مجموعه کتاب های کلاغ سپید

0

انتشارات «کلاغ سپید» در سال ۱۳۸۹ به قصد تولید کتابهای کمک آموزشی در تمامی مقاطع تحصیلی آغاز به کار نمود. این انتشارات در ابتدای فعالیت خود، کتاب‌های کار در ۳ پایه مقطع راهنمایی را تالیف کرد این کتاب‌ها به مدارس راه یافتند؛ به نحوی که کتاب عربی سوم راهنمایی این انتشارات، در سال ۱۳۹۲ به عنوان یکی از چهار نامزد دریافت تندیس کتاب برگزیده در دهمین جشنواره رشد برگزیده شد.با عوض شدن نظام آموزشی، این انتشارات شروع به  تولید کتاب‌های کار مقطع دبستان که با کتاب‌های درسی جدید وزارت آموزش و پرورش تطبیق داده شده بود، کرد.

مجموعه کتاب های کلاغ سپید

از مجموعه کتاب‌های کلاغ سپید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کتاب‌های چهل قدم
 • کتاب‌های شاه کلید
 • کتاب‌های توربوجت
 • کتاب‌های شاهکار
 • کتاب‌های لی‌لی‌پوت

مجموعه کتاب های کلاغ سپید

سری کتاب‌های ۴۰ قدم کلاغ‌ سپید مطابق با همین نگاه به سبک آموزش مدارس کشور آلمان تألیف شده‌ است. در این مجموعه، مفاهیم کتاب‌های درسی به چهل قدم آموزشی تقسیم و برای هر قسمت، آموزش، مثال و تمرین‌هایی ارائه شده است. در واقع موضوعات درسی به ابعاد کوچکتر و قابل فهم تقسیم شده است. هر موضوع کوچک با چند جمله کوتاه همراه با مثال و تمرین به صورت عمقی آموزش داده می‌شود.

در این مجموعه، کتاب درسی در چهل قدم آموزشی به طور کامل تدریس می‌شود. در این سری از کتاب‌‌‌ها شما با یک طرح درس ویژه، یادگیری را از مفاهیم پایه آغاز می‌کنید و آرام آرام با مسائل دشوارتر روبه‌رو می‌شوید. در واقع در هر قدم مطالب پایه‌ای و ساده‌تر آغاز و به‌تدریج که به انتهای آن نزدیک می‌شوید، مطالب جدید و نکات تکمیلی ارائه می‌شود.

در شروع هر فصل تلاش شده است که مطالب سال‌های گذشته که به موضوع آن فصل ارتباط دارد، یادآوری شود. در پایان بعد از قدم چهلم به دانش و مهارت لازم برای موفقیت در آزمون‌های سرنوشت‌سازی مثل آزمون‌های ورودی مدارس برتر و تیزهوشان دست پیدا خواهید کرد.

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد مجموعه کتاب‌های ۴۰ قدم این است که شما می‌توانید مباحث و مسائل دشوارتر را با تماشای فیلم‌های آموزشی، بهتر و سریع‌تر یاد بگیرید. این فیلم‌های آموزشی، از طریق اپلیکیشن کلاغ سپید در دسترس شما قرار خواهد گرفت. اپلیکیشن کلاغ سپید را می‌توانید از وب‌سایت انتشارات بین‌المللی گاج به صورت رایگان دریافت کنید.

هدف این کتاب‌ها، آموزش از سطح کتاب‌های درسی تا آماده‌سازی دانش‌آموزان برای موفقیت در آزمون‌ها و مسابقات علمی است.

خرید کتاب های ۴۰ قدم از گاج مارکت

مجموعه کتاب های کلاغ سپید

مجموعه کتاب های کلاغ سپید

مجموعه کتاب‌های انتشارات کلاغ سپید از مقطع پیش‌دبستانی تا متوسطه دوم در سه گروه ۴۰ قدم، شاهکار و شاه‌کلید تألیف می‌شود. مؤلفان سری کتاب‌های شاه‌‌کلید انتشارات کلاغ سپید، با تکیه‌ بر انواع جدول و تمرین‌های متنوع، دانش‌آموز را برای مطالعه و یادگیری مبانی درسی تشویق می‌کنند. نکات آموزشی مجزا در هر بخش از کتاب، دانش‌آموز را  قدم‌ به‌ قدم در یادگیری عمیق و مفهومی مطالب درسی همراهی کرده و در ادامه با درج پرسش و پاسخ‌های تألیفی، مهارت او را در پاسخ‌گویی به تمرین‌ها و امتحانات ساده و پیشرفته تقویت می‌کند. شاه‌‌کلید در هر پایه، تمامی کتاب‌های درسی را دربردارد و در هر کتاب به بررسی پرسش‌های کتاب درسی و تکمیل آن‌ها با پرسش و پاسخ‌های تألیفی می‌پردازد.

