هرآنچه درباره سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران باید بدانیم

همه چیز درباره سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

0

هر سال اردیبهشت، مهم‌ترین ماه برای کتاب‌خوان‌هاست. یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای فرهنگ کشور با عنوان نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار می‌شود. فرصتی کم‌نظیر که بار دیگر در بزرگ‌ترین گردهمایی کتاب‌خوان‌ها و ناشران ایرانی حضور داشته باشیم. امسال نیز نمایشگاه کتاب تهران در مصلی برپاست و چه لذتی دارد که ساعت‌ها میان کتاب‌ها باشیم و بخوانیم و بشنویم. هرآنچه درباره سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران باید بدانیم

نمایشگاه کتاب تهران امسال زودتر از سال‌های دیگر یعنی از چهارم تا چهاردم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود. اما هنوز تهران رنگ و بوی نمایشگاه به خود نگرفته‌است و تبلیغات شهری در این زمینه بسیار کم است.

به گفته معاون اجرایی نمایشگاه امسال ۲۶۰۰ ناشر داخلی در ۵ بخش عمومی، کودک، دیجیتال، آموزشی و… محصولات خود را عرضه می‌کنند.

با وجود اینکه نمایشگاه کتاب باید به اقتصاد نشر کمک کند اما بهتر است خیلی جنبه کتاب‌فروشی نداشته باشد و در این بازه بیشتر ایده‌های جدید و نو شکل بگیرد.

در نمایشگاه امسال اتفاقات نو نیز رقم خورده است. به عنوان مثال غرفه کودکان از چادر به محیط مسقف تغییر کرده است که این جابجایی از نکات قابل توجه سی و دومین دوره است.

خبر خوب برای بازدیدکنندگان امسال این است که استراحتگاه‌های بیشتری برایشان ایجاد شده است. همچنین برای اولین بار ویلچیرهایی برای سالمندان و معلولان وجود دارد تا برای بازدید از نمایشگاه به مشکل نخورند.

هرآنچه درباره سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران باید بدانیم

شعار نمایشگاه

در جلسه سیاست‌گذاری سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران شعار «خواندن، توانستن است» شعار امسال نمایشگاه انتخاب شده است.

پوستر سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران

پوستر نمایشگاه

پوستر سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران توسط «حمیدرضا بیدقی» طراحی و با توجه به طرح‌های ایرانی-اسلامی و شعار این دوره انجام شده است.

نمایشگاه کتاب تهران کجاست؟

نمایشگاه کتاب امسال نیز در مصلی تهران برگزار می‌شود و ساعت کار نمایشگاه از ده صبح تا هشت شب است.

انتظار می‌رود مثل سال‌های گذشته به مشکلات شلوغی و ترافیک بخوریم. اما مسئولین اجرایی نمایشگاه تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا از نظر رفاهی مشکلی پیش نیاید.

راه‌های دسترسی به نمایشگاه تهران

خودروی شخصی

جنوب تهران = اتوبان شهید تندگویان – اتوبان نواب – بزرگراه حکیم – تونل رسالت – مصلی

غرب تهران = میدان آزادی – اتوبان جناح – بزرگراه حکیم ( حکیم شرق) – تونل رسالت – مصلی

شرق تهران = بزرگراه رسالت – انتهای غربی بزرگراه رسالت – مصلی

لازم به ذکر است مصلی بزرگ تهران در ایام غیر تعطیل تا ساعت ۱۹ در محدوده طرح زوج و فرد قرار دارد.

مترو

برای رسیدن به مصلی تهران با مترو می‌توانید از خط ۱ قرمز رنگ ( ایستگاه مصلی امام خمینی) و از محل تقاطع دو خط یک و سه آبی کم رنگ ( ایستگاه شهید بهشتی ) استفاده کنید.

اتوبوس

ایستگاه میدان آزادی، ایستگاه صادقیه، ایستگاه تجریش، ایستگاه قیطریه، ایستگاه میدان امام حسین(ع)، ایستگاه خراسان، ایستگاه میدان انقلاب، ایستگاه میدان صنعت، ایستگاه میدان رسالت، ایستگاه هفت تیر، ایستگاه ونک، ایستگاه خاوران،خطوط مستقیم منتهی به نمایشگاه کتاب هستند.

گاج در نمایشگاه کتاب

همزمان با برگزاری سی‌‌ و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به غرفه گاج ، بزرگترین انتشاران کمک آموزشی کشور به نشانی مصلی بزرگ تهران،رواق غربی،سالن آموزشی شماره ٢، غرفه شماره ۶٧، انتشارات بین‌المللی گاج سر بزنید.
گاج، این امکان را فراهم کرده که شرکت کنندگان در این نمایشگاه تمام کتاب‌های کمک آموزشی این انتشارات را با تخفیف ویژه تهیه کنید و همچنین از آخرین چاپ کتاب‌ها ( آخرین تغیرات و اصلاحات) بهرمند شوند

آدرس غرفه‌های گاج در نمایشگاه کتاب:

۱️⃣ غرفه انتشارات بین المللی گاج:
📍 مصلی بزرگ تهران، رواق غربی، سالن آموزشی شماره ٢، غرفه شماره ۶٧

۲️⃣ انشارات کلاغ سپید:
📍مصلی بزرگ تهران،رواق غربی،ناشران آموزشی، بین سالن شمار ه ١ و سالن شماره ٢، غرفه شماره ۴٨

۳️⃣ انشارت زنبور:
📍مصلی بزرگ تهران،زیرزمین رواق شرقی، ناشران کودک و نوجوان،
سالن D،راهروی شماره ٣، غرفه شماره ١۶٩

در این گردهمایی بزرگ اگر شرایط حضور در نمایشگاه را ندارید، گاج مارکت در کنار شماست تا هر لحظه و هر جای ایران و جهان که هستید بتوانید تنها با یک کلیک در نمایشگاه کتاب باشید.

سایت گاج مارکت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.