آخرین روزهای پاییز را با این کتاب ها سپری کنید

2

از پنجره که به بیرون نگاه می‌کنیم چندان خبری از برگ‌های زرد و نارنجی و حال و هوای رمانتیک و عاشقانه پاییز نیست. سرمای زمستان بر پیکره بی‌جان درختان چنبره زده است و باران‌های عاشقانه پاییز کم کم جای خود را به سوز و سرمای زمستانی داده‌اند.

این روزهای آخر پاییز جان می‌دهد در خانه بنشینی و کنار و پنجره با یک فنجان چای ساعات خود را با کتاب‌های مورد علاقه‌‌ات سپری کنی و حالی خوش برای خودت بسازی.

آخرین روزهای پاییز را با این کتاب ها سپری کنید

پیشنهاد می‌کنیم این روزهای باقی مانده تا پایان پاییز را با خواندن این کتاب‌ها به یادماندنی کنید:

پاییز فصل آخر سال است؛ نسیم مرعشی

کتابی فوق‌العاده با توصیفات، اتفاقات ، شخصیت‌پردازی‌ها به جا و عالی است. داستان درباره سه دختر جوان در آستانه سی سالگی است که از دوران دانشگاه دوستی خود را آغاز کرده‌اند و با اینکه هرکدام قصه زندگی خود را دارند اما روی زندگی هم تاثیر می‌گذارند.

کتاب دو بخش با عنوان‌های «تابستان» و «پاییز» دارد. هر کدام از این دو بخش در سه فصل است، که هر فصل از نگاه یکی از شخصیت‌ های رمان روایت می‌شود. در بخش نخست هر یک از سه شخصیت چند ساعت از یک روز ویژه را، روایت می‌کنند. گاه روایت‌ها به هم برخورد می‌کنند. بخش دوم سه ماه بعد رخ می‌دهد و در آن شخصیت‌ها سه روز متفاوت را روایت می‌کنند.

این کتاب را در همین آخرین روزهای پاییز بخوانید که خواندنش در این روزها عجیب می‌چسبد.

خرید کتاب پاییز فصل آخر سال است از گاج مارکت

آخرین روزهای پاییز را با این کتاب ها سپری کنید

ربکا؛ دافنه دوموریه

رمان ربکا در سال ۱۹۳۸ به چاپ رسید و به سرعت به یکی از ماندگارترین آثار ادبی جهان تبدیل شد. «اورسن ولز» این رمان را در قالب  نمایشنامه‌ رادیویی اجرا کرد و آلفرد هیچکاک براساس آن فیلم سینمایی ساخت. «دافنه دو موریه» خالق این رمان در شصت و دو سالگی بانوی ادبیات انگلستان لقب گرفت.

این داستان در مونت کارلو شروع می‌شود، جایی که قهرمان ما در آنجا با خواستگاری غیرمنتظره ی مردی جذاب و بی پروا به اسم ماکسیم دو وینتر از قهرمان زن کتاب آغاز می شود. این دختر که در کودکی یتیم شده و به عنوان یک خدمتکار زندگی می کرده است، از شانسی که در خانه اش را زده، بسیار خوشحال است و به سختی می تواند این اتفاق را باور کند. اما زمانی که قدم در ویلای ییلاقی ماکسیم می گذارد، متوجه می شود که همسر سابق و فقید شوهرش، سایه ای بزرگ بر زندگی آن ها خواهد افکند،مصیبتی ادامه دار که در زیر قبر، زندگی شان را تهدید به نابودی می کند.

عروس جوان داستان که چیز زیادی از همسرش نمی داند، با ورود به این عمارت بزرگ، به شکلی عجیب به درون زندگی همسر اول دو وینتر کشیده می شود؛ زنی زیبا به اسم ربه کا که یادش پس از مرگ، برای لحظه ای هم فراموش نشده است… اتاق هایش دست نخورده است، لباس هایش آماده ی پوشیده شدن و خدمتکار شرورش[خانم دانورس]همچنان وفادار و آماده به خدمت. شخصیت اصلی این رمان با دلهره و نگرانی نسبت به اتفاقات پیرامون، جستجوی خود را برای فهمیدن سرنوشت واقعی ربه کا و راز های ماندرلی آغاز می کند.