این کتاب‌ها با هدف آموزش و راهنمای تمامی کتاب‌های درسی و همچنین رفع اشکالات و ابهامات دانش‌آموزان در حل سوالات و تمرین‌های کتاب درسی در تمامی مقاطع تحصیلی تولید شده است. مهم‌ترین ویژگی کتاب‌های شاه‌کلید، پاسخ‌گویی به‌تمامی سؤالات، فعالیت‌ها و تمرین‌های کتاب درسی است. این کتاب به‌عنوان یکی از مرجع‌های استاندارد و قابل‌‌ قبول در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است.

مجموعه کتاب‌های شاه‌کلید از مقطع اول تا دوازدهم برای تمامی دروس تألیف شده است. این کتاب‌ها در تمام طول سال تحصیلی توسط دانش‌آموزان قابل استفاده است.

خرید کتاب های شاه کلید از گاج مارکت

مجموعه کتاب های کلاغ سپید

مجموعه کتاب های کلاغ سپید

کتاب‌های توربوجت از کتاب‌های متفاوت در محتوا، ساختار و فرم است. این کتاب حاصل سال‌ها تجربه مدیران و مولفان انتشارات کلاغ سپید و ساعت‌ها تفکر و برنامه‌ریزی، در اتاق فکر این مجموعه است. کتاب‌هایی که با هدف یادگیری سریع و لذت‌بخش، برای نسلی که قدر لحظه‌ها را می‌داند.

کتاب‌های توربوجت با هدف یادگیری سریع برای پایه‌های هفتم تا دوازدهم ارائه شده‌اند. در این کتاب شما با تعداد قابل توجهی تست دوگزینه‌ای در قالب کوییزهای یک‌صفحه‌ای روبه‌رو می‌شوید.

شاید در ابتدا گمان کنید که با یک بانک تست اما با تعداد گزینه‌های کمتر مواجه هستید. اما داستان این نیست! این تست‌ها برای سنجیدن شما طراحی نشده‌اند. هدف این چالش‌های دوگزینه‌ای، آموزش دقیق، عمیق و جزء‌به‌جزء تمام مفاهیم به عنوان قدم اول برای حل سوالات تشریحی و تستی است.

در این کتاب شما در هر سوال با یک چالش کوچک برای یافتن پاسخ درست مواجه می‌شوید. در برخی از موارد ممکن است شما پاسخ درست را دقیق و بدون تردید بلد باشید، اما در موارد دیگر این یقین وجود نداشته باشد. در این مواقع نیاز به کتاب یا جزوه‌ای دیگر نیست. شما می‌توانید بلافاصله به مجموعه کلیدهای همان کوییز که در پایین صفحه آورده شده مراجعه کنید و پاسخ درست را یاد بگیرید.

این تکنیک مطالعه و یادگیری همراه با تکرار و مرور تست‌ها در بازه‌های زمانی مختلف، بخش‌هایی از ضمیر ناخودآگاه و قسمت‌های غیرفعال مغز و حافظه‌ی شما را فعال می‌کند.

در این روش حافظه شما به صورت ناخودآگاه و قسمت‌های غیرفعال مغز و حافظه شما را فعال می‌کند. در واقع حافظه شما به‌صورت ناخودآگاه وارد یک بازی برد و باخت می‌شود و در نهان برای پیروزی در یک مسابقه ساده، سریع و هیجان‌انگیز تلاش می‌کند.

این تلاش و چالش لذت‌بخش در قالب این دوئل‌های کوچک به‌قدری ساده و آرام پیش می‌رود که بدون آن‌که خودتان متوجه شوید، ده‌ها بازی دوئل‌گونه را بدون خستگی و ملامت پشت‌سر می‌گذارید و در این مسیر هموار و بدون دست‌انداز، به موفقیت‌های بسیاری دست می‌یابید. مسیری هموار و بدون پیچ و خم که برای اولین‌بار تجربه‌ای واقعاً متفاوت از درس خواندن و یادگیری را برای شما امکان‌‌پذیر می‌کند.

خرید کتاب های توربوجت از گاج مارکت

مجموعه کتاب های کلاغ سپید

مجموعه کتاب های کلاغ سپید

در هر مقطعی، معلمان و اولیا سعی می‌کنند برای آموزش و فهم بهتر دروس، تمرین‌های مناسبی را به دانش‌آموزان ارائه دهند. کتاب‌های شاهکار به منظور رفع نیاز معلمان و اولیای محترم تألیف شده است.

