آماده کردن محیط خونه برای مطالعه

مهیا کردن شرایط مطالعه در منزل

0

درس خواندن در منزل می تواند بسیار مفید باشد، به شرط آنکه موقعیت مطالعه از همه لحاظ مناسب باشدآماده کردن شرایط مطالعه می تواند بخشی از تمرکز را مهیا کندبدین صورت که:

آماده کردن خونه برای مطالعه


 • اگر مکان مطالعه ما اتاق خواب است در وهله اول حتما باید دقت داشته باشید که تخت خواب به هیچ وجه برای درس خواند مناسب نیست.”موقعیت های زندگی را باهم قاطی نکنید، درس خواندن روی تخت خواب باعث خواب آلودگی، عدم تمرکز هواس، خیال پردازی و در نهایت از دست دادن زمان می شودضمن اینکه مطالعه های انجام گرفته یادگیری صددرصد را به همراه نخواهند داشتعلاوه بر این خواب شما هم دچار مشکل خواهد شدهنگامی که از تخت که مکان خواب است برای درس خواندن استفاده می کنید خیلی سخت در همان مکان به دلیل استرس هایی که وجود دارد می توانید بخوابید و یا حداقل خواب راحتی داشته باشیدشما ساعت ها در آن مکان باید بیدار می بودید و کاری را به سر انجام می رساندید پس تغییر کاربری یک مکان برای ذهن به سرعت امکان پذیر نمی باشد.

  مطالعه و تست زنی حتما باید پشت میز مطالعه انجام بگیرد

 • مطالعه و تست زنی حتما باید پشت میز مطالعه انجام بگیرد.

 • رو به روی شما نباید تابلو یا رنگ های زیادی یا حتی کتاب های زیاد وجود داشته باشدهیچ چیزی که حواس شما را پرت کند نباید در محل مطالعه باشد.

 • استاندارد بودن صندلی نیز مهم استشما نباید از نشستن زیاد خیلی زود خسته شوید.

 • مورد بعدی که مبتلا به خیلی از شما عزیزان هست به هم ریختگی زیاد اتاق مطالعه است.

یا به طور کلی همه وسایل شما در هم ریخته و آشفته است یا شرایط کنکوری را  اینطور تصور می کنید و اطرافتان را پر از کتاب و جزوه و… می کنید.

واقعیت این است که این در هم ریختگی ها ذهن شما را آشفته می کندشما برای درس خواندن نیاز دارید به آرامش روح و فکر منظم که بتوانید به راحتی درس ها را  طبقه بندی کنید.

فقط یک ذهن متمرکز می تواند از پس طبقه بندی دروس خوانده شده و به طور همزمان رعایت تکنیک ها و مدیریت زمان بربیاید و در تست زنی موفق باشد.
آماده کردن خونه برای مطالعه


 • مطلب بعدی که باید به آن اشاره کنم هوای اتاق مطالعه استنه بیش از حد گرم باشد که خوابتان بگیرد نه آنقدر سرد برای جلوگیری از خواب آلودگی که تمرکز خود را از دست بدهید.

   مکان های پر سر و صدا دور باشید


 • از مکان های پر سر و صدا دور باشید، شاید صدای یکنواخت شما را  اذیت نکند ولی صداهای هیجانی قطعا حواس شما را پرت خواهد کرداز مرکز صدای کم یا یکنواخت حساس نباشیدواقعیت این است که اگر شما هنگام مطالعه در درس عمیق باشید، آنقدر متمرکز روی کتاب یا جزوه هستید که صدای اطراف را اصلا نمی شنوید.(این مثال در موارد زیادی برای شما اتفاق افتاده است، پیغامی از یک دوست روی گوشی شما آمده است و شما برای متوجه شدن خط به خط آن آنقدر تمرکز کرده اید که وقتی شما را صدا می زنند حتی متوجه نمی شوید، آقا پسرهای فوتبالی دوست هم در موقعیت های حساس بازی این مثال را زیاد تجربه کرده اند.)

ضمن آنکه از گوشی های بزرگ برای نشنیدن صداهای احتمالی یا کم اطراف می توانید استفاده کنید. آماده کردن خونه برای مطالعه

شرایط مطالعه را تا سر حد امکان برای خود مهیا کنید، به این صورت راحت تر می توانید روی نکات درسی و شیوه های صحیح تست زنی تمرکز داشته باشید.

آماده کردن خونه برای مطالعه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.