جایزه ادبی جدید برای رمان اول نویسندگان بالای ۶۰ سال

0

به نقل از بوک‌سلر (The Book Seller)، جامعه نویسندگان جایزه جدیدی را برای نویسندگان بالای ۶۰ سال درنظرگرفته‌اند.

این جایزه که تنها به رمان نویسانی تعلق خواهد گرفت که بالای ۶۰ سال داشته باشند و اولین رمان منتشر شده از خود را در این رقابت شرکت دهند. این جایزه پائول توردِی نام دارد و از سوی نویسنده‌ای به همین نام که اولین رمان خود را به نام «صید ماهی آزاد در یمن» در سن ۶۰ سالگیش نوشت تاسیس شده است.

این جایزه که سوی نویسندگان انگلیسی و با مبلغی معادل هزار پوند، امسال برای اولین بار اهدا می‌شود شروطی را برای شرکت گنندگان در نظر گرفته است:

  • مهلت ارائه آثار از تاریخ ۱ تا ۱۵ نوامبر ۲۰۱۸
  • رمان ارائه شده باید اولین اثر بلند چاپ شده نویسنده باشد، گرچه می‌توانند پیش از این در ژانرهای دیگر اثری منتشر کرده باشند
  • نویسنده باید هنگام انتشار اولین چاپ کتاب ۶۰ سال به بالا داشته باشد
  • و هیچ محدودیتی برای ملیت افراد وجود ندارد

پائول توردِی نویسنده‌ای انگلیسی بود که پس از ۳۰ سال کار در صنعت مهندسی، اولین اثر خود «صید ماهی آزاد در یمن» را در ۶۰ سالگی منتشر کرد. این رمان که با موفقیت‌های بین‌المللی همراه بود، برنده جایزه بولینگر اوری‌من وودهاوس شد و از رویش فیلمی ساخته شد که ایوان مک‌گرگور و امیلی بلانت در آن نقش‌آفرینی کردند.

پائول توردِی دسامبر سال ۲۰۱۳ در ۶۷ سالگی از دنیا رفت و پسران او برای گرامیداشت پدرشان این جایزه را بنا نهادند.

پیرس توردی (فرزند پائول توردی) گفت: «من و برادرم نیک این جایزه را به یاد پدرمان بنا کردیم که در اواخر عمرش و در سن ۶۰ سالگی با اولین رمانش «صید ماهی آزاد در یمن» موفقیت ادبی کسب کرد. پیام ما به این صنعت و عموم مردم بسیار ساده است: حقیقتا هیچوقت برای دنبال کردن رویایتان دیر نیست و ما شدیدا باور داریم که نوشتن می‌تواند یک شغل دوم فوق‌العاده برای بسیاری از افراد باشد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.