مجموعه کتاب‌های شاهکار کلاغ سپید، با هدف آماده‌سازی دانش‌آموزان پایه پیش‌دبستانی تا نهم، برای شرکت در امتحانات کلاسی تألیف شده است. این سری از کتاب‌های کار مطابق با مباحث تمامی کتاب‌های درسی پایه‌های مذکور، فصل‌بندی‌ شده و هر فصل از کتاب دربردارنده‌ نمونه سؤالات گوناگون و متنوع با چیدمان ساده به دشوار است. هدف اصلی این سری کتاب‌ها آموزش و تثبیت و تعمیق مفاهیم کتاب درسی است.

در کتاب‌های شاهکار کلاغ سفید علاوه‌ بر درسنامه‌های آموزشی، نمونه سوالات تشریحی بدون پاسخ با هدف تثبیت و تعمیق مطالب کتاب درسی تألیف شده است.

از ویژگی کتاب حاضر می‌توان به تطبیق تمرین‌ها و سوالات با روند ارائه مفاهیم کتاب درسی، چیدمان هدفمند تمرین‌ها از آسان به دشوار، بیان توضیحات، نکته و درسنامه برای تمرین‌های دشوار و تألیف آزمون‌های خودسنجی برای ارزیابی آموخته‌های دانش‌آموزان اشاره کرد.

تمرین‌ها و سؤالات این کتاب دقیقا منطبق با روند ارائه مفاهیم کتاب درسی و در راستای اهداف آموزشی آن طراحی شده و معلمان محترم را در تفهیم مطالب و استفاده بهتر از ساعات محدود آموزشی این درس یاری می‌کند.

در این کتاب بخش‌هایی با عنوان خودسنجی طراحی شده است که برای جمع‌بندی و مرور مطالب، مفید خواهد بود.

برای مواردی که با علامت ویدیو مشخص شده، فیلم‌های آموزشی تهیه شده است که می‌توانید آن‌ها را از طریق اپلیکیشن رایگان کلاغ سپید مشاهد کنید. برای دریافت این اپلیکیشن می‌توانید به وب‌سایت www.gaj.ir مراجعه کنید.

سایر ویژگی‌ها:

 • تطبیق تمرین‌ها و سؤالات با روند ارائه‌ مفاهیم کتاب درسی
 • چیدمان هدفمند تمرین‌ها از آسان به دشوار
 • بیان توضیحات و راهنمایی والدین گرامی برای تمرین‌های دشوار
 • ارائه آزمون‌های مروری، میان نوبت اول، نوبت اول، میان نوبت دوم و پایانی
 • ارائه سوالات متنوع به‌منظور تکرار و تمرین مباحث کتاب درسی
خرید کتاب های شاهکار از گاج مارکت

مجموعه کتاب های کلاغ سپید

مجموعه کتاب های کلاغ سپید

داستان «سفرهای گالیور» نوشته جاناتان سوییفت نویسنده ایرلندی، داستان سفر تخیلی ناخدا «لموئل گالیور» به سرزمینی رؤیایی با آدم‌هایی کوچک و خیال‌گونه است. روایت زندگی آدم‌هایی پرشور و دوست‌داشتنی در سرزمین جادویی لی‌لی‌پوت!

در روایت جاناتان سوییفت از داستان شهر لی‌لی‌پوت، گالیور قهرمان داستان، همراه با آدم کوچولوها دست خواننده را می‌گیرند و با خود به این شهر جادویی می‌برند تا در روایتی مابین واقعیت و رویا، از گنجی بزرگ که در این سرزمین کوچک نهان شده، پرده بردارند.

این داستان زیبا و بسیار جذاب، بنیان طرحی شد برای تولید کتاب‌هایی پرمحتوا در ابعادی کوچک در انتشارات کلاغ سپید، تا این‌بار نه در عالم خیال بلکه در واقعیت، مردان و زنانی بزرگ گرد هم آیند تا دانش‌آموزان مشتاق را همراهی کنند و با خود به سرزمین خیال‌انگیز کتاب‌ها ببرند و داستانی جدیدتر و متفاوت از آنچه تاکنون در کلاس‌های مدرسه یاد گرفته‌اند، برای آنان روایت کنند؛ داستانی شورانگیز از گنج‌های پنهان در کتاب‌ها و شگفتی‌های بر زبان نیامده در کلاس‌ها.

کتاب‌های لی‌لی‌پوت انتشارات کلاغ سپید ویژه تمام دورس پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم منتشر شده است.  هدف اصلی کتاب ارائه روش آموزشی جدید مبتنی بر پرسش و پاسخ برای یادگیری سریع و کامل همه نکات آموزشی و امکان مرور مطالب درسی در کمترین زمان است. در این طرح ویژه، آموزش کامل تمام نکات آموزشی لازم برای تسلط بر مفاهیم درسی و روش‌های حل تست‌های چهارگزینه‌ای در ساختاری جدید ارائه می‌شود.

