آمار نهایی داوطلبان کنکور سراسری ۹۸

آمار نهایی داوطلبان کنکور سراسری 98

1

به گزارش گاج مگ به نقل از  خبر گزاری مهر، مشاور عالی سازمان سنجش آمار نهایی داوطلبان کنکور سراسری ۹۸ را تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ نفر اعلام کرد .

حسین توکلی افزود : ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ برای پذیرش دانشجو در رشته‌ های با آزمون و دوره‌های روزانه ، شبانه ، نیمه حضوری ، مجازی ، پردیس‌ های خودگردان دانشگاه‌ ها ، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی ، ظرفیت مازاد دانشگاه‌ ها و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی انجام شد .

وی گفت : ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ از چهارشنبه ۲۴ بهمن از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شد و دوشنبه ۶ اسفند پایان یافت . در مهلت مجدد نیز داوطلبان در روزهای ۱۹ تا ۲۲ اسفند ۹۷ در آزمون ثبت نام کردند .

توکلی گفت : در مجموع با توجه به آمار ثبت نام کنندگان در فرصت اول و فرصت مجدد ثبت نام ، تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب برای کنکور ۹۸ ثبت نام کرده‌اند .

وی خاطرنشان کرد : از تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب در کنکور ۹۸ تعداد ۵۷۷ هزار و ۲۳۱ نفر از نظام آموزشی ۶-۳-۳ که هم اکنون دانش آموزان فعلی نظام جدید پایه دوازدهم هستند در کنکور ثبت نام کرده‌اند . همچنین تعداد ۵۴۱ هزار و ۵۶۲ نفر از نظام آموزشی سالی واحدی ( دارنده پیش‌ دانشگاهی ) ، ترمی واحدی ( دارنده پیش‌ دانشگاهی) و نظام قدیم دیپلم چهار ساله داوطلب کنکور شده اند .

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت : در واقع از میان داوطلبان کنکور ۵۱.۵۹ درصد داوطلبان از نظام آموزشی جدید ۶-۳-۳ و ۴۸.۴۱ درصد داوطلبان از نظام آموزشی قدیم داوطلب کنکور هستند .

آمار تعداد داوطلبان کنکور سراسری ۹۸
گروه آزمایشیتعداد داوطلبتعداد کارت
علوم ریاضی و فنی۱۶۴ هزار و ۲۷۸ داوطلب۱۶۴ هزار و ۲۷۸ کارت
علوم تجربی۶۳۷ هزار و ۹۴ داوطلب۶۳۷ هزار و ۹۴ کارت
علوم انسانی۲۸۲ هزار و ۱۵۱ داوطلب۲۸۲ هزار و ۱۵۱ کارت
هنر۲۴ هزار و ۷۶۹ داوطلب۱۰۳ هزار و ۶۶۵ کارت
۷۸ هزار و ۸۹۶ مورد علاقمندی
زبان‌ های خارجی۱۰ هزار و ۵۰۱ داوطلب۱۶۵ هزار و ۵۳۳ کارت
۱۵۵ هزار و ۳۲ مورد علاقمندی
جمعیک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلبیک میلیون و ۳۵۲ هزار و ۷۲۱ کارت

وی یادآور شد : همچنین از تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب در کنکور ۹۸ تعداد ۶۴۸ هزار و ۷۵۴ نفر زن و ۴۷۰ هزار و ۳۹ نفر مرد هستند. به این ترتیب ۵۷.۹۹ درصد داوطلبان کنکور زن  و ۴۲.۰۱ درصد داوطلبان مرد هستند .

توکلی درباره آمار داوطلبان کنکور به تفکیک گروه‌های آزمایشی گفت : در گروه علوم ریاضی و فنی تعداد ۱۶۴ هزار و ۲۷۸ داوطلب، در گروه علوم تجربی ۶۳۷ هزار و ۹۴ داوطلب ، در گروه علوم انسانی ۲۸۲ هزار و ۱۵۱ داوطلب ، در گروه هنر ۲۴ هزار و ۷۶۹ داوطلب و در گروه زبان‌ های خارجی۱۰ هزار و ۵۰۱ داوطلب ثبت نام کرده‌اند .

وی اضافه کرد : با توجه به اینکه امکان شرکت تمام داوطلبان گروه‌ های آزمایشی در دو گروه آزمایشی هنر و زبان‌ های خارجی وجود دارد تعداد ۷۸ هزار و ۸۹۶ داوطلب علاقمندی خود را به گروه هنر و تعداد ۱۵۵ هزار و ۳۲ داوطلب علاقمندی خود را به گروه زبان‌های خارجی اعلام کرده اند .

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت : با توجه به اینکه هر داوطلب که در یک ، دو یا سه گروه آزمایشی ثبت نام کرده باشد باید یک ، دو یا سه کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۸ دریافت کند و با توجه به تعداد علاقمندی ثبت شده برای گروه‌های هنر و زبان‌های خارجی تعداد یک میلیون و ۳۵۲ هزار و ۷۲۱ کارت برای داوطلبان کنکور ۹۸ صادر می‌ شود .

وی اضافه کرد : کارت‌های ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۸ از روز ۱۰ تیر ماه ۹۸ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود و داوطلبان تا روز ۱۲ تیر امکان دریافت کارت خود را دارند. آزمون سراسری سال ۹۸ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۳و ۱۴ تیرماه در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌ شود .

توکلی گفت : برای داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ با توجه به نوع نظام آموزشی دو نوع سوال متفاوت تهیه و در جلسه آزمون تحویل خواهد شد . برای داوطلبان نظام آموزشی جدید ۶-۳-۳ ( دانش آموزان فعلی نظام جدید پایه دوازدهم ) یک نوع سوال و برای نظام آموزشی سالی واحدی ( دارنده پیش‌دانشگاهی ) و ترمی واحدی ( دارنده پیش‌دانشگاهی ) و نظام قدیم یک نوع سوال دیگر طراحی می‌ شود .

1 نظر
  1. اروین می گوید

    سلام وقت بخیر خدمت جناب آقای امین محمدی محترم لطفا درباره روش خواندن فیزیک توضیح دهید و آیا تند خوانی برای دروسی مانند فیزیک و ریاضی کارآمد است؟؟؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.