خرید کتاب ربکا از گاج مارکت

آخرین روزهای پاییز را با این کتاب ها سپری کنید

یک شب پاییزی؛ مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه نویسندگان بزرگ روس 

این کتاب دربردارنده دربردارنده مجموعه داستان‌های کوتاه از نویسندگان بزرگ روس از جمله: «آنتوان چخوف»، «ماکسیم گورکی»، «آلکساندر ایوانوویچ کوپرین»، «نیکلای واسیلویچ گوگول» و … است. عنوان داستان‌ها عبارتند از: «شنل»، «درخت کریسمس و عروسی»، «مخلوق»، «معشوقه‌اش»، «یک شب پاییزی»، «انقلابی»، «بی‌حرمتی» و … . در داستان «یک شب پاییزی»، راوی مرد جوانی است که وقتی درفصل پاییز با جیب خالی در روسیه، وارد یک شهر غریبه می‌شود، درگیر سرمای شدید و گرسنگی و بی‌کسی می‌شود.

«ناتاشا» دختر آواره‌ای در آن شب، جوان را از گرسنگی و سرما نجات می‌دهد و محبتی به وی ارائه می‌دهد که تمام کدورت‌ها و غم‌ها را فراموش کرده وخاطره محبت بدون چشم داشت ناتاشا تا ابد به یاد جوان می‌ماند.

خرید کتاب یک شب پاییزی از گاج مارکت

آخرین روزهای پاییز را با این کتاب ها سپری کنید

نمایشنامه مرگ در پاییز؛ اکبر رادی

نمایشنامه “مرگ در پاییز” یکی از آثار نفیس و ماندگار اکبر رادی در زمینه‌ی نمایشنامه‌نویسی است. این کتاب از ذهن عمیق نویسنده و فلسفه‌ای ژرف می گوید. محاق، مسافران و مرگ در پاییز سه پرده ای است که در این نمایشنامه با آن روبه رو خواهید شد.

داستان این نمایشنامه در فضای شمال کشورمان و استان گیلان رخ می‌دهد؛ فضا سازی بسیار خوب و استفاده از المان‌های خطه گیلان و بهره بردن از صداهای محیطی، همواره در کارهای آقای رادی مشهود بوده و به آن‌ها اصالت بخشیده‌است. برنج، مه، آسمان ابری، سرما، باران و بوران، غذاهای محلی، صدای اردک و از همه پر رنگ‌تر آوای پرنده غمگین که هر بار با خواندنش، یادمان می‌آورد که خبری در راه‌ست؛ خبری شوم..

روایت زیبا، ظریف و عاری از هرگونه بزرگنمایی داستان ، خرافی عامه، عدم قبول مسئولیت اعمال و مقصر جلوه دادن همدیگر در هنگام خطا از ویژگی‌های بارز و منحصر به فرد نمایش‌نامه مرگ در پاییز است.

خرید کتاب مرگ در پاییز از گاج مارکت

آخرین روزهای پاییز را با این کتاب ها سپری کنید

لیست کتاب‌های پیشنهادی‌مان را تنها به همین چند کتاب محدود نمی‌کنیم و کتاب‌های زیر را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم:

آخرین روزهای پاییز را با این کتاب ها سپری کنید

خرید کتاب عمومی از گاج مارکت بازگشت به گاج‌مگ
2 نظرات
 1. مریمی می گوید

  سپاس از شما بخاطر معرفی این کتابها. نمایشنامه مرگ در پاییز رو در کتابخانه خونمون داشتیم . یادآوری شما باعث شد بخونمش و با تمام وجود ازش لذت بردم . چقدر زیبا و و تاثیرگذار بود . باید سایر آثار استاد رادی رو هم بخونم. تا حالا فقط آهسته با گل سرخ رو خونده بودم .

  1. نگین قدس می گوید

   سلام دوست عزیز
   ممنون بابت همراهی و نظرات خوبتون 🙂
   با گاج مگ همراه باشید تا با کتاب های بیشتری آشنا شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.