در این ساختار، آموزش هر نکته با طرح یک سؤال چهارگزینه‌ای کلید می‌خورد و در ادامه در قالب یک بسته‌ آموزشی، نکات و مفاهیم درسی با بیانی روان و گویا آموزش داده می‌شود. در انتها نیز با استفاده از همان نکات، سؤال مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد و پاسخ صحیح آشکار می‌شود.

این ساختار ویژه همراه با طراحی خاص صفحات و استفاده هوشمندانه از نشانه‌ها و ترکیب رنگ‌ها، منجر به تولید کتاب‌هایی شده است که به یقین با ذائقه نسل جدید دانش‌آموزان هماهنگ است و در میزان یادگیری آنان بسیار مؤثر خواهد بود.

خرید کتاب های لی لی پوت از گاج مارکت

مجموعه کتاب های کلاغ سپید

مجموعه کتاب های کلاغ سپید

استفاده‌ مناسب از زمان‌های آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی، یکی از دغدغه‌های مهم و اصلی اولیا و معلمان محترم محسوب می‌شود. در همین راستا انتشارات کلاغ سپید تصمیم به تالیف و انتشار مجموعه‌ای تحت عنوان «دفتر ریاضی» گرفت. این دفتر که از دید بسیاری از کارشناسان و مشاوران آموزشی، کمک شایانی به بهبود نظام آموزشی کرده است، موجب بالا رفتن بازدهی کلاس‌های ریاضی می‌شود.

دفترهای ریاضی کلاغ سپید برای مقطع دبستان و متوسطه اول منتشر شده و در آن تمامی تمرین‌ها، کار در کلاس‌ها و فعالیت‌های بیان‌شده در کتاب درسی ریاضی پایه‌های مختلف، همراه با قرار دادن جای کافی برای پاسخ‌گویی به آن‌ سوالات ارائه شده است. شایان ذکر است که دانش‌آموزان با اسکن QR کد مندرج بر روی جلد این دفترها و با استفاده از نرم‌افزار AR می‌توانند به پاسخ تمرین‌ها دسترسی داشته باشند و به این ترتیب از درستی پاسخ خود اطمینان خاطر کسب نمایند. فرم صحافی این مجموعه دفترها سیمی بوده که باعث راحتی هر‌چه بیشتر دانش‌آموزان هنگام استفاده از آن می‌شود.

از ویژگی‌های بارز این دفترهای ریاضی می‌توان به تطبیق فعالیت‌ها، تمرین‌ها و سوالات با روند ارائه مفاهیم کتاب درسی، فصل‌بندی هدفمند مباحث درسی و بیان نکات آموزشی مختلف جهت یادآوری و ارزیابی آموخته‌های دانش‌آموزان اشاره کرد. این دفترها در راستای اهداف آموزشی طراحی شده‌اند و معلمان محترم را در تفهیم مطالب و استفاده بهتر از ساعات محدود آموزشی درس ریاضی یاری می‌کنند.

سایر ویژگی‌ها:

 • درج تمام فعالیت‌ها، تمرین‌ها و مسائل کتاب درسی ریاضی بدون پاسخ تشریحی جهت جلوگیری از اتلاف وقت دانش‌آموز
 • قراردادن فضای خالی در لابه‌لای مباحث جهت درج نکات یا تمرین‌های اضافه
 • ارائه‌ی نکات کلیدی و آموزشی در کادرهای ویژه

شیوه استفاده از نرم‌افزار واقعیت افزوده (AR):

 • ابتدا باید QR code درج شده بر روی جلد دفتر را توسط نرم‌افزارهای مربوطه اسکن کرده و برنامه را نصب کنید.
 • نرم‌افزار را اجرا کنید و سپس پایه تحصیلی موردنظر خود را انتخاب نمایید.
 • برای نمایش پاسخ‌ها، فصل مورد نظر خود را دانلود کرده و بعد از اتمام، گزینه تماشا را لمس کنید. بعد از زدن دکمه تماشا، دوربین گوشی همراه فعال شده و شما می‌توانید آن را روی صفحه دلخواه خود گرفته و محتوای موجود روی صفحه را تماشا کنید.
 • توجه داشته باشید به جهت نمایش هر چه سریعتر محتوای صفحات، دوربین کل صفحه کتاب را پوشش دهد.
خرید دفترهای ریاضی کلاغ سپید از گاج مارکت بازگشت به گاج‌مگ

مجموعه کتاب های کلاغ سپید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.