روز دانش آموز گرامی باد (در مسابقه گاج مارکت شرکت کنید)

در مسابقه گاج مارکت به مناسبت روز دانش‌آموز شرکت کنید و برنده کد تخفیف خرید محصولات گاج مارکت شوید

1

سیزده آبان ۵۷ بود. دانشجویان و دانش‌آموزان، مانند روزهای پیش در دانشگاه تهران اجتماع کرده بودند و با شعارهای غرنده و مشت‌های گره کرده، جنایت‌های رژیم پهلوی را محکوم می‌کردند و خواهان برپایی حکومت اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) بودند. عده‌ای از جوانان در کنار نرده‌های دانشگاه و عده‌ای دیگر در زمین چمن دانشگاه، علیه رژیم شعار می‌دادند. این وضعیت تا ظهر ادامه داشت که ناگهان گلوله‌های قساوت دژخیمان شاه، فضای پیرامون دانشگاه را در تاریکی فرو برد. بیش از ۶۰ تن از دانش‌آموزان، به خاک و خون کشیده شدند. به همین مناسبت، این روز را روز «دانش آموز» نامیدند تا برای همیشه چراغی فرا راه دانش‌آموزان عزیز کشورمان باشد و روحیه ظلم‌ستیزی و عدالت‌خواهی را در آنان، همواره زنده نگه دارد.

روز دانش آموز گرامی باد

پیام روز دانش‌آموز

سیزده آبان، یادآور حماسه‌ها، ایثارها و فداکاری‌های دانش‌آموزان عزیزمان است. این روز باشکوه بدین سبب، روز «دانش آموز» نامیده شد، تا خاطره فرزندان دلیر انقلاب برای همیشه جاودان بماند و درسی فراموش ناشدنی برای تمام دانش‌آموزان در سراسر گیتی باشد که با ابرقدرت‌ها و چپاول‌گران بین‌المللی به مبارزه بی‌امان بپردازند و عزت را بر زندگی ذلت‌بار ترجیح دهند. روز دانش‌آموز به همه مستضعفان جهان می‌آموزد که علیه مستکبران قیام کنند و حقوق مسلم و از دست رفته خویش را از چنگال استکبار و استعمار بیرون کشند. پیام روز دانش‌آموز به مسلمانان این است که فقط در برابر والایی‌های ارجمند مکتب توحید به نماز بایستید و فقط در پیشگاه خدا به کرنش و سجود بنشینید.

روز دانش آموز گرامی باد

وظایف دانش‌آموز

وظیفه دانش‌آموزان، تنها فراگیری معلومات کتاب‌ها و محتوای علمی درس‌ها نیست، بلکه توجه به رشد شخصیت، شکوفا ساختن استعدادهای نهفته، تقویت روحیه خودباوری، خداباوری و اعتماد به نفس و توجه به دیانت درکنار دانش و فن نیز از وظایف آنان است. دانش‌آموزان ایران اسلامی می‌توانند هم‌زمان با تحصیل، بذر باور را در زمین بارور دل‌ها بیفشانند و نهال ایمان را در بوستان جان خود بنشانند تا بعدها پس از فراغت از تحصیل شاهد شکفتن شکوفه صداقت و خلوص و خدمت بر شاخسار وجودشان باشند. دانش آموزان مهم‌‎ترین سرمایه‌های حال و آینده کشورند؛ زیرا دو ویژگی مهم «تحرک و نشاط» و «پاکی و معنویت» را در خود جمع کرده‌اند. همان‌طور که در دوران پیروزی انقلاب و نیز در دوران دفاع مقدس، به واسطه این دو ویژگی، ثمرات فراوانی از سوی دانش‌آموزان نصیب کشور شد، در مرحله کنونی نیز استفاده‌های بسیاری می توان از این سرمایه عظیم برد.

