زمان کنکور ۹۹ و تغیرات کنکور ۹۹

0

« ابراهیم خدایی » روز دوشنبه درباره تغییرات کنکور سراسری ۹۹ اظهار داشت : به منظور مساعدت با داوطلبان نظام قدیم که خواهان طراحی دو مجموعه سوال برای کنکور ۹۹ بودند ، شورای سنجش و پذیرش دانشجو تصویب کرد که سوالات کنکور سال ۹۹ هم مانند کنکور ۹۸ با دو مجموعه سوال باشد . ( زمان کنکور ۹۹ و تغیرات کنکور ۹۹ )
معاون وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ادامه داد : بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو ، داوطلبان در کنکور سراسری سال ۹۹ می‌ توانند نظام آموزشی اعم از قدیم یا جدید خود را انتخاب کنند .
وی تاکید کرد : با توجه به ابهامی که در مصوبه پیشین سازمان سنجش آموزش کشور بود به داوطلبان این اختیار داده شد در زمان ثبت نام برای آزمون سراسری سال ۹۹ نوع نظام آموزشی و سوالات را بر اساس نظام قدیم یا جدید مشخص کنند .
وی اظهار داشت : حدود زمان بندی آزمون های ۹۹ مشخص شده است اما سازمان سنجش آموزش کشور در حال بررسی مناسبت های تقویمی و سایر فرایند های مرتبط است به خصوص اینکه برگزاری کنکور دکتری ۹۹ و انتخابات مجلس شورای اسلامی تداخل زمانی دارند .
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه سازمان سنجش آموزش کشور باید دقت لازم را در اعلام زمان بندی برگزاری آزمون های ۹۹ داشته باشد، افزود : تا هفته آینده برنامه زمانی دقیق آزمون ها اعلام می شود .

بر اساس مصوبه سال ۹۷ شورای سنجش و پذیرش دانشجو ، در سال ۹۹ قرار بود فقط یک مجموعه سوال بر اساس نظام جدید آموزشی ( ۳-۳-۶ ) برای داوطلبان نظام قدیم و جدید طراحی شود ؛ به عبارت دیگر داوطلبان نظام قدیم کنکور ۹۹ هم باید به سوالات نظام جدید پاسخ می دادند .
اما این مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو انتقادات تعداد زیادی از داوطلبان نظام قدیم را به دنبال داشت به طوری که آن ها در حساب اینستاگرام منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بارها به این مسئله اشاره کرده و خواستار طراحی دو نوع سوال برای کنکور ۹۹ بودند ؛ چرا که به علت گرانی منابع درسی نظام جدید ، توان خریداری آن را نداشتند .
زمان کنکور ۹۹ و تغیرات کنکور ۹۹

منبع : ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.