چگونه در دوران کنکور افکار منفی را از خود دور کنیم؟

0

چگونه در دوران کنکور افکار منفی را از خود دور کنیم؟

یکی از مهارت‌های فراشناختی کنترل افکار منفی است. تنها روش برای این کار جایگزین کردن افکار منفی با افکار مثبت است. اگر بخواهید یک فکر منفی را از ذهن خود بیرون کنید، هیچ راهی ندارید به‌جز اینکه یک فکر مثبت را جایگزین آن کنید. پس بیایید با هم فکر کنیم که در این دوران ممکن است چه افکار منفی به ذهن ما بیاید و از اکنون برای آن‌ها یک جایگزین مثبت انتخاب کنیم.چگونه در دوران کنکور افکار منفی را از خود دور کنیم؟

این روزها اگر طبق برنامه زمان‌بندی خودتان جلو نمی‌روید، اگر درصدهایتان در آزمون‌های آزمایشی مطابق میل‌تان نیست، اگر در یک درس ضعف دارید و نتیجه مورد نظر را کسب نمی‌کنید، از گفتن جملات مأیوس‌کننده و ایجاد انرژی منفی بپرهیزید؛ چون انرژی منفی برتک‌تک سلول‌های بدن ما اثر می‌گذارد و نتیجه آن، عدم موفقیت است.

وقتی درگیر منفی‌بافی می‌شویم، اضطراب و سردرگمی، اعتماد به‌نفس ما را از بین می‌برد و با اینکه آرزوی درونی‌مان فعالیت بیشتر و پیشرفت‌کردن است، اما متوجه می‌شویم که عقب‌ نگه داشته شده‌ایم. این قانون طبیعت است که از هرچه هراس داشته باشیم، همان را به طرف خود جلب می‌کنیم؛ زیرا به هرچه بنگریم از جنس انرژی است و به هرچه فکر کنیم نیز انرژی است. از هرچه خوشمان بیاید انرژی است و از هرچه بدمان بیاید نیز انرژی خواهد بود.

راه‌های تخلیه انرژی منفی

نخستین گام در فراگرفتن فرایند تخلیه انرژی منفی، رسیدن به آرامش بیشتر و مراقبه و برقراری تعادل است. ذکر اسماء الهی، به دلیل بالا بودن سطح ارتعاشات آنها، باعث آرامش می‌شود. همچنین وضو گرفتن و خواندن نماز اول وقت، باعث تخلیه انرژی‌های منفی از بدن می‌شود.

شکرگزاری از پروردگار برای نعمت‌هایی که دارید و پذیرش این نکته که لطف و رحمت الهی همیشه شامل حال شما می‌شود، در دفع انرژی‌های منفی و جذب انرژی‌های مثبت، بسیار مؤثر است.

حضور در طبیعت، راهکار خوبی برای آن است که انرژی منفی را به جایی بفرستید که صدمه‌ای به کسی نزند؛ زیرا طبیعت، انرژی منفی را جذب می‌کند و صدمه‌ای نیز به آن نمی‌زند. به همین دلیل است هنگامی که غمگین هستید یا گرفتار اضطراب شده‌اید، با گردش در جنگل یا سایر مکان‌های طبیعی مثل کوهستان، خودبه‌خود به آرامش بیشتری دست پیدا می‌کنید.

با توجه به همین موضوع، بعضی از افراد از رفتن کنار دریا یا دراز کشیدن در آفتاب، لذت می‌برند؛ در واقع، عوامل طبیعی با جذب انرژی منفی، انرژی مثبت منتشر می‌کنند. قدم زدن در هوای پاک، مخصوصا یک ساعت قبل از طلوع خورشید و یک ساعت قبل از غروب آفتاب نیز بسیار خوب است؛ زیرا در این ساعات، محیط بیشترین امواج شفابخش را دارد.

تأثیر زیاد گیاهان در تخلیه انرژی منفی

گیاهان، گل‌ها و درختان، معمولا بهترین هدف برای تخلیه انرژی هستند. برای اغلب افراد، گل‌ها بسیار قدرتمند هستند و می‌توانند به بهبود حال آنها کمک کنند. اکنون می‌توانیم درک کنیم که چرا افراد از دریافت گل به عنوان هدیه خوشحال می‌شوند یا چرا وقتی می‌خواهیم به کسی ابراز علاقه کنیم به او گل هدیه می‌دهیم. وقتی شخصی گلی را به عنوان هدیه دریافت می‌کند، آن گل به او کمک می‌کند تا احساسات منفی خود را رها کند و به حس بهتری دست یابد.

