عناوین دروس امتحان نهایی دبیرستانی ها در انتظار تایید رییس جمهور

0

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه دوم وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر دستورالعملی مبنی بر کاهش تعداد ساعت و عناوین درسی در برنامه هفتگی دانش‌آموزان سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم وجود ندارد و ما همچنان دارای ۳۵ ساعت برنامه مصوب هفتگی لازم‌الاجرا برای این پایه‌ها هستیم.

عناوین دروس امتحان نهایی دبیرستانی ها در انتظار تایید رییس جمهور

عباس سلطانیان در حاشیه گردهمایی مدیران متوسطه دوم در اهواز، این گردهمایی را مثبت ارزیابی و اظهار کرد: امسال سال بسیار مهمی در مدارس متوسطه نظری کشور است، به دلیل اینکه برای اولین بار پایه دوازدهم در کشور استقرار پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه با اضافه شدن پایه دوازدهم، دوره پیش دانشگاهی حذف شده است، اضافه کرد: یکی از نکات مهم در استقرار پایه دوازدهم توجه به مواردی نظیر کیفیت‌بخشی به فعالیت‌های آموزشی و درسی در این پایه است.

عناوین دروس امتحان نهایی دبیرستانی ها در انتظار تایید رییس جمهور

سلطانیان گفت: در گردهمایی مدیران متوسطه دوم در اهواز حساسیت‌های استقرار پایه دوازدهم مورد بحث و بررسی قرار گرفت و از همکاران خواسته شد که تمرکز خود را بر کیفیت‌بخشی به پایه دوازدهم قرار دهند، زیرا دانش آموزان پایه دوازدهم باید در پایان سال تحصیلی در امتحانات نهایی و کنکور سراسری شرکت کنند.

وی با بیان اینکه نقش سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور سراسری از دلایل مهم دیگری است که لزوم کیفیت بخشی پایه دوازدهم را افزایش می دهد، خاطر نشان کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه دبیران برای تدریس کتاب‌های جدیدالتالیف، ارزشیابی مستمر دانش‌آموزان، برگزاری کلاس‌های فوق برنامه نیازمحور و توسعه پژوهش‌سراهای دانش آموزی از راهکارهایی است که کیفیت در پایه دوازدهم را افزایش می‌دهد.

عناوین دروس امتحان نهایی دبیرستانی ها در انتظار تایید رییس جمهور

سلطانیان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶۰۰ هزار دانش آموز در سراسر کشور مشغول تحصیل در پایه دوازدهم هستند، گفت: با برنامه‌ریزی‌های خوبی که در وزارت آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید انجام شده است و تلاشی که همکاران این پایه دارند، امیدوار هستیم که دانش‌آموزان پایه دوازدهم سالی سرشار از موفقیت را سپری کنند.

وی در توضیح عناوین درسی که امتحان آن‌ها به صورت نهایی برگزار می‌شود، گفت: چند جلسه در رابطه با این موضوع در کمیسیون‌های زیر مجموعه شورای عالی آموزش و پرورش تشکیل شده است و بر اساس مصوبه ۹۵۱ این شورا یکسری از دروس به عنوان دروسی که امتحان آن‌ها به صورت نهایی برگزار می‌شود، مشخص شده است که این مصوبه پس از تایید و امضاء توسط ریاست جمهوری، ابلاغ می‌شود.

عناوین دروس امتحان نهایی دبیرستانی ها در انتظار تایید رییس جمهور

سلطانیان گفت: پس از مکاتباتی که با شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر لزوم سرعت بخشیدن به فرآیند ابلاغ این مصوبه انجام شده است، اعلام شد که این مصوبه در انتظار تایید رئیس جمهور است و به زودی ابلاغ می‌شود.

وی بیان کرد: ساعت‌ها، عناوین و تعداد درس‌های موجود در پایه دوازدهم توسط سازمان پژوهش مبتنی بر اهداف موجود در سند تحول بنیادین مشخص شده است و بر اساس مصوبه ۹۲۶ شورای عالی آموزش و پرورش که برای ما حکم قانون را دارد، برای دوره دوم متوسطه در شاخه های نظری در پایه دهم، یازدهم و دوازهم، ۳۵ ساعت درسی وجود دارد که در ماده ۱۱ آیین‌نامه دوره دوم متوسطه نیز به صراحت بر این موضوع تاکید شده است.

سلطانیان افزود: در حال حاضر دستورالعملی مبنی بر کاهش این تعداد ساعت و عناوین درسی وجود ندارد و آخرین مصوبه ما همچنان مصوبه ۹۲۶ است.

وی ادامه داد: از این رو در برنامه هفتگی دانش آموزان سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم، ۳۵ ساعت برنامه مصوب هفتگی لازم‌الاجرا داریم و این برنامه قابل تغییر نیست.

عناوین دروس امتحان نهایی دبیرستانی ها در انتظار تایید رییس جمهور

بازگشت به گاج‌مگ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.