۱۹ دانشگاه ایرانی در فهرست برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفتند

19 دانشگاه برتر ایرانی در umultirank ۲۰۱۹

1

۱۹ دانشگاه برتر ایرانی در جهان:
به گزارش گاج مگ به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو،   نظام رتبه بندی umultirank ۲۰۱۹ برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ با رتبه بندی بیش از ۸۵۰ دانشگاه، ۱۰۰۰ دانشکده و ۵۰۰۰ گروه آموزشی در ۷۴ کشور جهان کار خود را آغاز کرد و هم اکنون فهرست رتبه بندی دانشگاه‌های جهان را در سال ۲۰۱۹ میلادی را منتشر کرده است.

این نظام رتبه بندی با رویکردی چندبعدی مؤسسات آموزش عالی را رتبه بندی می‌کند که عبارتند از آموزش و یادگیری، پژوهش، انتقال دانش، جهت گیری بین المللی و موقعیت داخلی. درحقیقت با کمک داده‌های ارائه شده توسط این نظام رتبه بندی، کاربران می‌توانند بر اساس سنجه‌ها و شاخص‌های مورد نظر خود به مقایسه دانشگاه‌های مختلف بپردازند.

جدیدترین نتایج این رتبه‌بندی نشان می‌دهد که ۱۹ دانشگاه ایرانی در فهرست دانشگاه‌های جهان قرار دارند. این دانشگاه‌های ایرانی شامل علامه طباطبایی، الزهرا (س)، صنعتی امیرکبیر، آزاد واحد علوم تحقیقات، فردوسی مشهد، علم و صنعت ایران، صنعتی اصفهان، آزاد واحد نجف آباد، کاشان، علوم پزشکی شهیدبهشتی، موسسه تحقیقاتی شاخص پژوه، صنعتی شریف، شیراز، تبریز، تربیت مدرس، تهران، علوم پزشکی تهران، خواجه نصیرالدین طوسی و یزد هستند.

۱۹ دانشگاه برتر ایرانی در جهان
منبع: خبر گزاری دانشجو

1 نظر
  1. علی می گوید

    برتر یعنی چند ؟؟ برتر داریم تا برتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.