تقلیل ساعات پایه دوازدهم به نتیجه نرسید/۹۰ درصد رشته‌محل‌ها از کنکور آزاد می‌شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: در اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی کنکور با هماهنگی که وزیر علوم انجام داده است، قریب به ۹۰ درصد رشته‌محل‌ها از کنکور آزاد می‌شود و پذیرش در این رشته‌ها صرفاً بر اساس پیشینه تحصیلی خواهد بود.

2

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش در واکنش به سؤال مخاطبان این خبرگزاری در سامانه «فارس من» درباره «پویش درخواست کاهش ساعات آموزشی پایه دوازدهم» و اینکه چندی پیش از ارائه طرح جدید برای کاهش ساعات آموزشی پایه دوازدهم خبر داده بود، اظهار کرد: پیگیری طرح جدیدی بودیم اما به نتیجه نرسید.

تقلیل ساعات پایه دوازدهم به نتیجه نرسید/۹۰ درصد رشته‌محل‌ها از کنکور آزاد می‌شود

وی ادامه داد: البته برای سال آینده، تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور به صورت مثبت است که بخشی از نگرانی این دانش‌آموزان را کم می‌کند.

بطحایی در خصوص گلایه دانش‌آموزان از تعداد زیاد دروس امتحان نهایی و عدم فرصت کافی برای کنکور، گفت: اشکالی که دانش‌آموزان می‌گیرند به نظر بنده وارد است یعنی ما از یک طرف ۱۲، ۱۳ درس را به صورت امتحان نهایی برگزار می‌کنیم و از طرف دیگر آنها باید کنکور هم بدهند.

وی افزود: ان‌شاءالله در اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی کنکور با هماهنگی که وزیر علوم انجام داده است، قریب به ۹۰ درصد رشته‌محل‌ها از کنکور آزاد می‌شود و پذیرش در این رشته‌ها صرفاً بر اساس پیشینه تحصیلی خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: این موضوع باعث می‌شود که یک‌بار سنگین از تعداد زیادی از دانش‌آموزان برداشته شود و آنهایی که خیلی چشمداشت به دانشگاه‌ها و رشته‌های خیلی بالا ندارند، بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه‌ها پذیرش‌ شوند.

بازگشت به گاج‌مگ

تقلیل ساعات پایه دوازدهم به نتیجه نرسید/۹۰ درصد رشته‌محل‌ها از کنکور آزاد می‌شود

2 نظرات
  1. امیرحسین می گوید

    سلام پیشینه ی تحصیلی یعنی چی؟؟
    یعنی فقط سال دوازدهم که نهاییه یا دهم یازدهم هم حساب میشه؟دانشگاه دولتی هم هست.. امتحان ورودی هم میگیرن دانشگاه ها؟
    بعد چه رشته هایی میشه قبول شد تو رشته تجربی با سوابق تحصیلی؟علوم تربیتی.فرهنگیان هم شاملش میشه؟؟

  2. امیرحسین می گوید

    خب اگه اینطوریه کنکور دیگه به چه دردی میخوره اون ۱۰ درصد شامل چی میشه؟یعنی چه رشته ها و دانشگاه های هست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.