شانس قبولی در کنکور گروه ریاضی و فنی چقدر است؟

0

به گزارش گاج مگ به نقل از  خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، ۱۶۴ هزار و ۲۷۰ نفر در کنکور سراسری گروه علوم ریاضی و فنی ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۵۰ هزار و ۶۶۶ نفر در آزمون حاضر شدند که ۵۰ هزار و ۷۹۳ نفر زن و ۹۹ هزار و ۸۷۴ نفر مرد به عبارتی ۳۳,۷۱ درصد زنان و ۶۶.۵ درصد مردان بودند. ( شانس قبولی در کنکور گروه ریاضی و فنی چقدر است؟ )

همانطور که آمارها گویاست مردان در این گروه آزمایشی جمعیت دوبرابری دارند و بیشتر وجهه مردانه دارد. از ۱۰ نفر اول هم ۹ نفر پسران برتر شده‌اند.

براساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور بدون احتساب دانشگاه آزاد اسلامی ۴۸ هزار و ۷۴۸ ظرفیت در رشته‌ها باآزمون و ۱۶۴ هزار و ۶۸۶ ظرفیت برای رشته‌های بدون‌آزمون در نظر گرفته شده است که در مجموع به ۲۱۳ هزار و ۴۳۴ نفر می‌رسد.

در دانشگاه آزاد اسلامی هم بیش از ۱۰۰ هزار نفر ظرفیت پذیرش در گروه علوم ریاضی وجود دارد با این وجود شانس قبولی در رشته‌های گروه علوم ریاضی ۱۴۱ درصد است.

البته در این میان ظرفیت دوره روزانه ۹ هزار و ۲۰۵ نفر است که بخشی از آن به سهمیه‌ها اختصاص پیدا می‌کند.

این در حالی است که ظرفیت کل در گروه علوم ریاضی و فنی ۲۳۶ هزار و ۲۲۳ نفر بود و در دوره باآزمون ۵۹ هزار و ۷۳۷ نفر و در دوره بدون‌آزمون ۱۷۶ هزار و ۴۸۶ پذیرش می‌شد و شانس قبولی ۱۷۶ درصد بود.

رشته‌های پرطرفدار در گروه علوم ریاضی مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی معماری و مهندسی صنایع است.

به داوطلبان توصیه می‌شود که رشته‌های دیگر در این گروه شامل علوم پایه مورد توجه قرار دهند چراکه آنها هم می‌توانند آینده خوبی را برای کنکوری‌ها رقم بزنند. همچنین برخی رشته‌ها گرایش‌های متنوعی در دوره کارشناسی ارشد دارند که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد ولی می‌تواند شرایط ادامه تحصیل مناسبی را برای داوطلبان به‌ارمغان آورد.
منبع: آنا

شانس قبولی در کنکور گروه ریاضی و فنی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.