محل دیگر برای تخلیه انرژی منفی، ظرف پرآب، وان حمام، استخر، حوض یا دریاچه است. هرچه حجم آب بیشتر باشد، قدرت تخلیه انرژی هم بیشتر است. آب، انرژی منفی را جذب می‌کند؛ از این رو، برای حفظ جریان انرژی، مهم است که روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشید.
در شرایطی مناسب و آرام قرار بگیرید، چشم‌های خود را ببندید و پس از انجام چند دم و بازدم عمیق، در ذهن خود تصور کنید که یک پوشش محافظ از جنس انرژی الهی، درون‌تان را به‌ طور کامل گرفته است. فرض کنید که این پوشش به شکل یک تخم‌ مرغ شیشه‌‌ای از جنس انرژی الهی و بسیار بزرگ‌تر از جسم شماست، و بعد به خود پیام دهید که من این پوشش محافظ را در خود می‌کشم تا مرا در برابر تمامی انرژی‌های منفی بیرونی محافظت کند.

حال در جای مناسبی دور از صدا، نور زیاد، گرما یا سرمای زیاد قرار گیرید و به‌ صورت نشسته یا درازکش، چشم‌ها را ببندید و در ذهن خود، به دور خود یک پوشش محافظ بکشید. این پوشش از جنس انرژی الهی و شفای الهی و به شکل یک تخم‌مرغ شیشه‌ای که هیچ منفذی به بیرون ندارد و بسیار بزرگتر از بدن جسمانی ماست، ساخته می‌شود؛ ولی این بار این پیام را به خود می‌دهیم که این پوشش محافظ باعث می‌شود تا هیچ انرژی منفی از من به بیرون سرایت نکند و تمامی انرژی‌های منفی که از من ساطع می‌شوند، در تماس و برخورد با این پوشش، تبدیل به انرژی شفابخش و مثبت می‌گردند و دوباره از طریق پوست یا تنفس، به من باز می‌گردند.

با این تکنیک‌ها به‌مرور می‌توانیم تمامی خشم‌ها، حسادت‌ها، عصبانیت‌ها، کینه‌ها، غصه‌ها و بیماری‌ها را از روح و جسم خود پاک نماییم. در ضمن، باید از غیبت کردن، تحقیر و تمسخر دیگران، تهمت زدن، دروغ‌گویی و سایر اعمالی که از نظر خدا و خلق خدا ناپسند است، دوری کنید؛ زیرا این اعمال، انرژی منفی خالص تولید می‌کنند.

تأثیر کلام و اندیشه مثبت

در پایان، لازم است بگوییم که صرفا با تفکر اندیشه‌های مثبت و بیان مطالب خوب و مثبت قادر می‌شویم که انرژی مثبت را به خود جذب کنیم؛ زیرا انسان با بیان مطالبی، قادر است که میدان انرژی اطراف بدنش را تحت تأثیر قرار دهد؛ در واقع قدرتی عظیم در افکار و اندیشه‌های ما نهفته است، و این خود ما هستیم که محیط اطرافمان را با افکاری که در ذهن داریم، می‌آفرینیم.

می‌گویند بزرگی از شخصی پرسید: “روزها و شب‌هایت چگونه می‌گذرد؟”
آن شخص با ناراحتی جواب داد: “چه بگویم! امروز از گرسنگی مجبور شدم کوزه سفالی را که یادگار سیصد ساله‌ اجدادم بود، بفروشم و نانی تهیه کنم!”

آن بزرگ گفت: “خداوند، روزی‌ات را سیصد سال پیش کنار گذاشته و تو این‌گونه ناشکری می‌کنی؟”
وقتی درگیر منفی‌بافی می‌شویم، اضطراب و سردرگمی، اعتماد به‌نفس ما را از بین می‌برد، و با اینکه آرزوی درونی‌مان فعالیت بیشتر و پیشرفت‌کردن است، اما متوجه می‌شویم که عقب‌ نگه داشته شده‌ایم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.