توپر مشخص شده‌اند.

حسابان کامل کنکور سری میکرو طلایی منتشر شد

کتاب میکرو طلایی حسابان کامل کنکور ریاضی در جلد اول خود به ارائه‌ ۲۸۷۸ پرسش‌های چهارگزینه‌ای اعم‌ از تألیفی و سراسری همراه با پاسخ‌های روان پرداخته است. این کتاب موارد زیر را دربرمی‌گیرد:

  • شامل مباحث ریاضی دهم، حسابان یازدهم و حسابان دوازدهم رشته‌ی ریاضی
  • ارائه‌ ۲۸۷۸ پرسش‌ چهارگزینه‌ای تألیفی و سراسری
  • ارائه‌ مفاهیم، تمرینات و مثال‌های کتاب درسی جدید در قالب تست
  • ارائه‌ پاسخ‌نامه‌های کاملا تشریحی برای تمامی پرسش‌ها
  • استفاده از چند روش حل برای تست‌های مورد نیاز
  • ارائه‌ درس‌نامه‌های کاربردی و مباحث آموزشی در جلد مکمل (جلد۲)

حسابان کامل کنکور سری میکرو طلایی منتشر شد

جلد دوم: درسنامه‌های جامع آموزشی

در هر مبحث درسی، درسنامه کامل و جامعی به همراه تمام نکات کنکوری آورده شده است. شیوه نگارش درسنامه‌ها طوری انتخاب شده که در کنار آموزش مفهومی و عمیق مطالب کتاب درسی، به ارائه نکات کلیدی و راهکارهای میانبر و تستی نیز می‌پردازد.

سعی شده است در هر موضوع، مفاهیم و مطالب مربوط را با زبان ساده، اما بسیار دقیق و علمی بیان نموده و با حل مثال‌ها و تست‌های مختلف، ضمن برداشتن لایه‌های بیشتری از مطالب، به دانش‌آموز کمک می‌شود تا درک عمیق‌تری از موضوعات داشته باشد.با یک پاسخ‌نامه‌ی تشریحی که در آن مؤلف برای سؤال‌های موردنیاز، چند روش حل بیان کرده باشند، به این منظور دست پیدا خواهید کرد

چیدمان مثال‌ها و تست‌ها به گونه‌ای است که دانش‌آموز به هنگام مطالعه احساس سردرگمی نکند و همواره با این احساس که مولف با پاسخگویی به ابهامات در کنار اوست، با آرامش خاطر به مطالعه خود ادامه دهد. در ابتدای هر درس و نیز هر جا که لازم بوده، به دانش‌آموز مشاوره داده شده است، تا ابهامی برای او باقی نماند.

لازم به ذکر است که مباحث شمارش و آمار و احتمال مطرح شده در کتاب ریاضی(۱) در کتاب «ریاضیات گسسته و آمار و احتمال» پوشش داده خواهند شد.

بعد از هر درسنامه، خلاصه و چکیده دروس آورده شده است تا دانش‌آموز در مطالعات بعدی، فقط به خواندن خلاصه درس اکتفا کرده و زمان بیشتری برای حل تست داشته باشد. این قسمت، دانش‌آموزان عزیز را از خلاصه‌نویسی که همواره مورد تأکید مشاوران و معلمان گرامی است، بی‌نیاز می‌کند.

حسابان کامل کنکور سری میکرو طلایی منتشر شد

کتاب میکرو طلایی حسابان کامل ریاضی در جلد دوم خود به ارائه‌ی درس‌نامه‌های کاربردی همراه با ذکر مثال پرداخته است. این کتاب موارد زیر را دربرمی‌گیرد:

  • شامل مباحث حسابان دهم، یازدهم و دوازدهم رشته‌ی ریاضی
  • ارائه درس‌نامه‌های کاربردی و مباحث آموزشی
  • ارائه‌ مثال‌های کاربردی جهت تفهیم بیشتر مباحث
  • ارائه‌ بانک تست پربار همراه با پاسخ تشریحی در جلد مکمل (جلد ۱)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.