مصوبه جدید کنکور ۹۹ / حق انتخاب نظام آموزشی برای کنکور ۹۹

داوطلبان کنکور 99 می‌توانند انتخاب کنند در کدام نظام آموزشی کنکور بدهند

1

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان کنکور سال ۹۹ درخواست داشتند که بتوانند نظام آموزشی خود را برای امتحان انتخاب کنند که این حق به داوطلبان داده شد. ( حق انتخاب نظام آموزشی برای کنکور ۹۹ )

به گزارش مهر، دکتر ابراهیم خدایی افزود: یکی از دستورات جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که امروز در دفتر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور اعضای شورا برگزار شد، مربوط به درخواست داوطلبان درباره نظام آموزشی امتحانی در کنکور ۹۹ بود.

وی افزود: درخواست یک سری از داوطلبان برای کنکور سال ۹۹ این بود که بتوانند نظام آموزشی امتحانی خود را انتخاب کنند که این حق انتخاب به داوطلبان داده شد. داوطلبان سال ۹۹ سئوالات هر نظامی را که تمایل دارد می‌توانند امتحان دهند و به سئوالات آن پاسخ دهد.

خدایی یادآور شد: به این ترتیب داوطلبان می‌توانند نظام امتحانی خود را انتخاب کنند و آن را در زمان ثبت نام اعلام کنند تا سازمان سنجش بر اساس آن سئوالاتی که طراحی می‌کند را در دفترچه‌ها مشخص کند.

وی تاکید کرد: به این ترتیب داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه در صورت تمایل می‌توانند دروس نظام جدید آموزش متوسطه را مطالعه کنند یا بالعکس اما باید حتماً آن را در زمان ثبت نام اعلام کنند.

به گزارش مهر، پیش از این برای کنکور سال ۹۸ دو نوع سئوال برای داوطلبان نظام‌های قدیم و جدید متوسط طراحی شده بود و فارغ التحصیلان هر نظام آموزشی می‌توانستند تنها در همان نظام آموزشی امتحان دهند.

حق انتخاب نظام آموزشی برای کنکور ۹۹
منبع : مهر
1 نظر
  1. رهگذر می گوید

    خبر خوبی هست ولی در این بین یک سوال بزرگ همچنان بی پاسخ مانده اون هم این که من داوطلب نظام قدیم اگر در طرح ترمیم معدل مثلا دی ۹۸ یا خرداد ۹۹ شرکت کنم از کتاب های نظام قدیم برام سوال طرح میشه یا از نظام جدید آیا سنجش آموزش و پرورش هم این رو انتخابی اعلام میکنه یا نه؟ گیج کننده هست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.