گاجینو، نوآوری جدیدی از گاج، در راستای عدالت آموزشی”گفت‌وگوی اختصاصی با مدیر محصول گاجینو”

گفت‌وگوی اختصاصی گاج‌مگ با مدیر محصول گاجینو

0

به گزارش گاج مگ؛ با گسترده شدن فناوری اطلاعات و نفوذ وسایل ارتباط از راه دور به عمق جامعه ، ابزار ها و روش های آموزش نیز دچار تحول شدند. تحول این ابزار ها و روش ها در جهتی است که هر فرد در هر زمان و هر مکان بتواند با امکانات خودش و در بازه زمانی که خودش مشخص می کند مشغول یادگیری شود.
در سال های نه چندان دور آموزش از راه دور مطرح شد. این نوع آموزش ویژگی های خودش رو دارد و دارای مزایا و معایبی است. ابتدا آموزش به صورت مکاتبه ای بود و تنها راه ارتباط استفاده از نامه بود. با پیشرفت تکنولوژی و از همه مهمتر ارزان تر شدن هزینه استفاده از تکنولوژی، استفاده از ابزار های جدید تر برای انتقال دانش مطرح شد. با به وجود آمدن و گسترش اینترنت این پدیده جدی تر دنبال شد و ابزار ها و روش ها و استاندارد هایی برای آموزش الکترونیک مطرح شد و هر روز اصلاحات جدیدتری در این زمینه انجام می شود.در واقع می شه گفت آموزش الکترونیکی استفاده از ابزار های انتقال اطلاعات به صورت الکترونیکی (مثل اینترنت) برای انتقال اطلاعات و دانش است.
اخیرا نیز گروه آموزشی جوکار  با معرفی اپلیکیشن  جدید خود با نام گاجینو ، کار خود را در حوزه آموزش الکترونیک آغاز کرده است؛
در این راستا با مدیر محصول گاجینو، حسن شیراوند به گفت‌وگو پرداختیم که متن کامل آن را در زیر میخوانید؛

 

گاجینو_ مدیر محصول

 

امروزه نه تنها دانش‌آموزان، اولیا و معلم ‌ها بلکه تمام کسانی که دوران تحصیلی‌شان را گزرانده اند با گاج به عنوان یک انتشارات آموزشی آشنا هستند، با این وجود حضور شما در حوزه آموزش الکترونیک در قالب گاجینو با چه هدف و انگیزه‌ای بوده است؟


این موضوع دلایل زیادی داره، همه میدونیم که گاج یکی از برندهای موفق در ایران هست و سالانه خیلی از دانش آموزانی که نیاز به مطالب کمک آموزشی دارند از کتاب های گاج استفاده می کنند، داستان از جایی شروع میشه که همه دانش آموزان به دلایل مختلف یا امکان خرید این کتاب ها رو ندارند یا به دلیل کمبود امکانات در شهر های کوچک به کتاب ها دسترسی ندارند، از طرفی با توجه به افزایش سالیانه قیمت مواد اولیه جهت تولید کتاب و همچنین عدم وجود امکانات توزیع مناسب در کل ایران، هم سرمایه گذاری زیادی نیاز داره و هم منابع انسانی، در حاضر با توجه به دسترسی به اینترنت در همه جای ایران میتونیم خیلی از این ضعف ها رو برطرف کنیم و شعار عدالت آموزشی رو تحقق ببخشیم.

 

لطفا تعریف‌تون از شعار عدالت آموزشی را بیان کنید.


متاسفانه خیلی از مخاطبان ما شعار عدالت آموزشی رو به معنی رایگان بودن سرویس برداشت میکنند اما منظور ما دقیقا از عدالت آموزشی توزیع مناسب مطالب آموزشی برای تمامی نفرات در همه جا و با هزینه مناسب هست، گروه آموزشی جوکار همیشه به عنوان یکی از کارآفرین های برتر بوده و اینکه تولید محتوای آموزشی هزینه بسیار بالایی داره، ما سعی داریم با کاهش هزینه های تولید و توزیع، محتواها رو با همون کیفیت همیشگی با قیمت پایین در اختیار همه قرار بدیم

 

رسالت گاجینو چیست؟


ما یک رویکرد جدید به آموزش داریم و سعی داریم که درس خواندن رو از حالت خشک و یکطرفه به جذاب و تعاملی تغییر بدیم و در راستای مسئولیت اجتماعی برندمون کاغذ کمتری برای تولید کتاب ها مصرف کنیم همانطور که گفتم رسالت اپلیکیشن گاجینو در اختیار قرار دادن محتوای آموزشی با کیفیت در سریعترین زمان ممکن و با هزینه پایین و مقرون به صرفه هست، برنامه ریزی صحیح و ایجاد سیکل آموزشی به گونه ای کاربران در هر سطحی بیشترین بازدهی رو دریافت کنند، در دسترس بودن در هر زمان و مهمتر از همه به روز بودن مطالب آموزشی به این معنی که دانش آموزان در کمترین زمان ممکن می توانند محتوا ها رو در اختیار داشته باشن هم از دیگر اهداف ما هستند.

