برای کسب رتبه بهتر ، در امتحانات نهایی ستارشو

برای رسیدن به رتبه بهتر در کنکور سراسری، از امتحانات نهایی غافل نشوید

0

درخشش در هر آزمونی روحیه‌بخش است و اگر این آزمون، امتحانات نهایی دوازدهمی‌ها باشد، اهمیتی فوق‌العاده خواهد داشت. ( برای کسب رتبه بهتر ، در امتحانات نهایی ستارشو )

قرار است آزمون سراسری، سه هفته بعد از امتحانات نهایی برگزار شود و علاوه بر تأثیر مثبتی که معدل امتحانات نهایی در پذیرش داوطلبان کنکور دارد، نزدیک به ۴۰ درصد مباحث آزمون سراسری را هم شامل می‌شود. در پروژه‌ی ۸، وجود امتحانات نهایی و سه آزمون جامع و نیز برنامه‌های ویژه‌ی جمع‌بندی (آزمون‌های شبیه‌ساز موسوم به سه‌روزیک‌بار) ضرورت برنامه‌ریزی دقیق را نشان می‌دهد.

درس‌های نیم‌سال دوم دوازدهم را با قدرت تمرین و مطالعه کنید. کار تشریحی و حضور در کلاس‌های درس تا روز آخر و رفع اشکال و تحلیل‌های درسی با دبیران و دوستانتان، کمک شایانی به موفقیت شما خواهد کرد. مباحث نیم‌سال دوم شامل ۲۰ درصد مباحث کنکور است و اگر تا پایان اردیبهشت به‌خوبی مطالعه کنید و برحسب نیاز و اندازه، تمرین تشریحی و تستی داشته ‌باشیدخوبی برای امتحانات نهایی آماده می‌شوید. شایان ذکر است که خیالتان از نیم‌سال اول دوازدهم آسوده است؛ زیرا در آزمون‌های سراسری گاج جمع‌بندی کرده اید مباحث آن را جمع‌بندی کرده‌اید.امتحانات نهایی

در روزهای نزدیک به امتحانات نهایی، از تأثیر بسزای بازیابی مفاهیم به‌جای بازخوانی غافل نشوید. بازخوانی مطالب توان‌فرساست؛ اما بازیابی با به‌چالش‌کشیدن آموخته‌ها، به نشاط و شکوفایی ذهن و تسریع در یادگیری و تثبیت آموخته‌ها کمک می‌کند. بازیابی روشی است که در آن به‌جای مرور‌های بی‌هدف از اول تا آخر مباحث، پیش از شروع به مطالعه از خود آزمون می‌گیرید و بر اساس آن، اولویت مطالعاتی خود را تنظیم می‌کنید. کتاب‌های جمع‌بندی و سه‌سطحی و ۵۰۰ سؤال تشریحی منابعی سودمند برای بازیابی هستند.

برای کسب رتبه بهتر ، در امتحانات نهایی ستارشو

همچنین صحیح و دقیق و خوانا‌نویسی در امتحانات نهایی، تأثیر بسزایی در دست‌یابی به نمره‌ی ممتاز در آزمون دارد. مطالعه‌ی دقیق پاسخ‌های تشریحی کتاب ۵۰۰ سؤال و الگوبرداری از شیوه‌ی پاسخ‌گویی در آن می‌تواند کمک‌کننده باشد.

امیدوارم با درخشش در امتحانات نهایی، توانایی‌های خود را بیش از پیش، باور کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.