چگونه کوله‌پشتی مدارس را انتخاب کنیم؟

توصیه‌های مهم یک پزشک درباره کوله‌پشتی مدارس

0

یک فوق تخصص روماتولوژی گفت: وزن کوله‌پشتی باید به نحوی باشد که دانش‌آموز احساس بار و سنگینی و فشار در ستون فقرات خود نداشته باشد. ( چگونه کوله‌پشتی مدارس را انتخاب کنیم؟ )

دکتر زهره نوبخت با بیان اینکه ستون فقرات از سه قسمت تشکیل شده است، اظهار کرد: هفت مهره در ستون فقرات گردنی، ۱۲ مهره در ستون فقرات توراسیک و پنج مهره ستون فقرات کمری یا لومبار است.

وی ادامه داد: در فاصله بین مهره‌ها، دیسک قرار گرفته که باعث حرکت آسان مهره‌های استخوانی شده و اجازه می‌دهند که به آسانی روی هم جابجا شوند.

این فوق تخصص روماتولوژی با بیان اینکه مهره‌ها و دیسک‌ها با لیگامان‌ها و عضلات پوشیده می‌شوند، بیان کرد: عضلات علاوه بر محافظت از ستون فقرات، باعث حرکات بهتر مهره‌ها روی هم می‌شوند. همچنین در صورت صدمه دیسک و لیگامان، به عضلات فشار وارد شده و این فشار به مهره‌ها نیز انتقال یافته و به مرور زمان باعث تخریب آن‌ها و بیماری‌های ستون فقرات می‌شود.

چگونه کوله‌پشتی مدارس را انتخاب کنیم؟

نوبخت با اشاره به اینکه حمل اجسام سنگین، نشستن و راه رفتن نادرست یکی از عوامل مهم صدمه به ستون فقرات است، عنوان کرد: فشار وارد شده بر ستون فقرات به مرور باعث تخریب ساختمان‌های اطراف مهره‌ها و صدمه به مهره‌ها و دیسک شده و همچنین فرد را دچار ایجاد درد و بیماری‌های مربوط به ستون فقرات می‌کند.

وی تاکید کرد: در کودکان سنین مدرسه، حمل کوله‌پشتی که اغلب سنگین‌تر از استاندارد معمول است، باعث ایجاد انقباض و گرفتگی در عضلات اطراف مهره‌ها، فشار و کشش لیگامان‌های حمایت کننده ستون فقرات و انتقال این فشار به دیسک و مهره‌ها می‌شود که می‌تواند به صورت حاد، باعث درد ستون فقرات و به شکل مزمن باعث ایجاد دفرمیتی در ستون فقرات و صدمه دایمی شود.

چگونه کوله‌پشتی مدارس را انتخاب کنیم؟

این فوق تخصص روماتولوژی ادامه داد: همچنین این فشار به مهره‌ها می‌تواند باعث کم شدن ارتفاع دیسک و تخریب عناصر تشکیل دهنده آن شده و به تدریج باعث پاره شدن دیسک و ایجاد دیسکوپاتی نیز شود. خم شدن بیش از حد کودک به جلو یا خم شدن او به سمت عقب، در هر دو صورت می‌تواند ایجاد صدمات دایمی به ستون فقرات و ایجاد دفرمیتی کند.

چگونه کوله‌پشتی مدارس را انتخاب کنیم؟

وی با اشاره به اینکه بهتر است کوله پشتی کوچک و تا حد امکان سبک باشد تا کودک نیاز به هیچ تغییر شکل ظاهری در ستون فقرات جهت حمل آن نداشته باشد، تصریح کرد: از عادات بد دیگر در کودکان و نوجوانان بخصوص در هنگام نوشتن، خم شدن به سمت جلو و به اصطلاح عام قوز کردن است.

این فوق تخصص روماتولوژی با بیان اینکه بهترین راهکار آموزش صحیح نشستن در مدرسه و منزل، استفاده از میز تحریر استاندارد در مدارس و منزل، یادآور شد: بهتر است تنها کتاب و دفتر ضروری به منزل آورده شود و سایر کتاب‌ها و دفاتر در مدرسه در کمدی مخصوص نگهداری شوند.

نوبخت خاطرنشان کرد: نسبت به صدمه‌ای که حمل کوله‌پشتی سنگین در کودک ایجاد خواهد کرد، ایجاد یک کمد در مدرسه بسیار کم هزینه است.

 

 

از کجا کوله پشتی استاندارد تهیه کنیم؟

برای تهیه کوله‌پشتی و کیف های مدارس نباید از هر شخص یا از هر مکانی خرید کرد همانطور که گفته شد سلامتی شما در طولانی مدت بستگی به یک کوله خوب استاندارد دارد.
توصیه ما به شما برای خرید کیف و کوله‌پشتی ها استاندارد و راحت برای فرزندانتون فروشگاه اینترنتی گاج مارکت هستش، گاج مارکت را میتوان جامع‌ترین فروشگاه دانش‌آموزی کشور نامید که با کسب مجوز های لازم و تایید های لازم می‌توان با خیال راحت از آن خرید کرد.

خرید انواع کوله پشتی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.