رازی که در نیروی کلمات پنهان است.

خیلی مهم است بدانیم که ما چگونه می‌توانیم فقط و فقط با استفاده از کلمات، روز یک شخص را بسازیم یا آن را نابود کنیم.

1

جزایر سلیمان که متشکل از شش جزیره‌ی اصلی و بیش از ۹۰۰ جزیره‌ی کوچک‌تر در اقیانوسیه است، در شرق پاپوآ‌گینه‌نو و شمال غربی وانواتو قرار دارد.

یک افسانه‌ی قدیمی و مشهور وجود دارد که می‌گوید زمانی که بومیان جزایر سلیمان در اقیانوس آرام، می‌خواهند درخت تنومندی را قطع کنند که به نظر می‌رسد قطع کردن آن دشوار است، نوعی نفرین خاص را اجرا می‌کنند. اگر در مورد آن تحقیق کنید متوجه می‌شوید که آن را جادوی نفرین می‌خوانند. در این‌جا استفاده از کلمه‌ی جادو جالب به نظر می‌رسد. زمانی که انسان‌ها چیزی را ندانند یا متوجه نشوند به این معناست که یا آن چیز برایشان وجود ندارد یا با یک جادوی ساده مواجه هستند.

بر طبق این افسانه، مردم جزایر سلیمان، کلمات یا جملات منفی را بر سر درختان با تمام وجودشان فریاد می‌زنند. در نتیجه با انتقال این انرژی و بار منفی، آن درخت می‌پوسد و بعد از چند روز بر زمین می‌افتد. بسیاری از مردم درباره‌ی این افسانه‌ی قدیمی تحقیق کردند و حتی به آن محل سفر کردند اما این ادعا اثبات نشد. بومیان آن مناطق همچنان بر این باور هستند اما آیا ما می‌توانیم مطابق با اصول فنی آن را اثبات کنیم؟

مطالعات و آزمایش‌های زیادی بر روی گیاهان انجام شده است. یک نوع گیاه مشابه را در سه اتاق مجزا قرار دادند. در یکی از اتاق‌ها جملات زیبا و کلمات لطیف و در اتاق دوم جملات و کلمات خشن و زشت گفته می‌شد. در اتاق سوم هم سکوتی محض برقرار بود. نتیجه نشان می‌داد گیاهی که در معرض کلمات و جملات زیبا و لطیف بود، کمی بیشتر از دو گیاه دیگر رشد کرده بود. این مسئله بیانگر چه چیزی است؟

اگر این کلمات می‌توانند بر گیاهان موثر باشند، تصور کنید چه اثری می‌توانند بر انسان‌ها بگذارند. این نشان می‌دهد که کلمات خیلی مهم هستند و بر تمام موجودات زنده تاثیر می‌گذارند.

هنگامی که ما صحبت می‌کنیم، امواج صوتی نه تنها پیام گفته‌ شده را منتقل می‌کنند بلکه تاثیراتی را نیز بر فرد می‌گذارند که ممکن است شخص را مورد آزار قرار دهد. بعضی مواقع این تاثیرات تا همیشه ادامه پیدا می‌کنند. اگر کلمه‌ای لطیف و زیبا باشد، می‌تواند انرژی یک شخص را تقویت کرده و منجر به دریافت خوبی‌ها شود.

اما مشکل زمانی رخ می‌دهد که کلمات مسموم باشند. آن‌ها مانند گیاهی آفت‌زده در درون آن فرد رشد می‌کند و زندگی شخص را در مقطعی از زمان گرفتار می‌کند.

گاهی می‌شنویم که مردم می‌گویند: “تو آسیبی ندیدی یا ضربه‌ای نخوردی”، “اونا فقط چندتا کلمه بودند”. نکته این است که علی‌رغم بسیاری از اکتشافات و اختراعات در علم و صنعت پزشکی، ما چیزی نداریم که بتواند میزان درد و رنجی که یک فرد به دلیل زبان نامناسب و ناجور شخصی دیگر متحمل می‌شود را اندازه‌گیری کند.

یک دانشمند ژاپنی و پژوهشگر آب، دکتر مازارو ایموتو، ثابت کرده است که افکار و ارتعاشات بر ساختار مولکولی آب تاثیر می‌گذارد.

پس از سال‌ها مطالعه بر روی آب از طریق تصویربرداری‌های حرفه‌ای و سرعت‌بالا از کریستال‌های آب و با استفاده از ام.آر.ای، دستگاه اندازه‌گیری ارتعاشات برای ثبت ارتعاشات احساسی و عاطفی در انسان، دکتر ایموتو مشاهده کرد که آب در برابر ارتعاشات صوتی واکنش نشان می‌دهد.

زمانی‌که کلام‌هایی از جنس عشق و سپاس به آب گفته می‌شدند، بلورهای آب اشکال هندسی زیبایی به خود می‌گرفتند اما زمانی که کلمات شیطانی و زشت به ظرف دیگری از نمونهی آب گفته شد، بلورهای آن شکسته شدند و به اشکال تخریب‌شده تبدیل شدند. این تصاویر مشاهدات دکتر ایموتو را نشان می‌دهد.

تحقیقات دکتر ایموتو نشان داد که آب دارای حافظه است و بر هر چیزی تاثیر می‌گذارد، به عنوان مثال گیاهان، درختان و بالاتر از همه، بر انسان‌ها. این می‌تواند تاثیر عمیقی بر فهم و آگاهی انسان بگذارد زیرا ۷۰٪ بدن انسان را آب تشکیل داده است. بنابراین کلماتی که ما می‌شنویم بر قلب و ذهن ما تاثیر می‌گذارد زیرا آب‌های درون بدن به همین ترتیب واکنش نشان داده‌اند. تحقیقات دکتر ایموتو شواهد کافی را در این مورد ارائه می‌دهد که شخصی که از رفتار بد شخص دیگری شکایت می‌کند، آسیب دیده است و به همین دلیل این عکس‌العمل را دارد. پس این بسیار حائز اهمیت است که بدانیم چگونه می‌توانیم روز کسی را تنها با به‌کار‌بردن کلمات بسازیم و یا آن را نابود کنیم.

طبق تحقیقات، میزان آب در درختان متفاوت است اما برخی از آن‌ها ۵۰٪ و برخی حتی ۷۷٪ تا ۹۰٪ آب دارند. حال، آیا این قضیه، افسانۀ جزیرۀ سلیمان را توجیه می‌کند؟

منبع: /https://dailytimes.com.pk

مترجم: محدثه رجبی فرد

1 نظر
  1. داوود می گوید

    عالی بود.
    خانم میرزایی لطفا از این نوع مقاله ها بیشتر بزارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.