 

دستیابی به این اهداف ( اهداف گاجینو ) چگونه امکان پذیر می‌باشد؟


قطعا راه سختی رو در پیش داریم، موضوع آموزش آنلاین هنوز برای خانواده ها و دانش آموزان جا نیافتاده و اپلیکیشن های موجود نیز مدل ارائه مطلوبی رو ارائه نکردن، سعی داریم با ارائه مدل های متفاوت محتوا به کاربران این ضعف ها رو جبران کنیم و محیطی جذاب رو برای آنها ایجاد کنیم و با رفع نیازهای کاربران با توجه به محتوای غنی تولید شده در سالهای گذشته و در اختیار دادن آنها به کاربران این مسیر رو هموار کنیم و به عنوان راهبر این حوزه به تمامی دانش آموزان خدمات بدیم.

 

با توجه به ایننکه اغلب مخاطبان شما را گروه سنی کودک و نوجوان تشکیل می‌دهد؛ رابطه این گروه سنی با اینترنت و آموزش دیجیتال را چگونه ارزیابی می‌کنید؟


خیلی از ایرانی ها رو میبینیم که در دنیا موفق بودند و قله های سعادت رو فتح کردن، ما مردم مستعدی داریم که اگر امکانات مناسب در اختیارشون باشه قطعا به جاهای خوب میرسن، میدونیم که نقش آموزش در سنین پایین خیلی پررنگه، نکته مهم اینجاست که علاقه ایجاد کنیم و سعی کنیم که استعداد ها شکوفا بشن. فکر میکنید چرا بچه ها رابطشون با بازی های کامپیوتری اینقدر خوبه و دوست دارن بازی کنند؟! نکته مهم اینجاست که ما اگر بتونیم مطالب آموزشی رو به گونه ای بهشون ارائه بدیم که شبیه محیط بازی باشه میتونیم علاقه ایجاد کنیم و رابطه خوبی با مخاطبانمون ایجاد کنیم و در نهایت باعث بشیم استعداد ها شکوفا بشن..

 

در گاجینو چه آموزشی و امکاناتی به دانش‌آموزان داده می‌شود؟


در یک کلام محتوای آموزشی ولی محتواها رو میشه به اشکال مختلف به کاربران ارائه کرد و این مزیت برتر گاجینو هست و البته امکاناتی که باعث میشن اپلیکیشن کاربردی و جذاب بشه در حال حاضر محتواها در گاجینو به اشکال آموزش ویدیویی، سوالات تستی، فایل های پی دی اف حل تمرین های کتاب درسی، آموزش دو گزینه ای ارائه شدند و امکاناتی که در اختیار کاربر قرار میگیره مسیر آموزشی برنامه ریزی شده، یادداشت برداری، امکان تست زنی تعاملی هست ، شاید بگید این امکانات خیلی کمه ولی باید در نظر بگیرید که گاجینو اول مسیره و تازه متولد شده قطعا محتواهای دیگری به اشکال دیگر و امکانات بیشتری در آینده و خیلی سریع به اپلیکیشن اضافه خواهد شد.  .

 

اهدافتان برای آینده چیست؟


بزرگترین هدف ما اینه که همه بتونن از این اپلیکیشن در هر جایی که هستند استفاده کنند و محتوای با کیفیت رو در اختیار همه قرار بدیم.

 

آیا گاجینو موجب کاهش و افت فروش محصولات آموزشی ‌می‌شوند؟


خیر اینطور نیست هر محصولی مشتری خودش را داره همانطور که شاید خیلی ها دوست نداشته باشند با اپلیکیشن گاجینو کار کنند، شاید خیلی از دست اندرکاران آموزش هم با وجود محصولات اینچنینی مشکل داشته باشند ولی از حالا این مژده رو میدم که به زودی همه میتونن از این اپلیکیشن استفاده کنند و سرویس های خوبی رو از گاجینو دریافت کنند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.