تعویق زمان برگزاری آزمون سراسری ۹۸ امکان پذیر نیست

زمان برگزاری کنکور 98 تغییر نمی‌کند

0

به گزلرش گاج مگ به نقل از، سازمان سنجش طی اطلاعیه ای اعلام کرد با توجه به بررسی های صورت گرفته  تعویق زمان برگزاری آزمون سراسری ۹۸ امکان پذیر نیست .

سازمان سنجش آموزش کشور ضمن ابراز تأسف و اعلام همدردی با هموطنان عزیز که در اثر جاری شدن سیل اخیر در بخش هایی از شهرها و استانهای کشور دچار آسیب شده اند به اطلاع عموم داوطلبان محترم می رساند تعویق زمان برگزاری آزمون ۹۸ باتوجه به بررسی های انجام گرفته در شورای سنجش و پذیرش دانشجو و دلایل مشروحه ذیل امکان پذیر نیست.

تعویق زمان برگزاری آزمون سراسری ۹۸ امکان پذیر نیست

۱ـ آزمون سراسری دارای یک فرآیند طولانی مدت بوده که بخش کوچکی از آن نرم افزاری و بخش اعظم آن عملیات فیزیکی و میدانی ( مستلزم حضور داوطلبان واجد شرایط ) است و به عنوان مثال بعد از برگزاری آزمون حدود بیست روز برای جمع‌ آوری پاسخنامه‌ ها از کل کشور ، تصحیح اوراق ، استخراج نتایج و اعلام نتایج اولیه زمان لازم است که در دهه اول مرداد معمولا این نتایج اعلام می‌شود ، پس از آن فرآیند انتخاب رشته آغاز می شود که این فرایند نیز بیست روز به طول می انجامد ، بعد از این مرحله لازم است فهرست اسامی متقاضیان دانشگاه فرهنگیان و یا سایر رشته های خاص که دارای مصاحبه و گزینش هستند استخراج و اعلام گردد . همچنین برگزاری و تصحیح اوراق آزمون عملی برخی از رشته های دانشگاهی از قبیل نقاشی ، ارتباط تصویری ، موسیقی و … می بایست انجام پذیرد که این امور نیز ۲۰ تا ۲۵ روز زمان می‌ برد و با طی این فرایند ، نتایج نهایی هر ساله پایان شهریورماه اعلام می‌ شود که در این شرایط نیز همواره شروع ترم تحصیلی دانشجویان جدیدالورود با تأخیر حداقل یک تا دوهفته ای مواجه می باشد . لذا در صورت تعویق به هر میزان در زمان برگزاری ، در مقایسه با برنامه زمانی فعلی ، اعلام نتایج نیز با همان میزان با تأخیر مواجه و شروع تحصیل این دانشجویان را در ترم اول با مشکل روبرو و مسائل و مشکلات غیرقابل جبران در مدیریت آموزشی ـ  خدمات دانشجویی و … برای دانشگاه ها ایجاد خواهد نمود .

۲ ـ  تغییر زمان برگزاری آزمون سراسری ۹۸ باتوجه به فشردگی آزمون ها در تابستان باعث تغییر در سایر آزمون ها از قبیل کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ، آزمون فنی و حرفه ای و … که قرار است در مرداد و شهریورماه برگزار  شود که قطعاً این تغییرات آشفتگی و مشکلات زیادی را برای سازمان ، دانشگاه ها و داوطلبان این آزمون ها به دنبال خواهد داشت .

۳ ـ باتوجه به اینکه برنامه زمانی آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور از یکسال قبل اطلاع رسانی شده و داوطلبان با توجه به وضعیت زندگی ، شغل و تحصیل خود برنامه ریزی کرده اند تغییر آزمون باعث اعتراض های اکثریت داوطلبان خواهد گردید .

۴ـ وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش کشور پیگیر جدی ارایه تسهیلات لازم برای داوطلبان آسیب دیده مستقیم از حوادث اخیر از مراکز ذیصلاح است که به محض حصول نتیجه به اطلاع داوطلبان عزیز خواهد رسید .

در پایان از داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۸ درخواست می شود جهت کسب هرگونه خبر و اطلاعات لازم در زمینه برگزاری آزمون سراسری صرفاً به اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور که از طریق سایت این سازمان انتشار می یابد مراجعه نمایند .

منبع : سنجش

تعویق زمان برگزاری آزمون سراسری ۹۸ امکان پذیر نیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.