روز دانش آموز گرامی باد

دانش‌آموز و احترام به آموزگار

یکی از وظایف اخلاقی و انسانی دانش‌آموز احترام به استاد است. دانش‌آموز در زمان حیات معلمش، باید او را قدر بداند و ارج نهد و پس از مرگ نیز باید از او به نیکی یاد کند و هیچ‌گاه او را از یاد نبرد. در این باره در تاریخ آمده است که مرحوم سیدرضی رحمه الله ـ که گردآورنده کتاب ارزنده نهج‌البلاغه است ـ معلمی داشت که نزد او ادبیات می‌آموخت. این معلم، مسلمان نبود. وقتی از دنیا رفت او را در قبرستانی دفن کردند. روزی مرحوم سیدرضی را دیدند که در کنار قبرستان از اسب پیاده شده، با پای پیاده حرکت می‌کند. وقتی علت را از ایشان پرسیدند، در پاسخ گفت: معلم من در این قبرستان آرمیده است، به احترام او از اسب پیاده شدم.

روز دانش آموز گرامی باد

رسالت والدین در برابر دانش‌آموزان

تربیت فرزندانی با فرهنگ و ادب، کاری عظیم و پرمسئولیت و در عین حال، خدمت به جامعه و آینده میهن اسلامی است. از این رو، پدران و مادران دلسوز و فرهنگ‌دوست، در کنار دغدغه خاطر و حساسیتی که نسبت به فراهم آوردن وسایل و امکانات آموزشی و شرایط رفاهی فرزندان‌شان دارند، باید به تغذیه فکری و تربیت روحی آنان نیز همت گمارند.

هرچند نمره‌های خوب و امتیازهای بالا و کارنامه درخشان، مایه چشم‌روشنی والدین است، اما کدام پدر و مادر آگاهی است که اخلاق خوب و تربیت شایسته و تعهد و تدین را به حساب نیاورد؟ اگر والدین به دلیل رشد تحصیلی و موفقیت درسی، به شکل‌های گوناگون، فرزندان خود را تشویق می‌کنند، باید برای ارتقای سطح معنویت و پای‌بندی به ارزش‌های اخلاقی و داشتن ملکات فاضله و دین‌داری و تقوا و پاکی نیز از آنان تقدیر کنند. اگر در ایجاد امکانات لازم، فضای راحت و آرام و فرصت و فراغت برای درس خواندن فرزندان‌شان می‌کوشند، باید پدید آوردن شرایط و زمینه‌های رشد معنوی و کسب فضایل را نیز در دستور کارشان قرار دهند.

این روز را به دانش‌آموزان سخت‌کوش میهنمان تبریک می‌گوییم و امید است که با تلاش خود گامی بزرگ در راستای آبادی و آبادانی سرزمینمان بردارند تا روز به روز ایرانی سربلندتر و پیروزتر داشته باشیم.

گاج‌مارکت به مناسبت این روز مسابقه‌ای برگزار کرده است:

در این مسابقه می‌توانید خنده‌دارترین خاطره خود از دوران دانش‌آموزی را در اینستاگرام گاج‌مارکت بنویسید و به قید قرعه کد تخفیف خرید از محصولات گاج مارکت را برنده شوید.

شرایط شرکت در مسابقه:

۱-برای شرکت در این بازی و برنده شدن جایزه حتما باید صفحه اینستاگرام گاج مارکت را فالو کرده باشید.

۲-در این بازی شما باید خنده‌دارترین خاطره از زمانی که دانش‌آموز شده‌اید را برایمان زیرپست مربوطه در اینستاگرام گاج مارکت، کامنت کنید.
۳-یک راه دیگر  برای برنده شدن در مسابقه تگ/منشن کردن دوستانتان است، تا آنها هم بتونند در این مسابقه شرکت کنند.

۴-درنهایت به قید قرعه به ۱۰ نفر از شرکت‌کنندگانی که بامزه‌ترین خاطره را تعریف کرده باشند (از نظر کاربران و داورها) کد تخفیف خرید محصولات گاج مارکت اهدا می‌گردد.

فرصت شرکت در مسابقه: تا ساعت ۲۴ یک‌شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
تاریخ قرعه کشی: ‌دوشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۴

برای پیوستن به اینستاگرام گاج مارکت، کلیک کنید بازگشت به گاج‌مگ

روز دانش آموز گرامی باد

1 نظر
  1. محمد رضا می گوید

    پارسال برای دانش آموزان در ۱۳ آبان بیشتر تخفیف زدید امسا هم از این تخفیف هست یا نه؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.