سوالات شک دار را پاسخ بدیم؟

سوالات شک دار را پاسخ بدیم؟

0

۱. دلیل نه گفتن را کشف کنید. ببینید چرا به سؤالات شک‌دار پاسخ می‌دهید. پیدا کردن دلیل، اولین گام در اصلاح است.

  • ۲. قرار نیست به سؤالات همه‌ی درس‌ها ۱۰۰ درصد پاسخ دهید. نگاهی به کارنامه‌ی هدف‌گذاری خودتان بیندازید. نگاهی به کارنامه‌ی هدف‌گذاری دیگران بیندازید. هیچ کس در همه‌ی آزمون‌ها به همه‌ی سؤالات پاسخ درست نداده‌ است. پس حالا که قرار نیست به همه‌ی سؤالات پاسخ دهید، هدف‌گذاری چند از ده واقع‌بینانه داشته باشید و بر اساس آن سعی کنید به همان تعداد سؤالات پاسخ درست بدهید.

  • ۳. امکان ندارد که همیشه از خودتان راضی باشید. گاهی انتظارمان از خودمان بیش‌تر است و برای راضی و خوشحال بودن باید بیش‌تر تلاش کنیم.

۴. سطح توقعمان را واقع‌بینانه در نظر بگیریم. به اندازه‌ای که تلاش کرده‌ایم از خودمان توقع داشته باشیم.

۵. به جنبه‌ی مثبت نه گفتن توجه کنید. اگر از خیر سؤالات شک‌دار بگذرید می‌توانید وقت بیش‌تری برای سؤالاتی که می‌توانید پاسخ دهید بگذارید و با اختصاص فرصت بیش‌تر به آن‌ها به پاسخ درست برسید. با نه گفتن، تعداد اشتباهات کم خواهد شد. با نه گفتن می‌توانید بعد از آزمون، سؤالات شک‌دار را بررسی کنید و آن‌ها را به حافظه‌ی بلندمدت بسپارید.

  • ۶. هنگامی که به سؤال شک‌دار رسیدید یک دلیل کوتاه بیاورید که چرا نباید به آن پاسخ دهید. دلایل مختلف را قبل از آزمون در ذهنتان مرور کنید. می‌توانید یک متأسفم ساده به خودتان بگویید و از پاسخ به سؤال شک‌دار امتناع کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.